нов конкурс в МВР - специалист VІ-І степен(финансов контрол)

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

нов конкурс в МВР - специалист VІ-І степен(финансов контрол)

Мнениеот carolin » 31 Авг 2011, 23:43

ЗДравейте.
Обявен е нов конкурс за държавни служител - категория Г, за които не се изисква първоначално професионално обучение в отдел “Администрация” на Дирекция “Управление на собствеността и социални дейности” - МВР, както следва:

1. Сектор “Правно-нормативно обслужване”
младши юрисконсулт-главен юрисконсулт - 4 бр.

2. “Предварителен контрол”
старши юрисконсулт-главен юрисконсулт - 2 бр.
специалист VІ-І степен (финансов контрол) - 2 бр.

Аз по специално се интересувам от последното - а именно специалист VІ-І степен (финансов контрол).
Смятам да си подам документите, защото и аз отдавна съм се замислила за предимствата на държавната работа . С икономическо образование съм . В момента работя в банкова институция.

Ще се радвам ако някои от хората тук ,които вече работят в този отдел или поне в тази Дирекция да споделят за общото естество на работата ? Просто искам да добия горе-долу представа за работата,задълженията и т.н. Разгледала съм подробно сайта и етапите на провеждане на конкурсите,но никъде не се описват самите длъжности .

СЪщо така се чудя каква е процедурата при евентуално постъпване на работа при положение , че реално длъжностите се разделят на такива , за които се изисква първоначално професионално обучение и такива, за които не се изисква първоначално професионално обучение. Та въпросната длъжност е от втория вид - в този случай провежда ли се все пак някакво обучение в размките на 1,3 или 6 месеца? Или встъпваш в длъжност направо?

Прекалено нахално ще е предполагам ако помоля и някой все пак да сподели какви горе-долу са заплатите в тази област ? Но ще се радвам ако някой сподели . Не виждам нищо срамно някой да си каже заплатата,още повече пък тук в интернет пространството..а ми прави впечатление , че често по форумите се говорят общи приказки , а нищо точно и нищо в цифри...

Всъщност някъде обявават ли се заплатите за длъжностите ,за които има конкурси...защото аз не забелязах никъде ?
Ще се радвам на всякаква информация !
Благодаря предварително !

П.С> много се радвам , че открих този форум. Има много полезни теми и информация :)
carolin
Нов
Нов
 
Мнения: 4
Регистриран на: 31 Авг 2011, 22:30

Re: нов конкурс в МВР - специалист VІ-І степен(финансов контрол)

Мнениеот KOBBRA » 01 Сеп 2011, 08:21

Привет от мен принципно не съм по-административната част и немога да ти помогна, но мога само да ти пожелая успех и дано те вземат!
Аватар
KOBBRA
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 70
Регистриран на: 17 Яну 2011, 16:17

Re: нов конкурс в МВР - специалист VІ-І степен(финансов контрол)

Мнениеот carolin » 01 Сеп 2011, 22:40

Благодаря за подкрепата все пак .

Ще очаквам и още отговори и мнения.

Днес разбрах , че се работи предимно по финансовия контрол на обществените поръчки, т.е. съгласно ЗОП (Закон за обществените поръчки).Предполагам че се участва именно в бюджетирането, изчисляването на приходно-разходни анализи и следене за спазването на процедурите ...но като цяло само предполагам ... дано наистина някой, който има малко повече информация да сподели ?

Поздрави на висички! :)
carolin
Нов
Нов
 
Мнения: 4
Регистриран на: 31 Авг 2011, 22:30

Re: нов конкурс в МВР - специалист VІ-І степен(финансов контрол)

Мнениеот KOBBRA » 02 Сеп 2011, 10:51

Eми аз имам 2 приятелки който работят на тази длъжност във СДВР, и да ти кажа са доста доволни по-това което чувам!
Аватар
KOBBRA
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 70
Регистриран на: 17 Яну 2011, 16:17

Re: нов конкурс в МВР - специалист VІ-І степен(финансов контрол)

Мнениеот Sir Humphrey » 02 Сеп 2011, 19:55

KOBBRA написа:принципно не съм по-административната част


А коя е най-административната част?
Аватар
Sir Humphrey
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1234
Регистриран на: 26 Авг 2009, 22:13

Re: нов конкурс в МВР - специалист VІ-І степен(финансов контрол)

Мнениеот osata » 02 Сеп 2011, 21:04

carolin написа:Прекалено нахално ще е предполагам ако помоля и някой все пак да сподели какви горе-долу са заплатите в тази област ? Но ще се радвам ако някой сподели . Не виждам нищо срамно някой да си каже заплатата,още повече пък тук в интернет пространството..а ми прави впечатление , че често по форумите се говорят общи приказки , а нищо точно и нищо в цифри...
....................................
П.С> много се радвам , че открих този форум. Има много полезни теми и информация :)


Висше образование, кат. Г, за специалист VI-та степен залагам заплата ако нямате нито един ден трудов стаж на около 750лв. Ако имате например 15 години трудов стаж, като го приравнят към първа категория заплатата ще стане към 800-850 лв максимум.
Добавям, че това е прогнозно мнение и давам около 10% възможност за грешка. ;)
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: нов конкурс в МВР - специалист VІ-І степен(финансов контрол)

Мнениеот carolin » 02 Сеп 2011, 21:36

osata , благодаря за отговора . Потвърждаваш донякъде предположенията ми ... Не знам на вас тези пари дали ви се струват малко , но аз в момента взимам доста по-малко от това , а работя в централата на една банка....Трупам опит, имам вече и магистратура изкарана и то с доста добри резлутати и като цяло имам хъс за работа...но кой го брои това за нещо изобщо... Смешно е положението в страната ни ,но това е засега...

П.С. KOBBRA, на началната страница пише , че си рожденник . Да си жив и здрав ! Ако нещо е грешка,ще ме извиниш ;) Дай малко повече инфо от твоите познати ? ;)
carolin
Нов
Нов
 
Мнения: 4
Регистриран на: 31 Авг 2011, 22:30

Re: нов конкурс в МВР - специалист VІ-І степен(финансов контрол)

Мнениеот osata » 03 Сеп 2011, 08:50

carolin написа:osata , благодаря за отговора . Потвърждаваш донякъде предположенията ми ... Не знам на вас тези пари дали ви се струват малко , но аз в момента взимам доста по-малко от това , а работя в централата на една банка........


Ами аз ще отговоря по един по-различен начин. Един оперативен работник на подобна длъжност взема почти същите пари ( +-10% ) като този специалист VI-та степен, докато специалиста си стои в канцеларията и прави някакви отчети и борави с цифри, стои си на климатик и т.н., този оперативен всеки ден се занимава с "убавци", не се знае кой къде може да го застреля и т.н., а се пенсионира на същия стаж и взема почти същата заплата като горния. Да, на много места вземат по-малки заплати, но аналогично и на много вземат по-големи. Един патрулен полицай реално взема по-малко пари от един оператор на тел.112, докато единия може да изпадне в ситуация за риск на живота си, то другия си стои на закрито и приема и препредава сигнали. И двамата се пенсионират на една възраст и стаж - къде е логиката?
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: нов конкурс в МВР - специалист VІ-І степен(финансов контрол)

Мнениеот KOBBRA » 04 Сеп 2011, 12:42

П.С. KOBBRA, на началната страница пише , че си рожденник . Да си жив и здрав ! Ако нещо е грешка,ще ме извиниш ;) Дай малко повече инфо от твоите познати ? ;)[/quote]

Дам така е остарях още със една годинка! Иначе за инфо ще разпитам и ще пиша тук като разбера нещо повече!
Аватар
KOBBRA
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 70
Регистриран на: 17 Яну 2011, 16:17

Re: нов конкурс в МВР - специалист VІ-І степен(финансов контрол)

Мнениеот carolin » 04 Сеп 2011, 18:05

osata , благодаря за отговора . Потвърждаваш и моите предположения... Не знам дали ви се струва това на вас малко като заплата, но в момента взимам къде къде по-малко от тези пари и то работейки в централата на банка. Смешна работа е страната ни... но това е положението . :|
carolin
Нов
Нов
 
Мнения: 4
Регистриран на: 31 Авг 2011, 22:30

Следваща

Назад към Постъпване на държавна служба в МВР

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта