Нов конкурс в дирекция "Миграция"

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Нов конкурс в дирекция "Миграция"

Мнениеот KOBBRA » 19 Сеп 2011, 20:16

Ти и останалите сте по-големи на годинки,плюс това до колкото знам едно време е било много по-лесно за кандидастване. А това, че не ми дадоха основание защо са ме скъсали ми говори достатъчно, НО конкурс пак има със доста бройки и пак ще се отида!
Аватар
KOBBRA
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 70
Регистриран на: 17 Яну 2011, 16:17

Re: Нов конкурс в дирекция "Миграция"

Мнениеот NaskaG » 28 Сеп 2011, 14:17

Здравейте! Имате ли идея кога излизат списъците за одобрените по документи кандидати за въпросния конкурс?
NaskaG
Нов
Нов
 
Мнения: 3
Регистриран на: 28 Сеп 2011, 14:14

Re: Нов конкурс в дирекция "Миграция"

Мнениеот ross_migration » 29 Сеп 2011, 21:24

NaskaG написа:Здравейте! Имате ли идея кога излизат списъците за одобрените по документи кандидати за въпросния конкурс?


Здравейте! Все още не са обявени класираните. В момента, в който имам повече инфо за конкурса ще пиша :).
ross_migration
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 78
Регистриран на: 25 Сеп 2010, 13:49

Re: Нов конкурс в дирекция "Миграция"

Мнениеот NaskaG » 30 Сеп 2011, 14:53

ross_migration написа:
NaskaG написа:Здравейте! Имате ли идея кога излизат списъците за одобрените по документи кандидати за въпросния конкурс?


Здравейте! Все още не са обявени класираните. В момента, в който имам повече инфо за конкурса ще пиша :).


Благодаря :)
NaskaG
Нов
Нов
 
Мнения: 3
Регистриран на: 28 Сеп 2011, 14:14

Re: Нов конкурс в дирекция "Миграция"

Мнениеот ross_migration » 04 Окт 2011, 22:20

Вече е готов списъкът с допуснатите и недопуснати кандидати. Утре сигурно ще е качен в интернет. Датите за изследването на физическата годност са 11, 12 и 13 октомври на стадион "Раковски".
Успех на кандидатите!
ross_migration
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 78
Регистриран на: 25 Сеп 2010, 13:49

Re: Нов конкурс в дирекция "Миграция"

Мнениеот akulata » 05 Окт 2011, 12:07

Благодаря! ;) Вече прегледах списъка и видях, че съм сред допуснатите по документи нататък в конкурса. Още някой ден тренировки и сле това на тест. Успех на всички от мен!
Можеш да отнемеш островът от момчето, но не и момчето от острова!!!
Аватар
akulata
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 399
Регистриран на: 14 Сеп 2011, 22:12
Местоположение: София

Re: Нов конкурс в дирекция "Миграция"

Мнениеот NaskaG » 07 Окт 2011, 19:11

И аз съм в списъка :) Успех на всички! :)
NaskaG
Нов
Нов
 
Мнения: 3
Регистриран на: 28 Сеп 2011, 14:14

Re: Нов конкурс в дирекция "Миграция"

Мнениеот akulata » 12 Окт 2011, 15:15

А истина ли е, че елиминацията в конкурса на дирекция Миграция за София започва след физическия тест, а не както е след интелектуалния?
Можеш да отнемеш островът от момчето, но не и момчето от острова!!!
Аватар
akulata
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 399
Регистриран на: 14 Сеп 2011, 22:12
Местоположение: София

Re: Нов конкурс в дирекция "Миграция"

Мнениеот kkarakashev » 12 Окт 2011, 18:07

akulata написа:А истина ли е, че елиминацията в конкурса на дирекция Миграция за София започва след физическия тест, а не както е след интелектуалния?

Мисля , че не е възможно. Има си спусната заповед за това как се провеждат изпитите и как е принципа на класирането:
конкурсът минава през 4 изпита

Всеки от явилите се минава през тест за физическа подготовка, изследване на интелектуалния капацитет, психологическо изследване и интервю. Представянето на кандидата във всеки изпит, който пък се състои от различни задачи, се оценява с точки, като максималният им брой е 30.
Във физическия изпит има тестове по гладко бягане, бягане в осморка, скок от място, изкачване на 7-метрова пожарникарска стълба (за пожарникари) и т.н. Оценяването се извършва на базата на записани показатели. Например всеки кандидат, който скочи над 240 см от място, получава максималните 8 точки. След това списъкът с кандидатите, които са минали теста, се изпраща в комисията.
"Оказа се, че е възможно някои кандидати да са много добре подготвени физически, но интелектуално не съвсем, но да се класират за сметка на хора, които имат голям интелектуален капацитет, но с по-слаба физическа подготовка. За да няма такъв дискриминационен момент, решихме да се направи общо класиране на първите два етапа от конкурса", обясни директорът на Института по психология на МВР проф. Калин Гайдаров.
Затова на този етап е било прието да няма праг за елиминиране. Ако например има кандидат, скочил 120 см от място, което е под допустимия минимум, той не отпада, защото е възможно да компенсира на следващия изпит. Класирането се прави с коефициенти. Към този момент на класирането коефициентът е 3. Това означава, че ако има 200 кандидати и 100 места, броят на местата се умножава по 3. Така се получават 300 места за 200 кандидати, което автоматично класира напред всички. Ако кандидатите обаче са повече, например 400, 100 от тях все пак отпадат след първия изпит. При равни точки също се класират 300 кандидати и всички, които са с равен брой точки.
На втория етап - изследването на интелектуалния капацитет - кандидатите попълват стандартизирани тестове. Има 5 модула, по които се преценяват способностите им - капацитет за преработка на информацията, пространствено ориентиране и наблюдателност, памет, езикова култура и обща култура.
С този изпит обаче има проблем. Кандидатите от категория "Е" се затруднявали с определени задачи и не смогвали да ги решат за определеното време. Затова средният бал рязко падал - вместо да е в границите между 15-20 точки при максимум 30, той масово бил по-нисък.
"За да не пада повече балът, увеличихме времето за изпита", обясни директорът на психологическия институт на МВР. Най-общо изпитът включва въпроси за проверка на езиковата култура, правопис, смятане и т.н. Въведен е и допълнителен модул за правни познания, в който въпросите също са общи - какво е държавното устройство, колко и кои са властите и др. После точките на кандидатите се събират с тези от физическия тест.
Местата на този етап се умножават с коефициент 2.5, т.е. ако има 200 кандидати за 100 места, отново всички се класират. До края на целия конкурс се оставя и 10% резерв. Причината е, че има случаи, когато одобрените кандидати в последния момент се отказват и не подписват договори.
http://www.vbox7.com/play:7f4f0694 - В памет на служителите на МВР, загинали при изпълнение на служебният си дълг.
http://www.vbox7.com/play:46376107dc - Химн на гр.Пловдив
Аватар
kkarakashev
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1261
Регистриран на: 10 Юли 2010, 15:32
Местоположение: Пловдив

Re: Нов конкурс в дирекция "Миграция"

Мнениеот akulata » 12 Окт 2011, 18:54

Благодаря за информацията. Попитах, защото днес на физическият тест някои от участниците казаха, че човек от човешки ресурси казал да се стягат, защото още на физическите тестове ще има рязане на кандидати, поради малкото места и многото кандидати. Явно няма такава практика, просто слухове, още веднъж благодаря, успех и късмет на всички!
Можеш да отнемеш островът от момчето, но не и момчето от острова!!!
Аватар
akulata
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 399
Регистриран на: 14 Сеп 2011, 22:12
Местоположение: София

ПредишнаСледваща

Назад към Постъпване на държавна служба в МВР

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта