Запитване относно обявен конкурс

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Запитване относно обявен конкурс

Мнениеот galina_pen4eva » 21 Юни 2011, 21:15

Днес видях, че е обявен конкурс със следната заповед: Зап. рег. № К-6219/17.06.2011г, http://www.dhr.mvr.bg/Competition/Entra ... S_6219.htm. Искам да попитам някой знае ли дали става въпрос за ОДП-то в град Хасково или става въпрос за обявен конкурс за всички районни на територията на област Хасково. Благодаря предварително за отговорите
galina_pen4eva
Нов
Нов
 
Мнения: 19
Регистриран на: 19 Ное 2010, 10:19

Re: Запитване относно обявен конкурс

Мнениеот kkarakashev » 22 Юни 2011, 09:58

Предполагам е за град Хасково, тъй като не са упоменати РУП в други градове към ОД МВР Хасково за който да се отнася заповедта.
... Мисля и аз да се пробвам ;)
http://www.vbox7.com/play:7f4f0694 - В памет на служителите на МВР, загинали при изпълнение на служебният си дълг.
http://www.vbox7.com/play:46376107dc - Химн на гр.Пловдив
Аватар
kkarakashev
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1261
Регистриран на: 10 Юли 2010, 15:32
Местоположение: Пловдив

Re: Запитване относно обявен конкурс

Мнениеот ribaflic » 22 Юни 2011, 20:42

Здравейте Галина,
Така както е обявен конкурсът, може да се окаже, че нито едно вакантно място не се намира в самия град Хасково, а в РУП на територията на ОД на МВР - Хасково. По принцип когато се обявява конкурс следва да се изпишат и конкретните вакантни места и в коя структура точно са, което в случая не е направено. Сигурно е, че става дума за длъжности с полицейски правомощия, защото се изисква първоначална професионална подготовка, а за административните длъжности не се изисква такава, нито покриване на физически нормативи.
Опитът показва, че е важно да те назначат на каквато и да е длъжност, след което, в зависимост от много обективни и субективни фактори, можеш да станеш всичко :lol: .
Подай документи, виж за какво става въпрос при един такъв конкурс.Личният опит е безценен.
Аватар
ribaflic
КОМИСАР
 
Мнения: 549
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Запитване относно обявен конкурс

Мнениеот galina_pen4eva » 22 Юни 2011, 23:06

Аз също си мисля,че конкурса е обявен за всички РУП които се намират на територията на област Хасково, но защо тогава не е опоменато за кой град колко са свободните места. Другото което ме кара да си мисля, че конкурса е за цяла Хасковска област, е че местата са 25 + 5, а за едно ОДП като това в град Хасково са много места. Защо конкурсите са обявени с толкова трудни за разбиране и объркващи заповеди. А относно това да се пробвам, за да видя как е няма смисъл. Веднъж съм пробвала и мога да Ви кажа, че всичко е свързано с огромни нерви и напрежение. Благодаря много за отговора!
galina_pen4eva
Нов
Нов
 
Мнения: 19
Регистриран на: 19 Ное 2010, 10:19

Re: Запитване относно обявен конкурс

Мнениеот osata » 22 Юни 2011, 23:18

Да де, но нали знаете, че конкурса ако започва от днес, има технологично време да завърши, което е поне 3 месеца, после назначават тези кандидати, отиват на школа като курсанти и идва догодина. Дотогава в дадено районно управление може примерно да уволнят двама, трима да се пенсионират, един да се премести другаде, други двама да израстнат в длъжност и за едно районно с примерно общо полицаи ППД 30 човека, по-гореописания сценарий се освобождават 8 вакантни места. А днес може да има само 1.
Иначе бройките според мен се знаят за къде колко са, но не са обявени. С питане би трябвало да получите отговор.
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Запитване относно обявен конкурс

Мнениеот galina_pen4eva » 22 Юни 2011, 23:49

Да знам, че процедурата е изключително мудна и може да продължи и повече от 1 година. Дали е възможно да отида в тукашното РУП и да попитам за обявения конкурс, макар че се съмнявам някой да ми обърне внимание още повече, че съм момиче. И пакета с документите най-вероятно се взема от ОД на МВР в Хасково. Най- интересното е, че никъде в заповедта не е опоменато къде става подаването на документите.
galina_pen4eva
Нов
Нов
 
Мнения: 19
Регистриран на: 19 Ное 2010, 10:19

Re: Запитване относно обявен конкурс

Мнениеот ribaflic » 23 Юни 2011, 06:26

Документите по правило се подават в "Човешки ресурси" при ОД на МВР /Хасково в случая/. Заповедта наистина не е издържана, но обикновено най - нахъсаните кандидати отиват на място в "ЧР" и се информират. Не че винаги научават каквото искат, но все пак...
За твоя ориентация - длъжности от категория Е с първоначална професионална подготовка са "полицай - старши полицай в "Охранителна полиция", полицай - старши полицай/водач на патрулен автомобил/"Охранителна полиция" или младши автоконтрольор ІІ - І степен в "Пътен контрол" на група "Охранителна полиция", в сектор "Пътна полиция" или в група "Престъпления по пътищата". Длъжностите по допълнителен щат най - вероятно са "полицай - старши полицай" в сектор "Сигнално - охранителна дейност". Не се сещам други длъжности с полицейски правомощия по допълнителен щат.
Аватар
ribaflic
КОМИСАР
 
Мнения: 549
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Запитване относно обявен конкурс

Мнениеот kkarakashev » 23 Юни 2011, 08:35

Когато имаше конкурс за ОД МВР Пловдив и ставаше дума за РУП извън града, в друго населени места към ОД МВР Пловдив, в заповедта беше опоменато за всяко РУП колко места има. Предполагам този конкурс в Хасково си е за самият град. Най добре е да се попита в Ч.Р. Хасково. В момента сайта на дирекцията не оотговаря.
http://www.vbox7.com/play:7f4f0694 - В памет на служителите на МВР, загинали при изпълнение на служебният си дълг.
http://www.vbox7.com/play:46376107dc - Химн на гр.Пловдив
Аватар
kkarakashev
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1261
Регистриран на: 10 Юли 2010, 15:32
Местоположение: Пловдив

Re: Запитване относно обявен конкурс

Мнениеот galina_pen4eva » 23 Юни 2011, 11:01

Да той сайта още снощи не се отваряше. Аз влизах да потърся някакъв телефон, за да звънна днес до Човешки ресурси и директно да попитам, за да знам какво да правя. Ама то се е видяло май, че в понеделник ще се ходи до Хасково, за да се разбере. Мисля, че заповедите са доста объркващи умишлено.
galina_pen4eva
Нов
Нов
 
Мнения: 19
Регистриран на: 19 Ное 2010, 10:19

Re: Запитване относно обявен конкурс

Мнениеот osata » 23 Юни 2011, 20:55

ribaflic написа:Документите по правило се подават в "Човешки ресурси" при ОД на МВР /Хасково в случая/. Заповедта наистина не е издържана, но обикновено най - нахъсаните кандидати отиват на място в "ЧР" и се информират. Не че винаги научават каквото искат, но все пак...
За твоя ориентация - длъжности от категория Е с първоначална професионална подготовка са "полицай - старши полицай в "Охранителна полиция", полицай - старши полицай/водач на патрулен автомобил/"Охранителна полиция" или младши автоконтрольор ІІ - І степен в "Пътен контрол" на група "Охранителна полиция", в сектор "Пътна полиция" или в група "Престъпления по пътищата". Длъжностите по допълнителен щат най - вероятно са "полицай - старши полицай" в сектор "Сигнално - охранителна дейност". Не се сещам други длъжности с полицейски правомощия по допълнителен щат.


Е защо пропускаш вече модерната "Общинска полиция" :)
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Следваща

Назад към Постъпване на държавна служба в МВР

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта

cron