Въпрос, относно постъпване на работа в МВР

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Въпрос, относно постъпване на работа в МВР

Мнениеот pp55555 » 09 Сеп 2020, 12:39

Здравейте,
Ще бъда максимално кратък, и ще се опитам да си задам въпроса, максимално синтезиран.
Питането ми е следното:
Имам желание, да постъпя на работа в структурите на МВР, преди около 7, 8 години кандидатствах в Академията на Мвр, но поради ниският ми бал (4,80), за жалост не успях да се класирам.
Сега съм с инженерно образование (Инженер - Автоматика), завърших Технически Университет - София, като към бакалавъра имам и магистърска степен (Био Инженерство).
Питането ми е следното, може ли компетентни лица, да ми дадът съвет, "къде(в кои звена)" реално мога да се впиша в структурите на МВР и най - важното "как", понеже вече съм на 28 години и ми е малко късно, да започвам образованието си отначало в Академията на МВР като студент. Накратко искам да получа информация от по - компетентни лица, как мога с висшето образование, което притежавам към момента, да започна работа в структурите на МВР или може би е нужно да изкарам някаква магистратура към Академията, нямам представа, моля за Вашето съдействие.
Благодаря, предварително, бъдете здрави !
pp55555
Нов
Нов
 
Мнения: 1
Регистриран на: 09 Сеп 2020, 12:37

Re: Въпрос, относно постъпване на работа в МВР

Мнениеот vasil17 » 15 Ное 2020, 21:22

Може да кандидатства на конкурс за кат г.Неможеш да учиш в АМВР,но можеш да отидеш на конкурс.
vasil17
Нов
Нов
 
Мнения: 5
Регистриран на: 29 Май 2020, 11:41

Re: Въпрос, относно постъпване на работа в МВР

Мнениеот Lord » 16 Ное 2020, 12:38

Васко, категории в МВР, в частност в полицията няма от години. Кат. "Г" в момента се нарича "инспектор", но да, прав си може да кандидатства за инспекторска длъжност.
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Въпрос, относно постъпване на работа в МВР

Мнениеот PAOLON » 22 Ное 2020, 21:27

Може да кандидатства и за младши инспектор. И после на вътрешен конкурс за инспектор.
Някои хора са като 1 стотинка. Двулицеви са и не струват нищо.
PAOLON
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 522
Регистриран на: 24 Авг 2009, 20:17

Re: Въпрос, относно постъпване на работа в МВР

Мнениеот PAOLON » 22 Ное 2020, 23:01

Влизате тук и търсите.
https://www.mvr.bg/dhr/%D0%BA%D0%BE%D0% ... 0%B2%D1%80
Някои хора са като 1 стотинка. Двулицеви са и не струват нищо.
PAOLON
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 522
Регистриран на: 24 Авг 2009, 20:17

Re: Въпрос, относно постъпване на работа в МВР

Мнениеот osata » 17 Фев 2021, 22:56

Млади кандидати за работа... помня, когато започнах в МВР на 24 годишна възраст. Млад, надъхан, подготвен.... е, минаха едни 18 години, не са малко, не са и много.
Нека всеки, който има желание, има чувство за справедливост, лоялност и добри намерения.... кандидатствайте момчета и момичета.
Трябват качествени хора, колкото и да звучи като клише, много неща в обществото зависят от качествената работа на мвр.
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Въпрос, относно постъпване на работа в МВР

Мнениеот Manolov » 17 Май 2021, 23:23

Здравейте!
И моята дилема е подобна имам бакалавърска степен (Стопанско управление). Искам да се реализирам по някакъв начин в структурите на МВР. Въпросът ми е дали да чакам и следя излизащите обявени конкурсни места (и към кои от тях да се насоча) или да запиша магистратура Публична администрация в Академията на МВР за 1,5г и дали след като я завърша ще имам по добър шанс за започване на служба.
Благодаря ви за отделеното време. ( на 33г съм.)
Manolov
Нов
Нов
 
Мнения: 1
Регистриран на: 17 Май 2021, 19:55

Re: Въпрос, относно постъпване на работа в МВР

Мнениеот dakota_ » 28 Май 2021, 23:09

Manolov написа:Здравейте!
И моята дилема е подобна имам бакалавърска степен (Стопанско управление). Искам да се реализирам по някакъв начин в структурите на МВР. Въпросът ми е дали да чакам и следя излизащите обявени конкурсни места (и към кои от тях да се насоча) или да запиша магистратура Публична администрация в Академията на МВР за 1,5г и дали след като я завърша ще имам по добър шанс за започване на служба.
Благодаря ви за отделеното време. ( на 33г съм.)


На твоите години бях капитан от МВР и имах около 10 офицерски години служба. Ти се чудиш на 33 год. къде да се пробваш да работиш и къде тепърва да се реализираш. Като си имаш ОКС бакалавър Стопанско управление не си ли си задавал въпроса преди да се хванеш да учиш тази специалност, къде аджеба ще работиш с тази специалност и като какъв ще се реализираш? Според теб какъв шанс за работа може да ти даде магистратура в АМВР като ти не си служител в МВР, не ти предстои израстване на ръководна длъжност, която да изисква задължително условие ОКС магистър? Какво очакваш да научиш в тази специалност, че да си ценен за бъдеща служба в МВР и да има интерес ведомството да те назначи на служба?
За служба в МВР към момента се търсят кандидати със средно образование, да са физически здрави и да издържат конкурсната процедура по приемане на позиции за "каишковци", да има кой да мята крачоли по улиците и да върти "геврека" денонощно...
За тези позиции имаш необходимото образование, ослушвай се за конкурси и се пробвай.
Желая ти успех и не си губи времето, щото нямаш време да се мотаеш без професия!
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29


Назад към Постъпване на държавна служба в МВР

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта

cron