Нов синдикат или към някой от съществуващите?

Модератори: ribaflic, straj, Lord, Raptor, osata

Re: Нов синдикат или към някой от съществуващите?

Мнениеот lubo7 » 19 Апр 2010, 19:58

от Lubo7

Дружества на Гражданска защита към ОГНЕБОРЕЦ
Дружества на гражданска защита към НСП „Огнеборец”

С цел защита на професионалните и социално-икономически интереси на служителите от ГД „ГЗ”, служителите й в град Хасково и град Бургас учредиха основни синдикални организации /дружества/ към Национален синдикат на пожарникарите „Огнеборец”.

На 02.03.2010 година служителите на ГД”ГЗ” в град Хасково проведоха учредително събрание за създаване на основна синдикална организация към НСП „Огнеборец”. За ръководство на дружеството бяха избрани:
Председател – Мирослав Мутафчиев
Секретар – Михаил Михайлов

На 30.03.2010 година служителите на ГД”ГЗ” в град Бургас проведоха учредително събрание за създаване на основна синдикална организация към НСП „Огнеборец”. За ръководство бяха избрани:
Председател- Живко Вълчев
Секретар – Дафин Чанев
Касиер- Николай Градинаров

Управителният съвет на НСП „Огнеборец” пожелава на членовете на новите основни синдикални организации успехи както в личен план, така и в трудовата и професионална дейност.

София, 15.04.2010
lubo7
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 30
Регистриран на: 05 Фев 2010, 18:23

Re: Нов синдикат или към някой от съществуващите?

Мнениеот straj » 20 Апр 2010, 22:27

В понеделник 19.04 учредихме в София дружество към СФС МВР ( Синдикална федерация на служителите в МВР ) . Очакваме включване и от още колеги. Смятаме че тази федерация ще защити най добре нашите професионални интереси.
Съдбата е благосклонна към подготвените http://www.cp-bg.org
Аватар
straj
КОМИСАР
 
Мнения: 32
Регистриран на: 14 Сеп 2009, 13:17
Местоположение: София

Re: Нов синдикат или към някой от съществуващите?

Мнениеот daniela_suzi » 23 Апр 2010, 09:35

Аз мисля,че ако работите сами за защитаването на интересите си,ще е по-добре.Малко готовански ми звучи да чакате някой да ви защитава интересите.Не ме разбирайте грешно,виждам хъс и желание за промяна в СФСМВР.Но ако и тук ще чакаме, както чакахме КНСБ и ПОДКРЕПА нещо да направят преди,когато бяхме техни членове,а реално ние самите не направихме почти нищо,освен да гарантираме с мълчанието си постовете на определени хора,синдикални членове,пак няма да се получи.Аз разбирам синдикализма по начина,по който Левски казва-"Ако спечеля аз-печели цял народ................"Няма значение дали в момента съм член или не,важното е когато мога да помогна на някой,да го сторя,ако не мога-поне да не му преча.Още веднъж.желая ви най-искрено успех в развиването на вашият синдикат.
От всяка ситуация има изход,която не винаги е в желаната от нас посока,но винаги е встрани от гробищата!
Аватар
daniela_suzi
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 728
Регистриран на: 08 Дек 2009, 17:51
Местоположение: Плевен

Re: Нов синдикат или към някой от съществуващите?

Мнениеот straj » 18 Май 2010, 23:52

daniela_suzi написа:Аз мисля,че ако работите сами за защитаването на интересите си,ще е по-добре.Малко готовански ми звучи да чакате някой да ви защитава интересите.Не ме разбирайте грешно,виждам хъс и желание за промяна в СФСМВР.Но ако и тук ще чакаме, както чакахме КНСБ и ПОДКРЕПА нещо да направят преди,когато бяхме техни членове,а реално ние самите не направихме почти нищо,освен да гарантираме с мълчанието си постовете на определени хора,синдикални членове,пак няма да се получи.Аз разбирам синдикализма по начина,по който Левски казва-"Ако спечеля аз-печели цял народ................"Няма значение дали в момента съм член или не,важното е когато мога да помогна на някой,да го сторя,ако не мога-поне да не му преча.Още веднъж.желая ви най-искрено успех в развиването на вашият синдикат.


Мислех че имаме обща кауза......а иначе.....сега взимаш ли; нощен труд,празнични,командировачни,пари за дрехи,за транспорт,за храна..........е преди взимахме......и това благодарение на Подкрепа......а пък аз съм на страшно висок пост......Командир на екип :cry:
Съдбата е благосклонна към подготвените http://www.cp-bg.org
Аватар
straj
КОМИСАР
 
Мнения: 32
Регистриран на: 14 Сеп 2009, 13:17
Местоположение: София

Re: Нов синдикат или към някой от съществуващите?

Мнениеот daniela_suzi » 19 Май 2010, 13:28

Моите уважения,но не омаловажавай участието и на КНСБ.Колкото Подкрепа,толкова и КНСБ са допринесли със съставянето на КТД,по което се получаваха всички допълнителни неща.Сега работим по ЗМВР,а не по КТ,така че ние не откриваме топлата вода-т.е. че всичката тая далаверка тук я няма.Затова и много от колегите не искат да членуват в синдикатите в МВР,защото за тях нямало далаверка.Иначе лично ти Straj много добре знаеш,че аз винаги ъм се зключвала в такива каузи,които са НА ПОЛЗУ РОДУ.Така че с теб винаги ще сме от едната страна на барикадата,без значение дали съм в някой синдикат или не. :!:
От всяка ситуация има изход,която не винаги е в желаната от нас посока,но винаги е встрани от гробищата!
Аватар
daniela_suzi
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 728
Регистриран на: 08 Дек 2009, 17:51
Местоположение: Плевен

Re: Нов синдикат или към някой от съществуващите?

Мнениеот Куче » 19 Май 2010, 18:01

От така видяното до сега разбирам , че преди ГЗ да влезе в МВР сте били по -добре......защо ли не се учудвам? :roll: Straj , аз празнични и ние в МВР не знаем какво е това животно? :roll: За другите придобивки ако взема да приказвам.....то няма и какво да приказвам де . Надявам се да се наредят нещата.....но лично аз 19г все се надявам. Вашата работа също е много отговорна и рискована , но с право виждам в очите ви , че съжелявате вече сте вече в МВР 8-)
Нищо лично! 8-)
Аватар
Куче
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1175
Регистриран на: 18 Сеп 2009, 10:49

Re: Нов синдикат или към някой от съществуващите?

Мнениеот Lord » 19 Май 2010, 18:43

straj написа:.....сега взимаш ли; нощен труд,празнични,командировачни,пари за дрехи,за транспорт,за храна..........е преди взимахме......и това благодарение на Подкрепа......а пък аз съм на страшно висок пост......Командир на екип :cry:


При цялото ми уважение - не мисля, че съществуването на подобни социални блага в МИС се е дължало на "Подкрепа" или КНСБ. По-скоро беше изключение, извоювано от любимката на мандатоносителя...
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Нов синдикат или към някой от съществуващите?

Мнениеот straj » 19 Май 2010, 23:56

Lord написа:
straj написа:.....сега взимаш ли; нощен труд,празнични,командировачни,пари за дрехи,за транспорт,за храна..........е преди взимахме......и това благодарение на Подкрепа......а пък аз съм на страшно висок пост......Командир на екип :cry:


При цялото ми уважение - не мисля, че съществуването на подобни социални блага в МИС се е дължало на "Подкрепа" или КНСБ. По-скоро беше изключение, извоювано от любимката на мандатоносителя...


Не е така колега.......ние почнахме да взимаме тези "блага" една година след като беше направено мис.....чак след подписването на първия колективен трудов договор. Този договор беше направен с толкова нерви и мъки че не искам да си спомням каква енергия се хвърли там.
Съдбата е благосклонна към подготвените http://www.cp-bg.org
Аватар
straj
КОМИСАР
 
Мнения: 32
Регистриран на: 14 Сеп 2009, 13:17
Местоположение: София

Re: Нов синдикат или към някой от съществуващите?

Мнениеот straj » 20 Май 2010, 00:04

Куче написа:От така видяното до сега разбирам , че преди ГЗ да влезе в МВР сте били по -добре......защо ли не се учудвам? :roll: Straj , аз празнични и ние в МВР не знаем какво е това животно? :roll: За другите придобивки ако взема да приказвам.....то няма и какво да приказвам де . Надявам се да се наредят нещата.....но лично аз 19г все се надявам. Вашата работа също е много отговорна и рискована , но с право виждам в очите ви , че съжелявате вече сте вече в МВР 8-)
Нищо лично! 8-)


Здравей Колега!
Не съжаляваме......надяваме се да помогнем с нашия опит...(та дори и с преговорите )...но пък вие ще ни помогнете с друго в което ние сме слаби. Мисля че ще можем да се допълним взаимно.....и така да сме по силни.
Съдбата е благосклонна към подготвените http://www.cp-bg.org
Аватар
straj
КОМИСАР
 
Мнения: 32
Регистриран на: 14 Сеп 2009, 13:17
Местоположение: София

Re: Нов синдикат или към някой от съществуващите?

Мнениеот straj » 20 Май 2010, 00:09

daniela_suzi написа:Моите уважения,но не омаловажавай участието и на КНСБ.Колкото Подкрепа,толкова и КНСБ са допринесли със съставянето на КТД,по което се получаваха всички допълнителни неща.Сега работим по ЗМВР,а не по КТ,така че ние не откриваме топлата вода-т.е. че всичката тая далаверка тук я няма.Затова и много от колегите не искат да членуват в синдикатите в МВР,защото за тях нямало далаверка.Иначе лично ти Straj много добре знаеш,че аз винаги ъм се зключвала в такива каузи,които са НА ПОЛЗУ РОДУ.Така че с теб винаги ще сме от едната страна на барикадата,без значение дали съм в някой синдикат или не. :!:


Дани..не се сърдя на теб....знаеш че те уважавам!
Просто ме е яд че някой колеги си мислят че всичко им е дошло наготово....свише :(
Съдбата е благосклонна към подготвените http://www.cp-bg.org
Аватар
straj
КОМИСАР
 
Мнения: 32
Регистриран на: 14 Сеп 2009, 13:17
Местоположение: София

ПредишнаСледваща

Назад към Гражданска защита

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта