Нов синдикат или към някой от съществуващите?

Модератори: ribaflic, straj, Lord, Raptor, osata

Re: Нов синдикат или към някой от съществуващите?

Мнениеот Lord » 16 Мар 2010, 23:32

:) monika, ако беше споделила за кой синдикат говориш, би било чудесно, щото от казаното колегите от ГЗ в никакъв случай не биха могли да разберат. Успех! :D
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Нов синдикат или към някой от съществуващите?

Мнениеот Валентина » 16 Мар 2010, 23:39

Дани, аз съм председател на СО към СБУ при КНСБ. Ако почнем да говорим за синдикална дейност - няма да ни стигне времето... Но, моето мнение е, че би трябвало да се включите към СФС МВР. Първо - всички сте вече в системата на МВР, имате едни и същи проблеми за решаване. От друга страна - СФС МВР е млад синдикат, необременен с негативите на миналото, както т.нар. "казионни" синдикати. Но все пак... вие сте тези, които ще решат.

П.П Лорде, Моника говори за СФС МВР.
Аватар
Валентина
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1542
Регистриран на: 05 Сеп 2009, 01:20

Re: Нов синдикат или към някой от съществуващите?

Мнениеот monika » 16 Мар 2010, 23:57

Lord написа::) monika, ако беше споделила за кой синдикат говориш, би било чудесно, щото от казаното колегите от ГЗ в никакъв случай не биха могли да разберат. Успех! :D

Уффф, знаех си, че нещо ще пропусна. :oops: Говоря за СФСМВР. Благодаря, Lord за подсещането, младото си е младо! ;) Да ти се връща десетократно успехът!Изображение
"Ако съдиш хората, няма да ти остане време да ги обичаш" - Майка Тереза
Аватар
monika
Полицай
Полицай
 
Мнения: 141
Регистриран на: 22 Авг 2009, 10:18

Re: Нов синдикат или към някой от съществуващите?

Мнениеот frogman » 17 Мар 2010, 09:01

monika написа:Дани_Сузи, в нашето дружество, на събрание, проведено на 4 март приехме около 20 служители от ГЗ. Те прецениха, че е разумно да се включат при нас, нали сме все служители на МВР и ни "оправят" едни и същи разпоредби. Но пък от друга страна съм съгласна с колегите тук, че вие сами трябва да решите как да постъпите. Каквото и решение да вземете ви пожелавам успех! :)

'Ми да са живи и здрави...Както казваш-всеки сам си решава.Мисля обаче,че проблемите на служителите в ГЗ имат И различен характер спрямо повечето служители в МВР.И понеже са малко като бройка и при тях има служители със строго специфични функции (които пък са много,много малко бройки),не вярвам един общ синдикат да акцентира върху техните ядове.Фактите са го доказали ! Ръководствата на двете синдикални организации,към които членуваха служителите от ГЗ,не си мръднаха и малкия пръст за тези със строго специфични функции...примерно !
frogman
Нов
Нов
 
Мнения: 19
Регистриран на: 22 Яну 2010, 20:20

Re: Нов синдикат или към някой от съществуващите?

Мнениеот daniela_suzi » 17 Мар 2010, 10:35

monika написа:Дани_Сузи, в нашето дружество, на събрание, проведено на 4 март приехме около 20 служители от ГЗ. Те прецениха, че е разумно да се включат при нас, нали сме все служители на МВР и ни "оправят" едни и същи разпоредби. Но пък от друга страна съм съгласна с колегите тук, че вие сами трябва да решите как да постъпите. Каквото и решение да вземете ви пожелавам успех! :)


Искам да ти благодаря за изказаното мнение и да ти кажа,че спокойно можеш да се обръщаш кам мен с Дани ;) .Иначе ние/спасителите и част от администрацията в ГЗ-Плевен/бяхме към КНСБ.Сега като направим събрание,ще се запознаем с Устава на СФСМВР и някои други идеи,които имат част от колегите и тогава ще решим.
От всяка ситуация има изход,която не винаги е в желаната от нас посока,но винаги е встрани от гробищата!
Аватар
daniela_suzi
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 728
Регистриран на: 08 Дек 2009, 17:51
Местоположение: Плевен

Re: Нов синдикат или към някой от съществуващите?

Мнениеот straj » 17 Мар 2010, 18:29

Извинявам се не видях че и тук има такава тема......писах в друга....копирам и тук:


Re: Нов протест на 20.03.2010г

Мнениеот straj » 17 Мар 2010, 17:14

Здравейте Колеги и от мен!

Включете към исканията:
"Разрешаване на синдикални секции на държавните служители към външни синдикати".
Момента е много подходящ тъй като сега се изготвя новия Закон за МВР. Така нашите права ще могат да бъдат защитавани от хора които не са зависими от ръководството. Имало е миналата година такъв проект, но Началниците на вътрешните синдикати в МВР са казали НЕ.......а защо ли ????

П.С. Забележете.....не ръководството на МВР а синдикалните ръководители са били против.


А иначе се очакват някакви мащабни промени в ГЗ и ПБС.....така че май засега е по добре да изчакаме.
Хубаво е да направим и наш независим синдикат на спасителите (мислели сме го).......но това трябва да стане на спокойствие без излишно бързане. Трябва също бъдещия синдикат да има много голяма подкрепа от страна на Групите -АСД в цялата страна за да може когато Председателя седне на преговори хем да бъде легитимен, хем и да му се чува думата.........да има стабилен гръб.
Съдбата е благосклонна към подготвените http://www.cp-bg.org
Аватар
straj
КОМИСАР
 
Мнения: 32
Регистриран на: 14 Сеп 2009, 13:17
Местоположение: София

Re: Нов синдикат или към някой от съществуващите?

Мнениеот daniela_suzi » 18 Мар 2010, 12:13

Тони,аз някак не разбрах идеята за "силния гръб" и подкрепа от АСД-тата в ГЗ.Не виждам защо и хора извън Аварийно-спасителните отряди да не се включат.Вярно е че предстоят промени и работата на спасителите е по-различна от тази на администрацията/имам впредвид-инспектори и други/,които може също да се присъединят към синдикална организация.Да не говорим,че работата пък на водолазите е още по-специфична и често сами отстояват правата си,тъй като синдиката или работодателя не е обърнал внимание на техни проблеми.Но си мисля,че колкото повече се разводняваме,толкова по-слаби ще бъдем.Една пръчка ще счупиш по-лесно отколкото цял сноп. :!:
От всяка ситуация има изход,която не винаги е в желаната от нас посока,но винаги е встрани от гробищата!
Аватар
daniela_suzi
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 728
Регистриран на: 08 Дек 2009, 17:51
Местоположение: Плевен

Re: Нов синдикат или към някой от съществуващите?

Мнениеот frogman » 18 Мар 2010, 13:06

daniela_suzi написа:Тони,аз някак не разбрах идеята за "силния гръб" и подкрепа от АСД-тата в ГЗ.Не виждам защо и хора извън Аварийно-спасителните отряди да не се включат.Вярно е че предстоят промени и работата на спасителите е по-различна от тази на администрацията/имам впредвид-инспектори и други/,които може също да се присъединят към синдикална организация.Да не говорим,че работата пък на водолазите е още по-специфична и често сами отстояват правата си,тъй като синдиката или работодателя не е обърнал внимание на техни проблеми.Но си мисля,че колкото повече се разводняваме,толкова по-слаби ще бъдем.Една пръчка ще счупиш по-лесно отколкото цял сноп. :!:

Хе,хе...Дани,преди време имах апел към Тони да не "разводнява" колектива,ама така си останах,нечут !
А водолазите не често,а винаги САМИ са отстоявали правата си (не се сърдиш на поправката нали )
Вече имаме положително мнение от служители в администрацията за създаване на с.организация.Респективно сме ЗА тяхното участие ! ;)
Последна промяна frogman на 21 Мар 2010, 21:37, променена общо 1 път
frogman
Нов
Нов
 
Мнения: 19
Регистриран на: 22 Яну 2010, 20:20

ГЗ

Мнениеот ben » 21 Мар 2010, 00:52

...
Последна промяна ben на 21 Апр 2010, 11:38, променена общо 1 път
ben
Нов
Нов
 
Мнения: 11
Регистриран на: 08 Дек 2009, 22:52
Местоположение: София

Re: Нов синдикат или към някой от съществуващите?

Мнениеот daniela_suzi » 23 Мар 2010, 12:28

:roll: ben,след това лирическо отклонение вие решихте ли нещо по темата,която коментираме тук.Поезията с най-голямо удоволствие я чета на друго място във форума. ;)
От всяка ситуация има изход,която не винаги е в желаната от нас посока,но винаги е встрани от гробищата!
Аватар
daniela_suzi
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 728
Регистриран на: 08 Дек 2009, 17:51
Местоположение: Плевен

ПредишнаСледваща

Назад към Гражданска защита

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта