Нов синдикат или към някой от съществуващите?

Модератори: ribaflic, straj, Lord, Raptor, osata

Нов синдикат или към някой от съществуващите?

Мнениеот daniela_suzi » 14 Мар 2010, 14:42

Колеги,позволих си да пусна тази тема,защото до 28.12.2009 г.имахме възможност да членуваме в КНСБ и ПОДКРЕПА.Сега работейки по ЗМВР,ние/спасителите/сме вече по служебни правоотношения,т.е.държавни служители.Мисля,че трябва да си кажем мнението по въпроса дали да се присъединим към съществуващите вече синдикати или да се създаде нов/по който вече някои колеги имат определено виждане и работят по него/.
От всяка ситуация има изход,която не винаги е в желаната от нас посока,но винаги е встрани от гробищата!
Аватар
daniela_suzi
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 728
Регистриран на: 08 Дек 2009, 17:51
Местоположение: Плевен

Re: Нов синдикат или към някой от съществуващите?

Мнениеот NANIOX » 14 Мар 2010, 20:58

Това е най-добре вие сами да го решите....... ;)
Който иска,може.Който казва че не може,не иска.

http://www.youtube.com/watch?v=fag9c50wJE0

http://www.vbox7.com/play:02526cce
Аватар
NANIOX
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 667
Регистриран на: 26 Авг 2009, 21:18
Местоположение: Смолян

Re: Нов синдикат или към някой от съществуващите?

Мнениеот daniela_suzi » 15 Мар 2010, 10:06

Първо искам да благодаря за,че прочетохте тази тема и дадохте мнението си.Да си кажа честно,чувствам се в малко конфузна ситуация.Очаквах някой от моите колеги-спасителите-да се включи в тази тема.Не знам колко от тях са регистрирани тук,но по темата за синдикатите мога да си говоря с вас във вече съществуващите теми на 4-те синдиката.Отворих тази тема,защото колкото и да е специфична работата на полицаи,пожарникари и спасители,ние сме в едно ведомство-това на МВР.Затова все повече неща ще ни свързват,затова и трябва да има синдикална дейност,защото работодателят винаги ще е от другата страна на барикадата.Така ние ще защитаваме достойнството си на хора и служители в тази система.Някой може да каже,че съм идеалист-не,достатъчно се нагледах и наслушах на какво ли не-да изпълнявам всичко без да разсъждавам,за това имало по-умни,които се смишочват в някоя дупка,за да запазят топлия стол и като отмине напрежението са най-великите.Ако пък извадя закони,правилници,кодекси,инструкции,по които работим и кажа-господа,не сте прави,ние също имаме права,освен задължения,започват да обясняват как щели да ни уволнят.Също така не възприемам синдикализма и като защитно наметало за съответните председатели и други ръководни органи,защото точно на това се нагледах,когато не се знаеше какво ще стане с нас в края на миналата година.Ако аз единствено като представител на ГЗ в този форум ще питам и ще си отговарям сама,по-добре администраторите да заключат тази тема.
От всяка ситуация има изход,която не винаги е в желаната от нас посока,но винаги е встрани от гробищата!
Аватар
daniela_suzi
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 728
Регистриран на: 08 Дек 2009, 17:51
Местоположение: Плевен

Re: Нов синдикат или към някой от съществуващите?

Мнениеот BHYalama » 15 Мар 2010, 11:04

Преди около месец спасители от ОУ "Гражданска защита" - Шумен се свързаха с представители на СФСМВР, като заявиха намерение за членство във Федерацията. На 16.03.2010 г. ще бъде проведено събрание на дружеството на СФСМВР към РУ на МВР - Шумен, на което ще бъдат приети за членове 16 спасители от Гражданска защита.
BHYalama
Нов
Нов
 
Мнения: 3
Регистриран на: 02 Яну 2010, 13:33

Re: Нов синдикат или към някой от съществуващите?

Мнениеот Lord » 15 Мар 2010, 20:04

daniela_suzi написа:Първо......Очаквах някой от моите колеги-спасителите-да се включи в тази тема.Не знам колко от тях са регистрирани тук..........Някой може да каже,че съм идеалист-не,.......


:D За идеалист не знам, но определено си бързак. ;) Пуснала си темата преди ден и очакваш едва ли не днес тук да прочетеш мнението на поне 1/5 от служителите в ГЗ. Че и протестираш, чрез искане за заключване на темата :lol: , поизчакай, убеден съм, че и спасители ще се включат тук. И успех в евентуалната синдикална дейност! :D
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Нов синдикат или към някой от съществуващите?

Мнениеот daniela_suzi » 15 Мар 2010, 21:41

:roll: :oops: Рядко ми се случва,но понякога наистина съм бързак.Дано да си прав за това,че ще кажат мнението си и останалите.Ще видим.Благодаря за "спирачката",приемам го като помощ от приятел.
От всяка ситуация има изход,която не винаги е в желаната от нас посока,но винаги е встрани от гробищата!
Аватар
daniela_suzi
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 728
Регистриран на: 08 Дек 2009, 17:51
Местоположение: Плевен

Re: Нов синдикат или към някой от съществуващите?

Мнениеот Lord » 15 Мар 2010, 21:45

daniela_suzi написа:...приемам го като помощ от приятел.

И правилно. ;) :D
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Нов синдикат или към някой от съществуващите?

Мнениеот frogman » 16 Мар 2010, 19:45

daniela_suzi написа::roll: :oops: Рядко ми се случва,но понякога наистина съм бързак.Дано да си прав за това,че ще кажат мнението си и останалите.Ще видим.Благодаря за "спирачката",приемам го като помощ от приятел.

Ей,верно си бързак... :)
Ще има !......Някои от нас в момента оформят едно-друго...
frogman
Нов
Нов
 
Мнения: 19
Регистриран на: 22 Яну 2010, 20:20

Re: Нов синдикат или към някой от съществуващите?

Мнениеот daniela_suzi » 16 Мар 2010, 20:45

:lol: Нещо ми бяха отказали спирачките,бе брат,ко да прайш?Иначе имам някаква обща представа до къде сте стигнали,ще се радвам от сърце да успеете.Мисля до десетина дена да направя при нас събрание и да обсъдим заедно този въпрос.Поздрави на останалите "гмурци". ;)
От всяка ситуация има изход,която не винаги е в желаната от нас посока,но винаги е встрани от гробищата!
Аватар
daniela_suzi
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 728
Регистриран на: 08 Дек 2009, 17:51
Местоположение: Плевен

Re: Нов синдикат или към някой от съществуващите?

Мнениеот monika » 16 Мар 2010, 22:31

Дани_Сузи, в нашето дружество, на събрание, проведено на 4 март приехме около 20 служители от ГЗ. Те прецениха, че е разумно да се включат при нас, нали сме все служители на МВР и ни "оправят" едни и същи разпоредби. Но пък от друга страна съм съгласна с колегите тук, че вие сами трябва да решите как да постъпите. Каквото и решение да вземете ви пожелавам успех! :)
"Ако съдиш хората, няма да ти остане време да ги обичаш" - Майка Тереза
Аватар
monika
Полицай
Полицай
 
Мнения: 141
Регистриран на: 22 Авг 2009, 10:18

Следваща

Назад към Гражданска защита

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта