Нов синдикат или към някой от съществуващите?

Модератори: ribaflic, straj, Lord, Raptor, osata

това е стара тема

Мнениеот ben » 11 Юни 2010, 09:48

daniela_suzi написа:Моите уважения,но не омаловажавай участието и на КНСБ.Колкото Подкрепа,толкова и КНСБ са допринесли със съставянето на КТД...

но нека да се разясни 1 път завинаги. КНСБ има участие толкова, колкото без техния подпис КТД няма как да се легализира :) Единствените им напъни на преговорите през годините бяха КТД да важи и за държавните служители (нещо което досега не е постигнато никъде), защото КНСБ беше удобната 'опозиция', и основната членска маса беше от администрацията.
Само по себе си членуването в синдикат не е гаранция, че ще потекат реки от мед и масло, но е необходимата предпоставка. Много колеги имаха негативно отношение към синдикатите, защото чакаха, че някой ще направи нещо за тях, а тяхното участие ще се заключава в плащането на чл. внос и в (много често) необосновани критики към ръководството, нерядко провокирани, поне при нас, от директора и други ръководни фактори.

Lord написа:При цялото ми уважение - не мисля, че съществуването на подобни социални блага в МИС се е дължало на "Подкрепа" или КНСБ. По-скоро беше изключение, извоювано от любимката на мандатоносителя...

Това до голяма степен е така, но има една подробност - администрацията в бившето МИС никога не е била близко до работата на спасителите. Нито е била нещо различно от представата ни за администрация в България - незаинтересовани, много често некомпетентни и изнервени хора, от които искаш неща, които могат да ги вкарат в неприятност с шефовете им.
Любимката на мандатоносителя направи много неща за системата, но не от любов към спасителите, а по-скоро към финикийците. Така по този смисъл ние намазахме - ремонти на помещения и сгради и не дотам толкова разчетено закупуване на техника и оборудване. Благата, които ни се полагаха по КТ сме си ги отвоювали като десанта в Нормандия. Текст по текст, наредба по наредба, среща след среща с хора, които бяха там за да ни докажат, как не сме прави.
И на края, решенията от тия събрания не се прилагаха автоматично за всички дирекции, МИС не поемаше задължението си да налага обща политика за всичките си звена, по-скоро беше пожелателно, така че истинската работа беше местните синдикати да изискат от директорите си спазване на договореното. Което не можеше да стане без подкрепата на членската маса и без 'нахалството' на синдикалните лидери. Които по закон бяха защитени от уволнение.

ПП. Казвам тези неща като присъствал на почти всички срещи и заседания между синдикати и работодател от времето на ДАГЗ до края на МИС
ben
Нов
Нов
 
Мнения: 11
Регистриран на: 08 Дек 2009, 22:52
Местоположение: София

Re: Нов синдикат или към някой от съществуващите?

Мнениеот daniela_suzi » 11 Юни 2010, 12:55

Няма смисъл да се изтъква непрекъснато колко много работа сте свършили вие,бившите членове на "Подкрепа",а ни е от КНСБ излиза,че сме си чоплили носовете само.Не че няко и и от нас ,и от вас не го правеха,пък после синилки по гърдите от бой и викане-аз така,аз иначе.КТ е нещо,което задължително се прилага без значение кой е министър и кое е министерството.Нека оставим нещата в миналото-кой каквото направил-направил-чести почитание.Това,че ние не успяхме да се организираме в Плевен да възобновим синдиката е само наш си проблем,просто няма да имаме право да изкажем мнението си или исканията,които имиме и искаме да обсъдим.Надделя страха,че сме държавни служители,че ще ни уволнят,че я няма далаверата от преди и т.н.Пак ще кажа,че се възхищавам на упоритостта и постоянството на СФСМВР и другите синдикални организации,да извоюват това,което наистина наготово го получавахме от КТ.Вие сте дружество към СФСМВР-дерзайте,докажете,че като бивши членове на "Подкрепа" не сте забравили да се борите за идеите си и ще постигнете резултат.Аз моята битка ще си я водя сама,както беше и преди-просто останалите даваха членския внос и с това се изчерпваше,Бен,както и ти каза синдикализма.Аз не мисля,че той се състои в това и затова ще продължа така,както аз го разбирам! :evil:
От всяка ситуация има изход,която не винаги е в желаната от нас посока,но винаги е встрани от гробищата!
Аватар
daniela_suzi
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 728
Регистриран на: 08 Дек 2009, 17:51
Местоположение: Плевен

Предишна

Назад към Гражданска защита

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron