Здравейте!

Модератори: ribaflic, straj, Lord, Raptor, osata

Re: Здравейте!

Мнениеот daniela_suzi » 21 Окт 2010, 21:53

Куче написа:Чувствам ,че от ГЗ сте тънкообидчиви :lol: Симпатяги! :D

Може някои да са тънкообидчиви,но това е защото от 2001 година откакто девоенизираха Гражданска отбрана ги мятат на върбата непрекъснато.Особено от 5 години насам какви ли не бяхме-то агенция,то министерство,то главна дирекция,свят да ти се завие.А по повод това,че понякога вършите нашата работа-за това в 911 сте гледали как действат,нали?Идеята на 112 е подобна,но малко опорочена или побългарена-както искате го тълкувайте.Това ме подсеща,че там има парамедици,а тук?Но хайде да спирам,че ако само това ни беше проблема-здраве да е!!!
От всяка ситуация има изход,която не винаги е в желаната от нас посока,но винаги е встрани от гробищата!
Аватар
daniela_suzi
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 728
Регистриран на: 08 Дек 2009, 17:51
Местоположение: Плевен

Re: Здравейте!

Мнениеот emillazarov » 23 Окт 2010, 22:33

Как не.Днес си дойдохме от учение в Измир и там има и пожарникари и спасители.Уважението към тези служби е голямо.
emillazarov
Нов
Нов
 
Мнения: 28
Регистриран на: 12 Сеп 2009, 16:32

Re: Здравейте!

Мнениеот Куче » 25 Окт 2010, 18:36

daniela_suzi написа:
Куче написа:Чувствам ,че от ГЗ сте тънкообидчиви :lol: Симпатяги! :D

Може някои да са тънкообидчиви,но това е защото от 2001 година откакто девоенизираха Гражданска отбрана ги мятат на върбата непрекъснато.Особено от 5 години насам какви ли не бяхме-то агенция,то министерство,то главна дирекция,свят да ти се завие.А по повод това,че понякога вършите нашата работа-за това в 911 сте гледали как действат,нали?Идеята на 112 е подобна,но малко опорочена или побългарена-както искате го тълкувайте.Това ме подсеща,че там има парамедици,а тук?Но хайде да спирам,че ако само това ни беше проблема-здраве да е!!!


Писах по рано ,че "умните" глави така са решили. Защо изобщо ви вкараха в МВР ,пък и сега ви обиденяват с Пожарната...но пак сте в МВР?!? :roll: За 911 и за парамедиците си права.....но ти говориш вече за "бяла" държава ,а нашата как да я нарека...Абсурдистан! :mrgreen: Родината си ни е хубава, но държавата..... Абе Дани ,тя глас не ще ,ако тръгнем да я опъваме тая тема няма ни стигне една година. Карат ме да се подписвам на хиляда документа за моето имущество, а същевременно тия дето правят законите крият доходи и имоти...пълен цирк сме! Лошото е че ние сме клоунните в него ,а живота ние само един. По -добре да спра ,че ще ги наприказвам едни :evil:
Аватар
Куче
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1175
Регистриран на: 18 Сеп 2009, 10:49

Re: Здравейте!

Мнениеот daniela_suzi » 26 Окт 2010, 09:25

Ами чета не знам за кой път писаните неща по-горе и си мисля,че докато сме велики на приказки,а на дела-нула,това ще е положението.Тая държава се управлява от хора,които ние избираме.И докато позволяваме на тези хора да ни .........................по устав ,както се казва,така ще е.Открай време като се даде нещо на българина и му се обещае,че никой няма да го закача,той е доволен и предоволен.Какво стана с протеста в неделя?Дадоха им на колегите в Монтана и Враца и те доволни.А следващото им даване на хранилката кога ще бъде-след година,две,пет...........И кораба се пропуква.И вместо да сме единни в исканията и действията си,ние какво правим-цепим се.По-добре е да се опитаме да бъдем заедно поне на 7.11,защото иначе олекваме много в очите на хората.Не само ние,дето сме членове на СФСМВР,а всички,които служат в тази система.Когато се събуждат спокойни и с ясното съзнание,че семейството им е добре и с удоволствие отиват на работа,тогава ще изпълняват с достойнство и служебните си задължения.Надявам се ме разбирате,че както се пее в една песен-не всичко е пари,приятелю!!!!
От всяка ситуация има изход,която не винаги е в желаната от нас посока,но винаги е встрани от гробищата!
Аватар
daniela_suzi
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 728
Регистриран на: 08 Дек 2009, 17:51
Местоположение: Плевен

Re: Здравейте!

Мнениеот daniela_suzi » 03 Дек 2010, 10:34

Ей,спасителите!Тук май само аз започнах да си пиша и да си отговарям!Да не би наистина да съм .................,както каза преди време мой приятел? :roll: Но да караме по същество-умълчахте се,никой нищо не пише,какво става при вас,промени има ли,униформи,нови щатни таблици?Дайте жокер,ако има някаква промяна!
От всяка ситуация има изход,която не винаги е в желаната от нас посока,но винаги е встрани от гробищата!
Аватар
daniela_suzi
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 728
Регистриран на: 08 Дек 2009, 17:51
Местоположение: Плевен

Re: Здравейте!

Мнениеот emillazarov » 03 Дек 2010, 19:47

Няма никакво раздвижване.Взеха ни размери за униформи,но не знаем какви ще бъдат.Мълчанието е защото вече не знаем дали не изнасяме нещо дето не трябва.Да ти кажа какво ми направи впечатление-октомври бяхме на учение в Измир,Турция и там всички медии отразиха нашата работа.А в България никой не написа и дума.А виж вчера какво стана.Стига толкова,прочете ли Държавен вестник и имаш ли някакъв коментар колежке-алпийски спасител.
emillazarov
Нов
Нов
 
Мнения: 28
Регистриран на: 12 Сеп 2009, 16:32

Re: Здравейте!

Мнениеот Hammer » 03 Дек 2010, 20:49

emillazarov написа:Няма никакво раздвижване.Взеха ни размери за униформи,но не знаем какви ще бъдат.Мълчанието е защото вече не знаем дали не изнасяме нещо дето не трябва.Да ти кажа какво ми направи впечатление-октомври бяхме на учение в Измир,Турция и там всички медии отразиха нашата работа.А в България никой не написа и дума.А виж вчера какво стана.Стига толкова,прочете ли Държавен вестник и имаш ли някакъв коментар колежке-алпийски спасител.



Ще се наложи да свикните малко да спрат да ви хвалят по медийте и да си работите тихомълком !!! Вие бяхте свикнали на всяко произшествие първо да ви снимат и да давате интервюта и чак тогава да си свършите работатат е в МВР е по различно .Свършвате си работата и в службата .Стига снимки и изяви .Те хората си знаят ,че се работи ....
Изображение
Аватар
Hammer
КОМИСАР
 
Мнения: 655
Регистриран на: 27 Авг 2009, 10:42
Местоположение: гр.Смолян

Re: Здравейте!

Мнениеот emillazarov » 03 Дек 2010, 21:37

Hamer,прави ми впечатление твоите рязки изказвания.Другият път като дойда на алпийска школа в Смолян ще ти се обадя да се видим,ще седнем на маса и ще си премерим...... бирите.Сега сериозно,мисля че този форум е за обмяна на мнения отностно Гражданска защита.Когато пиша във вашият форум аз се изразявам колегиално и никога не нападам колегите от пожарната.От 1992 съм спасител и никога действащ пожарникар не се е обръщал с такива думи към спасител.Или не си идвал на пожари с нас или езиковата ти култура куца.Стига с тези дразги, предстои да работим заедно .Жив и здрав.
emillazarov
Нов
Нов
 
Мнения: 28
Регистриран на: 12 Сеп 2009, 16:32

Re: Здравейте!

Мнениеот Hammer » 04 Дек 2010, 07:26

Отговарям по рязко защото за последните две седмици пак съм свидетел на смешни и жалки действия от твои колеги от ГЗ.Свидетел съм на две произшествия на които са ГЗ и след като слезнат от автомобила единия от спасителите веднага се дърпа на страни и почва да снима до края на операцията .Е извинявай но това не е нормално .Аз до сега колега пожарникар съм не видял да отидем на пожар и някой да се отстрани и да снима до края на пожара !!!! Ей заради това съм малко краен !!! Във вашия форум ви давах страшно много примери как грешно беше изградена вашата система за излизане на произшествия ,как без да посещавате пожар се пише във вестниците ,че вие сте го гасили ,как знаете ,че има обърнат товарен автомобил с цистерна с пропан -бутан но нямате разрешение да излезнете от големите началници цели 25 минути - вината не беше ваша за този случай на вашите началници беше .... За удавените дечица в река Арда и вашите началници отказаха да пратят аварийния екип на произшествието защото ЩЯЛ ДА СЕ ОГОЛИ ГРАДА !!!! Абе примери да искате....
Изображение
Аватар
Hammer
КОМИСАР
 
Мнения: 655
Регистриран на: 27 Авг 2009, 10:42
Местоположение: гр.Смолян

Re: Здравейте!

Мнениеот daniela_suzi » 04 Дек 2010, 10:21

Момчета,не се нервете излишно.Всеки е прав за себе си.За Пожарната в Смолян и друг път съм чела хубави неща,защото явно при тях и оборудването,и хората са на ниво.Същото може да се каже и за определени отряди от ГЗ.Но не навсякъде е по мед и масло.Това с камерите и снимането го измислиха нашите началници горе.Трябвало според тях от всяка акция да се правят снимки и да се пращат в ситуационния център в София.Презумпцията е ,че ако случайно нещо се случи да може да има документирано какво се е вършило.Аз лично и предполагам много от колегите предпочитаме първо да си свършим работата,а ако някой иска снимки и филми,да назначи оператор.И без това искат да освобождават ресурс от новата дирекция.Ето им работа,ако нямат.Иначе пак сериозно-нека не се ядем ние помежду си,не си заслужава,защото в повечето случаи вината е в неправилно поставени заповеди отгоре или координация на действията.Само един пример ще ви дам.Преди 2 седмици,когато бях почивка ми звънна дежурния в 2 РУП и ме пита как да се свърже с дежурната група в АСД на ГЗ,защото телефона по МВР не отговарял.Ами елементарно,Уотсън-преди имахме телефони по МВР,но от 2-3 години ги отрязаха и така и не разбрах след като сега сме служители в това министерство защо няямаме такива.И не е ли нормално тези,които сме на дежурства да имаме директна връзка помежду си-ГЗ,Пожарна,Деж.в РУП,за да бъдат по -координирани и бързи действията ни,а не да минават сигналите през ОКИЦ,директори,дежурни и докато стигнат до нас то станало утре и хората забравили вече,че са ни търсили.Изобщо много неща може да се коментират,за които изобщо нагооре не ни и питат,дори не ни чуват когато ги кажем.Е,на кого тогава?Ако в пожарната не е така,то тогава да ни събират и да работим ,без да си мерим работата,защото всеки е добър в нещо.Да не горим юлгана,както се казва ,заради една бълха!!! ;)
От всяка ситуация има изход,която не винаги е в желаната от нас посока,но винаги е встрани от гробищата!
Аватар
daniela_suzi
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 728
Регистриран на: 08 Дек 2009, 17:51
Местоположение: Плевен

ПредишнаСледваща

Назад към Гражданска защита

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron