Здравейте!

Модератори: ribaflic, straj, Lord, Raptor, osata

Re: Re:

Мнениеот frogman » 22 Яну 2010, 20:30

Lord написа:
straj написа:А сериозно....водолазите ни са страшно готини и отговорни пичове (да не прозвучи като хвалене пред новия шеф :) ) Ще се убедите сами.......въпреки че от много време те работят постоянно със следователите. Примерно водолазите от София одговарят за 4-5 области освен софийската и летят постоянно напред назад......и почти винаги за "непоправимото" :(


Над 10 пъти през последните 2 години съм ползвал услугите на водолазите от звеното на ГЗ в Г. Оряховица, повечето пъти в условия на течаща вода /това затруднява работата/, всеки път превъзходно свършена работа! Наистина са професионалисти, независимо от сезона и температурата на водата!
:!:

....ц,ц,ц...Не мога да повярвам...
Здравейте на всички !
Току що се регистрирах,влизам ( в една болна тема,тази за Г.З.) и попадам на изключително мили думи за определена категория специалисти !!! Хора приети от обществото,но отритнати от собствената си система...
Трогнат съм (наистина) !
Благодаря персонално и на straj !
frogman
Нов
Нов
 
Мнения: 19
Регистриран на: 22 Яну 2010, 20:20

Re: Здравейте!

Мнениеот Lord » 22 Яну 2010, 23:02

Добре дошъл, колега frogman!
Няма нищо учудващо, нормално е да се уважава труда на хора избрали подобна професия.
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Здравейте!

Мнениеот daniela_suzi » 23 Яну 2010, 10:17

Здравейте,колега frogman!Досега не съм чувала някъде водолазите да са били пренебрегвани в каквото и да било отноошение.Ако някъде е имало търканици на лична основа,може.Но като цяло 7-те водолазни групи в системата са уважавани и като колеги,и като хора.Имам честта и удоволствието да познавам всички.Затова нека не ви звучат много крайно изказванията ми.
От всяка ситуация има изход,която не винаги е в желаната от нас посока,но винаги е встрани от гробищата!
Аватар
daniela_suzi
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 728
Регистриран на: 08 Дек 2009, 17:51
Местоположение: Плевен

Re: Здравейте!

Мнениеот frogman » 23 Яну 2010, 12:03

Благодаря,Lord !
Здравей,Даниела !...
Дани,категорично твърдя,че не си запозната с водолазните кахъри.Няма проблем,знам че няма откъде да знаеш...
Когато създадоха Водолазните групи,същите не разполагаха с почти никаква екипировка-на трима Водолази имаше два мокри костюма и два дихателни апарата.Изискванията към момчетата обаче са драконовски.Малко хора от ГЗ знаят на какви медицински тестове са подложени...например.Водолазите настояваха и настояваха за екипировка и условия за работа-молеха се ,писаха докладни и обяснения (понеже светите ни началници и досега не знаят какви са възможностите на Водолазните екипи )...Абе ходене по мъките ! Когато измислят някакъв цирк (ние така наричаме занятията ),отварят клетката на говедата-водолази (да,за такива ни имат ) и ги пускат на сцената-like a gladiators.Има овации-,шефитата се хилят и разправят на обществото к'ви сме способни и т.н.
След като цирка свърши-МАРШ В КЛЕТКАТА,ГОВЕДА-А-А...и започват светилата да се жалват как Водолазите пак искали нещо си...
Факт е обаче ,че тези момчета отстояха позициите си и получиха екипировка и статут.Всъщност водолазния статут в БГ е отдавна определен със закон.Трябваше само някой да го прочете и приспособи за условията на ГЗ.Е,най -накрая стана ! И това изкара наяве неприязънта на пенсионери-началници и мнозинство от колеги.Защото в БГ не се пита -не може ли и за нас,а-онези имат,защо и ние да нямаме !
'Ми 'щото професията ви я няма в класификатора -затова.Ама е по -лесно да плюеш,нали !
Това е в резюме.Затова и бях изненадан от топлите думи на човек от ГЗ...
Благодаря на малкото Хора ,коити през годините разбираха терзанията на Водолазите и бяха с тях !
Сега,ако тези екипи останат в новата система (съмнения поради обективни причини ),пак ще има ходене по мъките,заради неизяснените задачи и условия на труд.
Но...те са свикнали !!!
Кураж Водолази-ще успеем !!!
frogman
Нов
Нов
 
Мнения: 19
Регистриран на: 22 Яну 2010, 20:20

Re: Здравейте!

Мнениеот daniela_suzi » 23 Яну 2010, 12:21

:? Със съжаление ще отбележа,че си много прав за това,за което говориш.И за това,че все ви гледат в "канчето" някои от колегите какво ще получите,а те -не,и за отношението към вас свише.Ако се позамислим малко ще разберем,че не напразно водолазите са 1 категория труд и придобиват право на пенсия след 15 години работа по специалността.Всеки има право да каже-е да,ама и моята работа е рискована.Така е,всяка работа крие риск и очарование,иначе да работиш сама заради финикийските знаци,без това да ти доставя грам удоволствие,не си струва.Така че,ще победим,frog,ако не се делим като до сега кой е по-,по-,най-,а станем с една идея по-колегиални кам човека до нас. ;)
От всяка ситуация има изход,която не винаги е в желаната от нас посока,но винаги е встрани от гробищата!
Аватар
daniela_suzi
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 728
Регистриран на: 08 Дек 2009, 17:51
Местоположение: Плевен

Re: Здравейте!

Мнениеот Hammer » 26 Яну 2010, 17:34

В МВР имаме традиция всеки който е новоназначен и вземе първата заплата да черпи а вие нещо се ослушвате ;)
Изображение
Аватар
Hammer
КОМИСАР
 
Мнения: 655
Регистриран на: 27 Авг 2009, 10:42
Местоположение: гр.Смолян

Re: Здравейте!

Мнениеот emillazarov » 26 Яну 2010, 17:39

Ще почерпим ако някой ни каже кога ще вземем заплати. :lol: :lol:
emillazarov
Нов
Нов
 
Мнения: 28
Регистриран на: 12 Сеп 2009, 16:32

Re: Здравейте!

Мнениеот Hammer » 26 Яну 2010, 17:43

Аааа лошо а аз си мислех ,че щом ние взехме и вие вече сте взели е друг въпрос дали са в повече от МИС . :o :o :o
Изображение
Аватар
Hammer
КОМИСАР
 
Мнения: 655
Регистриран на: 27 Авг 2009, 10:42
Местоположение: гр.Смолян

Re: Здравейте!

Мнениеот emillazarov » 26 Яну 2010, 17:50

Днес ни връчиха новите назначения и по груба сметка ще взимаме колкото в МИС.Само че не знаем кога. :lol: :lol:
emillazarov
Нов
Нов
 
Мнения: 28
Регистриран на: 12 Сеп 2009, 16:32

Re: Здравейте!

Мнениеот Hammer » 26 Яну 2010, 17:52

Дано банките да влизат в положение и да не ви дават зор и проявят разбиране .
Изображение
Аватар
Hammer
КОМИСАР
 
Мнения: 655
Регистриран на: 27 Авг 2009, 10:42
Местоположение: гр.Смолян

ПредишнаСледваща

Назад към Гражданска защита

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта