Специалните съобщения на БОП-а

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Специалните съобщения на БОП-а

Мнениеот BARETATA » 15 Ное 2010, 19:55

Гледам ,че колегата Явор Колев се е регистрирал във Форума ,ето малка част от дневния му ред :

Открит урок на тема „Опасностите в интернет. Как де се предпазим.
Днес от 16.30 часа в 22 СОУ „Г. С. Раковски” главен инспектор Явор Колев и агентът от ФБР Брайън Херик ще се срещнат с възпитаници на училището
Ученици от 5, 6 и 7 клас на 22 СОУ „Г.С. Раковски” ще участват в открит урок, посветен на опасностите във виртуалното пространство. Главен инспектор Явор Колев – началник на сектор „Компютърни престъпления” в ГДБОП, и специален агент Брайън Херик – началник на отдел „Компютърни престъпления” към ФБР, Филаделфия, ще запознаят подрастващите с рисковете и опасностите, които крие Интернет.
http://press.mvr.bg/NEWS/news101115_03.htm
Възпитаници на 22 СОУ”Г.С.Раковски” присъстваха на открит урок: „Опасностите в интернет. Как де се предпазим”
При учениците бяха гл. инспектор Явор Колев и специален агент Брайън Херик. Това е втората от поредиците срещи, инициирани от министър Цветан Цветанов.
http://press.mvr.bg/NEWS/news101115_10.htm
Изображение
Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

Re: Специалните съобщения на БОП-а

Мнениеот Basaev » 22 Ное 2010, 02:54

И все пак в основата на всичко стои възпитането вкъщи и средата навън.
В борбата със здравия разум, победата ще бъде наша....
Аватар
Basaev
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 232
Регистриран на: 04 Окт 2010, 00:12

Re: Специалните съобщения на БОП-а

Мнениеот Basaev » 22 Ное 2010, 03:03

vgp_dark написа:Ако искате ми вярвайте, но ще ви дам още малко информация. Този краква паролите на имейлите и по този начин започва да изнудва. Да му пращат смс-и, взимал е пари от epay и pay pal, но от там по-малки суми. Има много хора който са били изнудвани и обирани от него. Сега си правете извода, лъжа ви или не.

А това няма как да стане. Няма вариант в който да се кракне ей така парола на мейл. По скоро по някакъв начин да принуди жертвата да сподели и да насочи изнудвача към самата парола, но да краква пароли за мейли - звучи супер несериозно. Мога да ти дам моя мейл да го препредадеш на въпросния тарикат да видим как ще ми я кракне. Така поне ще разберем от коя дестинация се опитва да се направи на интересен ;-)
В борбата със здравия разум, победата ще бъде наша....
Аватар
Basaev
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 232
Регистриран на: 04 Окт 2010, 00:12

Re: Специалните съобщения на БОП-а

Мнениеот BARETATA » 26 Ное 2010, 20:15

ГДБОП-МВР, Международна Академия за обучение по кибер разследвания и БАИТ са организатори на конференция за информационна сигурност. http://press.mvr.bg/NEWS/news101126_05.htm
Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

Re: Специалните съобщения на БОП-а

Мнениеот petinka » 22 Дек 2010, 11:09

Направили са ми фалшив профил във фейсбук! написали са че работя в МВР и че съм родена на 20 август,което не е вярно!!Редовно влизат в профила и си добавят приятели.сложили са моя снимка . Какво да правя?
Аз БЕЗУСЛОВНО вярвам в институцията МВР !!
petinka
Полицай
Полицай
 
Мнения: 160
Регистриран на: 15 Окт 2009, 21:54

Re: Специалните съобщения на БОП-а

Мнениеот SYNOPTIK » 22 Дек 2010, 11:18

petinka написа:Направили са ми фалшив профил във фейсбук! написали са че работя в МВР и че съм родена на 20 август,което не е вярно!!Редовно влизат в профила и си добавят приятели.сложили са моя снимка . Какво да правя?

Влизаш във фалшивия профил и най-долу в ляво пише да го докладваш..от там вече избираш опция, пишеш им обяснение защо докладваш.
Не забравяй, че публикуването на снимки и лични данни в Интернет крие голям риск и най-вече от вас зависи дали ще бъдете „клонирани“!
Ако изобщо не се движиш, оковите почти не се усещат.
Щастието е единственото нещо, което при делене се умножава.
Аватар
SYNOPTIK
PoliceBG
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 18 Авг 2009, 14:41
Местоположение: София Завинаги един от ВАС

Re: Специалните съобщения на БОП-а

Мнениеот petinka » 22 Дек 2010, 19:49

а какви опасности крие? какво могат да ми направят?
Аз БЕЗУСЛОВНО вярвам в институцията МВР !!
petinka
Полицай
Полицай
 
Мнения: 160
Регистриран на: 15 Окт 2009, 21:54

Re: Специалните съобщения на БОП-а

Мнениеот doznatel1 » 24 Дек 2010, 21:40

petinka написа:а какви опасности крие? какво могат да ми направят?



Нищо друго освен да те бъзикат!
Аватар
doznatel1
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1314
Регистриран на: 27 Авг 2009, 22:19
Местоположение: гр. София

Re: Специалните съобщения на БОП-а

Мнениеот petinka » 25 Дек 2010, 00:13

Мерси,дознател!Много се притесних,а не трябва-това е често срещано явление в интернет..
Аз БЕЗУСЛОВНО вярвам в институцията МВР !!
petinka
Полицай
Полицай
 
Мнения: 160
Регистриран на: 15 Окт 2009, 21:54

Re: Специалните съобщения на БОП-а

Мнениеот doznatel1 » 25 Дек 2010, 00:29

petinka написа:Мерси,дознател!Много се притесних,а не трябва-това е често срещано явление в интернет..



На мен ми се е случвало и личната поща да ми разбиват- пароли всичко, и нищо не можаха да ми направят. Абсолютно нищо не могат да направят.... ноо, ако си държиш някакви банкови документи и т.н., в които ти се съдържат ЕГН., № Л.К. и др.,тогава е лошо. Не трябва да се държи толкова лична инфо на компютър на който се ползва нет. Хакерите проникват навсякъде!
Аватар
doznatel1
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1314
Регистриран на: 27 Авг 2009, 22:19
Местоположение: гр. София

ПредишнаСледваща

Назад към Борба с организираната престъпност

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта