Специалните съобщения на БОП-а

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Специалните съобщения на БОП-а

Мнениеот BARETATA » 08 Яну 2010, 19:36

Ето акцията по задържането на Тоя Боклук

http://press.mvr.bg/Reportaji/reportaj100108_02.htm
Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

Re: Специалните съобщения на БОП-а

Мнениеот doznatel1 » 08 Яну 2010, 19:49

osata написа:Има и такива хора... чудя се, чудя се... но знам едно - вече почти няма какво да ме очуди.....
Това е болест според мен... а може и лудост....



Педофилия
Аватар
doznatel1
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1314
Регистриран на: 27 Авг 2009, 22:19
Местоположение: гр. София

Re: Специалните съобщения на БОП-а

Мнениеот BARETATA » 08 Яну 2010, 20:04

Старо Съобщение,но е в сила:

ГДБОП: Измамници лъжат с лотария, взимат данни от кредитните карти на жертвите


http://www.vesti.bg/?tid=40&oid=1198597
Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

Re: Специалните съобщения на БОП-а

Мнениеот BARETATA » 08 Яну 2010, 20:10

ВРЕМЕ ЗА ДЕЙСТВИЕ: Как да се предпазим от трафик на жени

Мотото и заключителното събитие на Националната кампания "16 дни против насилието над жени" са повод отново МВР да припомни основни и познати правила, които предпазват от въвличане в трафик

“Капаните” или как можеш да станеш жертва на трафик с цел сексуална експлоатация? Обикновено става въпрос за примамливи предложения за лесно спечелени и много, или поне сигурни пари. В повечето случаи “неочакваните” възможности са маскирани зад почтени и сериозни оферти за работа: гледане на деца или болни, помощ в домакинството, в заведения, модели. Обявите /в пресата, в интернет/ или от познат обещават добро заплащане за млади и атрактивни дами. Ако в тези предложения част от решението зависи от самостоятелната преценка и воля, много са и случаите на насилствено въвличане в трафик след отвличане и лишаване от документите за самоличност. Рискът може да се появи и по-късно, след първоначален ангажимент според поканата за работа. След време, когато вниманието на жертвата е приспано, “посредникът” разкрива истинската си цел – използване за проституция. Така след първите няколко седмици, млади жени се оказват въвлечени в търговия с плътта им, а всяко несъгласие, неподчинение или опит за бягство са жестоко наказвани с побой, изолиране, препродаване, загуба на самоличност. Без пари и документи те се превръщат в едно – скъпа жива стока, робини.
Как да изберем сигурния път и да избегнем клопките на престъпния бизнес? Няколко изпитани стъпки могат да гарантират безопасното пребиваване или работа извън страната. Ако решението е взето и то е – работа в чужбина, първото условие е изборът на фирма и проверка законно ли работи тя. В този случай всяко съгласяване с “мъгляви” предложения и обещания от познати или уж препоръчани хора, трябва да бъдат внимателно преценени или направо отказвани. Не се доверявайте на устни оферти, поискайте и се запознайте с условията на договора за работа, и то на български език. Не бързайте да подписвате, преди да се запознаете в детайли с предложенията и потърсете съвет или допълнително разясняване, ако има неясноти. Сигурен договор за работа е този, в който са указани страната, работодателят, условията и сроковете и размерът на плащането, видът и условията на труд и живота, срокът на действие. Консултация с посолството на страната - бъдещ домакин може само да улесни един бъдещ престой с информация за трудово-правните отношения там и законността на избраната фирма.
Преди да отпътувате, оставете на близки или приятели копие от документите – паспорт, актуална снимка, договор, работна виза, адрес и телефон на работодателя или на познати в страната, на хората, с които заминавате и най-вече – на посолството на България в страната, където отивате. Поддържайте редовна връзка с близките си в България. При никакви условия не давайте на друг документите си за самоличност. Ако ви лишат от тях насилствено, не забравяйте, че полицията е сигурният и често единствен защитник.
Помощ от полицията: съдействие може да бъде потърсено от полицая на улицата или в най-близкия полицейски участък. Случаите на трафик на жени са добре позната практика и полицейските служители имат механизми за защита и оказване на помощ. Те могат да осъществят и незабавната връзка с българското посолство.

http://press.mvr.bg/Goreshta_tema/mat_p ... 125_01.htm
Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

Re: Специалните съобщения на БОП-а

Мнениеот slaron » 08 Яну 2010, 22:58

BARETATA написа:Ето акцията по задържането на Тоя Боклук

http://press.mvr.bg/Reportaji/reportaj100108_02.htm



:evil: :twisted: :evil: :twisted: :evil: :twisted:
Ей, кръвното ми скочи на 300... Мами.... му!!! Такъв го разкъсвам с голи ръце! :twisted: :twisted:

П. П. Извинявам се на екипа Police на форума за нецензурното ми изказване! Трийте го, ако решите! :oops:
Няма бивши ченгета...
http://vbox7.com/play:2f27141b
Аватар
slaron
MASTER
 
Мнения: 2655
Регистриран на: 21 Авг 2009, 15:41
Местоположение: София

Re: Специалните съобщения на БОП-а

Мнениеот osata » 08 Яну 2010, 23:02

BARETATA написа:ВРЕМЕ ЗА ДЕЙСТВИЕ: Как да се предпазим от трафик на жени

“Капаните” или как можеш да станеш жертва на трафик ......


Общо взето огромен процент от тези жертви не знаят що е компютър и трудно ще бъдат уведомени, а тези които знаят що е компютър, хвърчат в облаците и си мислят, че всичко което хвърчи, се яде.
Всичко което пиша е на база лични наблюдения. Дори след като обясняваш 1 към 1 как стоят нещата, пак не те разбират.
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Специалните съобщения на БОП-а

Мнениеот BARETATA » 08 Яну 2010, 23:06

Това няма значени,важното е да продължаваме да Опитваме.Все пак,нали затова сме ние,нали ?
Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

Re: Специалните съобщения на БОП-а

Мнениеот osata » 08 Яну 2010, 23:08

slaron написа:
BARETATA написа:Ето акцията по задържането на Тоя Боклук

http://press.mvr.bg/Reportaji/reportaj100108_02.htm



:evil: :twisted: :evil: :twisted: :evil: :twisted:
Ей, кръвното ми скочи на 300... Мами.... му!!! Такъв го разкъсвам с голи ръце! :twisted: :twisted:

П. П. Извинявам се на екипа Police на форума за нецензурното ми изказване! Трийте го, ако решите! :oops:


А пък аз се чудя на тези зрелищни акции по задържането на "опасен" компютърен престъпник.. какъв е смисълът им?
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Специалните съобщения на БОП-а

Мнениеот BARETATA » 08 Яну 2010, 23:11

Целта им е да има обществен резултат от тях.Тук се налага метода на Твърдата сила,а и все пак знаеш за какво става въпрос - Не се знае каква информация имат колегите или как им е предадена.Аз правих една Акция,мноог опасен,голям разбойник,отиваме на адреса,действаме и като го барнахме тоя,само с един Приом от Бойната подготовка и човека му се скри живота.В смисъл искам да кажа,че беше доста преувеличени,но така трябва да бъде.По-добре така....
Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

Re: Специалните съобщения на БОП-а

Мнениеот slaron » 08 Яну 2010, 23:23

Осата, както вече споменах някъде из форума - мразя тупаниците! Но в случая ми идеше да скоча в монитора и да го удуша тоя ненормалник!!!
Освен това, по новините този репортаж не го дадоха или поне аз не съм го видяла. Тук ще подкрепя мнението на Баретко. Аз изпитах респект и уважение към момчетата от БОП-а /респективно - МВР/, а също така и задоволство от ареста на тая... гад!
За мен имат смисъл тези показни акции с цел превенция - че такива престъпления няма /искрено се надявам!/ да остават безнаказани! :!:
Няма бивши ченгета...
http://vbox7.com/play:2f27141b
Аватар
slaron
MASTER
 
Мнения: 2655
Регистриран на: 21 Авг 2009, 15:41
Местоположение: София

ПредишнаСледваща

Назад към Борба с организираната престъпност

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта