Специалните съобщения на БОП-а

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Специалните съобщения на БОП-а

Мнениеот petinka » 25 Дек 2010, 02:53

Не държа,поне това е добре.Благодаря още веднъж.
Аз БЕЗУСЛОВНО вярвам в институцията МВР !!
petinka
Полицай
Полицай
 
Мнения: 160
Регистриран на: 15 Окт 2009, 21:54

Re: Специалните съобщения на БОП-а

Мнениеот Basaev » 25 Дек 2010, 04:47

doznatel1 написа:
petinka написа:Мерси,дознател!Много се притесних,а не трябва-това е често срещано явление в интернет..



На мен ми се е случвало и личната поща да ми разбиват- пароли всичко, и нищо не можаха да ми направят. Абсолютно нищо не могат да направят.... ноо, ако си държиш някакви банкови документи и т.н., в които ти се съдържат ЕГН., № Л.К. и др.,тогава е лошо. Не трябва да се държи толкова лична инфо на компютър на който се ползва нет. Хакерите проникват навсякъде!

Това разбира се НЕ е вярно. Разбиването на пароли на и-мейли става със съдействието на самите жертви.!!!
В борбата със здравия разум, победата ще бъде наша....
Аватар
Basaev
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 232
Регистриран на: 04 Окт 2010, 00:12

Re: Специалните съобщения на БОП-а

Мнениеот osata » 26 Дек 2010, 19:23

Е, ако ползвате пароли от рода 123456 и qwerty ( което е често срещано ), нормално да ви отворят поща и други.
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Специалните съобщения на БОП-а

Мнениеот BARETATA » 26 Дек 2010, 23:31

osata , няма значение какви са им паролите,никой няма право да "рови" в лично пространство без законово основание,а се случва почти постоянно.
Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

Re: Специалните съобщения на БОП-а

Мнениеот doznatel1 » 27 Дек 2010, 11:53

Basaev написа:
doznatel1 написа:
petinka написа:Мерси,дознател!Много се притесних,а не трябва-това е често срещано явление в интернет..



На мен ми се е случвало и личната поща да ми разбиват- пароли всичко, и нищо не можаха да ми направят. Абсолютно нищо не могат да направят.... ноо, ако си държиш някакви банкови документи и т.н., в които ти се съдържат ЕГН., № Л.К. и др.,тогава е лошо. Не трябва да се държи толкова лична инфо на компютър на който се ползва нет. Хакерите проникват навсякъде!

Това разбира се НЕ е вярно. Разбиването на пароли на и-мейли става със съдействието на самите жертви.!!!


Не е вярно това което ти казваш!
Аватар
doznatel1
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1314
Регистриран на: 27 Авг 2009, 22:19
Местоположение: гр. София

Re: Специалните съобщения на БОП-а

Мнениеот Basaev » 05 Яну 2011, 16:50

Искаш ли да ти дам e-mail да го дадеш на който искаш да му разбие паролата ? Защо говорите наизуст само незнам. Много филми гледате.
В борбата със здравия разум, победата ще бъде наша....
Аватар
Basaev
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 232
Регистриран на: 04 Окт 2010, 00:12

Re: Специалните съобщения на БОП-а

Мнениеот Basaev » 05 Яну 2011, 16:55

Дознател - хубаво е преди да говориш по енерция - да се аргументираш. Паролите се налучкват или се пробва тайния въпрос на жертвата от близък до него. Аз ти казвам - давам ти поща, да видим кой ще я разбие. Друг е проблема, че сертификатите, които се намират в самия браузър се крадът с троянски коне и оттам идва проблема. Защото хората не са добре осведомени. Затова си има електронен носител. Там няма мърдане. Има много литература по тези въпроси - прочети и се ограмоти.
В борбата със здравия разум, победата ще бъде наша....
Аватар
Basaev
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 232
Регистриран на: 04 Окт 2010, 00:12

Re: Специалните съобщения на БОП-а

Мнениеот BARETATA » 11 Яну 2011, 21:20

Пресечено е разпространение на фалшиви медикаменти и забранени лекарствени средства в Интернет
Операцията е проведена на територията на столицата от служители на ГДБОП, данъчни и експерти от Комисия за защита на потребителите. http://press.mvr.bg/NEWS/news110111_02.htm :idea:
Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

Re: Специалните съобщения на БОП-а

Мнениеот BARETATA » 23 Яну 2011, 16:41

Служители на ГДБОП задържаха 58-годишен столичанин
Той набирал жертвите си - непълнолетни момичета, в сайтове за запознанства и срещу „спонсорство” ги склонявал към сексуални услуги . http://press.mvr.bg/NEWS/news110123_02.htm
В петък вечерта, служители от сектор „Компютърни престъпления, интелектуална собственост и хазарт” – ГДБОП пристъпили към задържането на Р.И., 58-годишен . Той е арестуван докато провеждал пореден опит да установи контакт с непълнолетно момиче от компютъра в дома му. Действията на спецполицаите са предприети два дни след като за педофилските наклонности на Р.И е подаден сигнал от журналистка.
При спецакцията от дома на Р.И. е иззета компютърна конфигурация с включена към нея камера, която той ползвал за да провежда виртуални срещи с непълнолетни момичета. Р.И набирал своите жертви в сайтове за запознанства. По първоначални данни, той успял да установи контакт с над 300 момичета. Срещу „спонсорство” той ги примамвал в крайпътни хотели и ги склонявал да удовлетворяват сексуалните му помисли.
След задържането за 24 часа, на Р.И. е повдигнато обвинение за извършено престъпление, за което максималното предвидено наказание е затвор до 8 години и глоба от 15 000 лв.
Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

Re: Специалните съобщения на БОП-а

Мнениеот osata » 23 Яну 2011, 22:06

А какво правят тези момичета в тези сайтове?
Всъщност, това е доста дълга и обширна тема, по която може да се говори много.

Личното ми мнение е, че от това "дело" няма да излезе нищо. Какъв състав на престъпление ще се докаже, че е извършен - защото на пръв поглед за няколко часа могат да се приберат всички сутеньори, ама след 24 или 72 часа? А и видимо човека не е беден, може да си позволи кадърни адвокати.
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

ПредишнаСледваща

Назад към Борба с организираната престъпност

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта

cron