Въпрос и още нещо.... ?!

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata, Hammer

Въпрос и още нещо.... ?!

Мнениеот somebulgar » 05 Дек 2010, 21:28

Здравейте,

новичък съм във форума ( даже съвсем пресен ) и прочетох доста от темите, но не открих нужната информация за мен самият ( като приемам, че може и аз да не съм я видял ). В крайна сметка се реших да попитам, а и да изкажа лично мнение. Не съм Ви колега, но винаги съм искал да бъда. В детските години кои иска да е като батман, супермен или полицай, моето виждане беше - пожарникар :mrgreen:

Ще продължа с мнение и дадена ситуация, и след това въпросчетата .
От Стара Загора съм, завърших икономическият техникум в града. Щях да кандидатствам в Академията на МВР,но имаше хора които ме разубедиха ( като сега разбирам че е било грешка, но тогава бях тинейджър )
след 1 година почивка и работа в чужбина записах висше образование - Мениджмънт на туристическите услуги в Пловдив. Вече съм завършил семестриално, но чакам дати за изпити които влачех ( заради работа в чужбина) за да се дипломирам . Но преди близо 3 години вече събрах смелост и отидох до пожарната в Стара Загора ( срам не срам отивам на място за да питам). Прие ме началник ( не съм сигурен с какъв чин ) и си зададох ценният за мен въпрос. - Има ли конкурси, или очаква ли се да има, за постъпване на служба. При което доста странно ме изгледа човека срещу мен и ме попита : какъв искаш да бъдеш ? - моят отговор беше твърдо : Пожарникар ( до колко знам Категория Е - огнеборец ). Тогава още по странно ме изгледа и попита на колко години съм - тогава бях на 22. След което пак последва въпрос : Ама ти сигурен ли си, искаш да си огнеборец ? - Аз се засмях и казах : Да, искам на първа линия :D Тогава и той се засмя, стана дойде до мен и с усмивка на лицето ми стисна ръката и каза : Браво моето момче, браво ! - Лелееее ще стане помислих си аз :mrgreen: Но уви ! Трябваше да чакам конкурс, защото нямаше в момента. Съветва ме не подавам документи, за да не истекът ( свидет. за съдимост и т.н. ) понеже не се знае кога ще има конкурс, те стрували пари. Другият съвет беше, да ходя до пожарната и да следя има ли изнесени съобщения за конкурси ! Е ....... минавах, чат пат и сега минавам, вече 3 години. После започнах да следя и от сайта, за инфо за национален конкурс за цяла България ( защото така ставало ) Еми с огорчение мога споделям че няма такива, Вие най-вероятно знаете...

Сигурно до сега съм ви отегчил с този разказ :mrgreen: Опс не се похвалих имам благодарствено писмо за това че помагах на Пожарната и ГЗ при пожарите които бяха обхванали Дъбово, Шаново и Ягода през 2007, но уви благодарственото ми писмо е от кметство Ягода :lol: :lol: :lol:

Сега съм на 25, след някой друг месец чуквам 26.... работя като екскурзовод ( вярно по специалността ми ) но не се чувствам пълноценен :( Сега бих напуснал веднага, ако мога да постъпя на служба в Пожарната.

И ето и въпросчетата ми ( ако се навиете да ми отговорите ) :
1.Ако постъпя по някаква случайност ( защото почти всяка надежда си отиде) с чин сержант, при положение че имам висше образование, мога ли след време на вдигна чина, или щом съм постъпил сержант, оставам такъв ? ( понеже от няколко неща имам различна информация )
2. Очаква ли се конкурс ? ( знам че има недостиг от кадри по отрядите в различните градове, но може и инфото ми да е грешно, не споря )
3. Инспекторската служба (мисля това бяха проверяващите и т.н. ако не греша) на която не съм привърженик, но задължително с образование от Академията ли се заема ?

И накрая с огорчение продължавам да Ви отегчавам, че ми е мъчно за това, че младите хора които обичат професията - пожарникар, такива които не ги вълнуват толкова парите и такива които не отиват като последно спасение за работа в сферата, а такива които обичат работата и се чувстват пълноценни за обществото при изпълняването и.... ( леле отплеснах се в примери ) та точно за тях е много трудно достъпна ...... ( вярно ако си бях изкарал академията е друго, но аз пиша от тази гледна точка ) :)

Благодаря на тези които отделиха време да прочетат темата и на тези които биха ми отговорили :!:
somebulgar
Нов
Нов
 
Мнения: 2
Регистриран на: 05 Дек 2010, 20:31

Re: Въпрос и още нещо.... ?!

Мнениеот Lord » 06 Дек 2010, 10:53

Добре дошъл във форума somebulgar!

1. Най-лесния начин е да кандидатстваш за редови огнеборец, полицай категория "Е". Впоследствие при освобождаване на инспекторска бройка имаш възможност да се явиш на конкурс за израстване в гатегория "Г" инспектор.

2. В момента има доста вакантни бройки по щат и наистина се очакват конкурси за новоназначения. Най-вероятно заповеди за това ще има в началото на новата година. Обичайно те са по области, но кога ще дойде ред на Ст. Загора не мога да кажа.

Третия ти въпрос не го разбрах, в смисъл за инспекторска дръжност ли питаш, или за работа в дирекция "Инспекторат" на МВР? ;)

Е, успех! 8-)
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Въпрос и още нещо.... ?!

Мнениеот somebulgar » 30 Дек 2010, 02:32

Първо, благодаря за отделеното време и отговора ти :)

а имах предвид за инспектор в пожарната ( не знам и аз се обърках, не ми е много ясно ..... )

Ще следя за конкурси, дано по скоро е този в Стара Загора. За съжаление чух някои неща за наши и ваши ( като не го казвам с уронващ престижа начин ), но все пак ще се пробвам ! Ако не успея да покрия изискванията и отпадна, поне ще знам че съм опитал и съм стигнал почти до край.......

Весело посрещане на Новата година :)
somebulgar
Нов
Нов
 
Мнения: 2
Регистриран на: 05 Дек 2010, 20:31


Назад към Пожарна безопасност и спасяване

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта