ПБС и ГЗ

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata, Hammer

Re: ПБС и ГЗ

Мнениеот daniela_suzi » 24 Яну 2010, 15:44

;) Чакайте и аз да си наместя трътката на пейката до вас-няма да заеме много мяско,тежа колкото чувал брашно и 1 лопата отгоре :lol: :lol: :lol: Шегичка,просто искам да кажа,че постепенно нещата ще си дойдат на място.Както казват някои от колегите,това противопоставяне се насади от около 4-5 години и то от ръководните люде,а не от обикновените работници.И се га ми се струва,че с последни сили някои от нашите началници се опитват да разровят нещата за своя изгода,но да се надявам,че няма да им позволим.Поне доколкото зависи от нас-да не си заравяме главите в пясъка и мълчим.Примете пожелание за лека и безаварийна работа от ваш колега-спасител. ;)
От всяка ситуация има изход,която не винаги е в желаната от нас посока,но винаги е встрани от гробищата!
Аватар
daniela_suzi
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 728
Регистриран на: 08 Дек 2009, 17:51
Местоположение: Плевен

Re: ПБС и ГЗ

Мнениеот Hammer » 24 Яну 2010, 18:06

Напълно си права ,че проблемите идват от началството но когато ни слеят нещата сами ще си дойдат на място .Сигурен съм ,че ще работим с вас без проблеми- напротив ще си помагаме.
Изображение
Аватар
Hammer
КОМИСАР
 
Мнения: 655
Регистриран на: 27 Авг 2009, 10:42
Местоположение: гр.Смолян

Re: ПБС и ГЗ

Мнениеот lubo7 » 05 Фев 2010, 22:38

от Lubo7 Незнам защо не можете да проумеете , че спецификата на работа е много различна.И двете направления ГЗ И ПБС имат своите школи за обучение. Подкотовката е строго профилирана.Сливането на тези структори няма перспектива.Нека да се върнем малко назад и да видиме във колко пожарни служби има медицински екип със необходимото образование на дежурство. Знам само за централна рота София, че има такъв.Всичко друго свързано със сливането на двете направления или дирекции , ще бъде свързано със СЪКРАЩЕНИЯ най вече на администрация от ГЗ. Знаете какава порода излиза между каракачанка и кварталните песове. Ще се превърнеме във геннопожарограждански продукт, който няма аналог. Но със цел икономия на средства всичко става.ИКОНОМИЯТА Е МАЙКА НА МИЗЕРИЯТА , но това ще го усетят хората от средната и нисшата класа каквито сме НИЕ.
lubo7
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 30
Регистриран на: 05 Фев 2010, 18:23

Re: ПБС и ГЗ

Мнениеот daniela_suzi » 06 Фев 2010, 11:33

Към Lubo7-Здравейте!Имам някакво вътрешно усещане,че като че ли ни се карате или сърдите за нещо.Ние просто споделяме "размисли и страсти".Затова казах и преди,че се надявам предстоящите промени да са добре обмислени.В различните страни по различен начин са направени тези служби-на някои места са поотделно,на други заедно,зависи от законодателството,задълженията,които са им вменени и ред други неща.Затова пак казвам,че трябва добре да се аргументира промяната и да се докаже,че ще има "почва на развитие" у нас.С приятелски поздрав за хубав ден!
От всяка ситуация има изход,която не винаги е в желаната от нас посока,но винаги е встрани от гробищата!
Аватар
daniela_suzi
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 728
Регистриран на: 08 Дек 2009, 17:51
Местоположение: Плевен

Re: ПБС и ГЗ

Мнениеот lubo7 » 06 Фев 2010, 18:38

от Lubo7 към daniela_suzi Предстоящите промени са факт от 13.01.2010г. със промените във правилника за прилагане на закона за МВР.Държавен вестник брой 5 от 2010.Добре или лошо обмислени, всеки със своите си задължения и длъжностна характеристика.
lubo7
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 30
Регистриран на: 05 Фев 2010, 18:23

Re: ПБС и ГЗ

Мнениеот daniela_suzi » 07 Фев 2010, 11:05

ЗМВР и Правилника за прилагането му съм ги изчела няколко пъти.Имам предвид,че в от известно време насам упорито се говори,че това са само "козметични промени",тепърва щяла да се подготвя нова структорна реформа/и щатна таблица/ и нов закон,който да започне да работи от лятото.Доколко е вярно-не знам,защото чух най-невероятни неща като:обединяване на ПБС и ГЗ;излизане от МВР и минаване на подчинение на общините;изчистване максимално на администрацията;прехвърляне на минимален брой спасители от ГЗ в ПБС и други подобни.Понеже при нас винаги всичко е било строго секретно,дори и най-обикновената информация,която няма нищо общо с класифицирана информация или нещо подобно,почвата за развъждане на какви ли не слухове е много богата.Та дано да си прав и всичко да е умно премислено.Хайде да изчезвам да работя,че съм дневна смяна.Лек ден. ;)
От всяка ситуация има изход,която не винаги е в желаната от нас посока,но винаги е встрани от гробищата!
Аватар
daniela_suzi
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 728
Регистриран на: 08 Дек 2009, 17:51
Местоположение: Плевен

Re: ПБС и ГЗ

Мнениеот osata » 07 Фев 2010, 13:25

Недейте да спорите,
ПБС са преди ГЗ, защото ГЗ нямат таква песен :lol: :lol: ;)
Очаквам да видя и техният строго профилиран хит ;) ( ако имат разбира се :D )

Радка куршума - Огнеборецо мой
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: ПБС и ГЗ

Мнениеот Валентина » 07 Фев 2010, 14:28

osata написа:Радка куршума - Огнеборецо мой

Оса, да беше поздравил Хамърчето с това... :lol: :lol: :lol:
Аватар
Валентина
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1542
Регистриран на: 05 Сеп 2009, 01:20

Re: ПБС и ГЗ

Мнениеот BARETATA » 07 Фев 2010, 16:02

Винаги се смея на тази песен,уникално смешен клип за Времето си,пък и сега.Хайде сега колегите от Пожарната да му мислят :lol:
Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

Re: ПБС и ГЗ

Мнениеот daniela_suzi » 07 Фев 2010, 17:58

ОСА,клипчето е върха,направо ни матира спасителите от ГЗ :lol: :lol: :lol: Предлагам да грабваме песента и довечера в кръчмата да го изтанцуваме .
От всяка ситуация има изход,която не винаги е в желаната от нас посока,но винаги е встрани от гробищата!
Аватар
daniela_suzi
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 728
Регистриран на: 08 Дек 2009, 17:51
Местоположение: Плевен

ПредишнаСледваща

Назад към Пожарна безопасност и спасяване

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта