ПБС и ГЗ

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata, Hammer

Re: ПБС и ГЗ

Мнениеот frogman » 24 Яну 2010, 12:22

"гадна" - в смисъл зле заплатена и зле мотивирана. ОК ? Е,да ,александърматросовци има много - и в ПАБ и в ГЗ. Живи и здрави да са...само да не застрашават живота на колегите си безсмислено !
Жалко е да изпълняваш заповед от сорта "Напред,изгасете барутния погреб ! "... ;) Издаващите подобни заповеди са за...айде да не го казвам.Лично съм потърпевш от подобни...макар и да не съм от Вас !
За разделение,което не си видял-явно ти си късметлия...Направо ти завиждам (не те иронизирам) ! И ако съм сгрешил в частност с изказването си ,моля за извинение !
Дали ще напусна -не си ти човека ,който ще го каже( без злоба го казвам)
Айде със здраве,непознати ...явно не искаш да бъдем колеги.Жалко...
frogman
Нов
Нов
 
Мнения: 19
Регистриран на: 22 Яну 2010, 20:20

Re: ПБС и ГЗ

Мнениеот Hammer » 24 Яну 2010, 12:35

frogman написа:"гадна" - в смисъл зле заплатена и зле мотивирана. ОК ? Е,да ,александърматросовци има много - и в ПАБ и в ГЗ. Живи и здрави да са...само да не застрашават живота на колегите си безсмислено !
Жалко е да изпълняваш заповед от сорта "Напред,изгасете барутния погреб ! "... ;) Издаващите подобни заповеди са за...айде да не го казвам.Лично съм потърпевш от подобни...макар и да не съм от Вас !
За разделение,което не си видял-явно ти си късметлия...Направо ти завиждам (не те иронизирам) ! И ако съм сгрешил в частност с изказването си ,моля за извинение !
Дали ще напусна -не си ти човека ,който ще го каже( без злоба го казвам)
Айде със здраве,непознати ...явно не искаш да бъдем колеги.Жалко...


Не мисля ,че е чак толкова зле платена нашата професия на фона на икономическата криза .Може да не са чак толкова много но като дойде 27 число на месеца парите са по карта .Помисли колко фирми работят на половин работен ден и колко са в неплатен отпуск!!! Това с барутния погреб явно си гледал малко повече филми.За разделението - в школата за пожарникари която се намира в гр .Варна се опознаваме и почти няма град в България да нямаме поне по 1 приятел и сме си говорили ,навсякъде има колектив и добър микро климат.Ние вече сме колеги с вас от ГЗ даже както вървят нещата в новия закон за МВР който в момента се пише ще сме една структора ;) което е логично и ще има по добър синхрон в работата ни .
Изображение
Аватар
Hammer
КОМИСАР
 
Мнения: 655
Регистриран на: 27 Авг 2009, 10:42
Местоположение: гр.Смолян

Re: ПБС и ГЗ

Мнениеот frogman » 24 Яну 2010, 12:41

...на фона всичко казано дотук,да разбирам ли че си стискаме ръцете (персонално)...'щото винаги ,всеки ще има разлини гледни точки ???
frogman
Нов
Нов
 
Мнения: 19
Регистриран на: 22 Яну 2010, 20:20

Re: ПБС и ГЗ

Мнениеот Hammer » 24 Яну 2010, 12:46

Разбира се ,че си стискаме ръцете .http://www.cp-bg.org/vbulletin/showthread.php?t=436 прочети това за мъката в очите ......дано ти хареса аз съм го качил там във вашия форум но не съм го писал аз .Жив и здрав да си и горе главата . ;)
Изображение
Аватар
Hammer
КОМИСАР
 
Мнения: 655
Регистриран на: 27 Авг 2009, 10:42
Местоположение: гр.Смолян

Re: ПБС и ГЗ

Мнениеот osata » 24 Яну 2010, 12:47

А аз си мисля, че нещата бавно ще се подредят.
Като се съберете в едно, ще имате различни приоритети в работата, но общи проблеми.
А тези общи проблеми ще ви уединят - като сте под една шапка, нещата ще се изравнят.
Лично мое мнение......

Имам познат от ГЗ Варна - стабилен, точен..... вярно, разказвал ми е, че има при тях по-възрастни, дърпат се, сучат се... примерно като видят размазан в автомобил казват - ти отиди.... и така, но си мисля, че нещата бавно бавно ще се изчистят.
Личното ми мнение е, че за спасител, пожарникар и другите аварийно спасителни служби трябва да има ясни физически нормативи - ако не го издържиш, отпадаш от отряда по реагиране, и ставаш малко по-административен служител в службата.
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: ПБС и ГЗ

Мнениеот frogman » 24 Яну 2010, 13:15

osata написа:А аз си мисля, че нещата бавно ще се подредят.
Като се съберете в едно, ще имате различни приоритети в работата, но общи проблеми.
А тези общи проблеми ще ви уединят - като сте под една шапка, нещата ще се изравнят.
Лично мое мнение......

Имам познат от ГЗ Варна - стабилен, точен..... вярно, разказвал ми е, че има при тях по-възрастни, дърпат се, сучат се... примерно като видят размазан в автомобил казват - ти отиди.... и така, но си мисля, че нещата бавно бавно ще се изчистят.
Личното ми мнение е, че за спасител, пожарникаи другите аварийно спасителни служби трябва да има ясни физически нормативи - ако не го издържиш, отпадаш от отряда по реагиране, и ставаш малко по-административен служител в службата.

За подобни неща ми беше думата... :)
frogman
Нов
Нов
 
Мнения: 19
Регистриран на: 22 Яну 2010, 20:20

Re: ПБС и ГЗ

Мнениеот straj » 24 Яну 2010, 14:00

osata написа:Личното ми мнение е, че за спасител, пожарникар и другите аварийно спасителни служби трябва да има ясни физически нормативи - ако не го издържиш, отпадаш от отряда по реагиране, и ставаш малко по-административен служител в службата.


Реакцията не винаги зависи от способноста да приложиш физическа сила. При производствени аварии или терористични актове свързани с използване на химически, биологични или радиоактивни материали физиката на реагиращото лице не е от особенно значение. Там трябват знания и бърз ум.
Съдбата е благосклонна към подготвените http://www.cp-bg.org
Аватар
straj
КОМИСАР
 
Мнения: 32
Регистриран на: 14 Сеп 2009, 13:17
Местоположение: София

Re: ПБС и ГЗ

Мнениеот osata » 24 Яну 2010, 14:13

straj написа:
osata написа:Личното ми мнение е, че за спасител, пожарникар и другите аварийно спасителни служби трябва да има ясни физически нормативи - ако не го издържиш, отпадаш от отряда по реагиране, и ставаш малко по-административен служител в службата.


Реакцията не винаги зависи от способноста да приложиш физическа сила. При производствени аварии или терористични актове свързани с използване на химически, биологични или радиоактивни материали физиката на реагиращото лице не е от особенно значение. Там трябват знания и бърз ум.



Знанията и бързия ум обикновено са за началника на екипа. За координиране и измисляне на цялостната организация според ситуацията.
За хората, които "влизат пряко в ситуацията" трябва издръжливост... естествено и ум, но основата е издръжливост.
По тази логика 60-годишен гасач в пожарната би било нещо нормално... на всеки 5 етажа ще си почива, а ти го чакай на 15-тия да се качи и да ти помогне.
Всяко нещо си е до възрастта, съгласете се - природата си казва думата.
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: ПБС и ГЗ

Мнениеот straj » 24 Яну 2010, 14:39

Казано по този начин съм съгласен :)
Аватар
straj
КОМИСАР
 
Мнения: 32
Регистриран на: 14 Сеп 2009, 13:17
Местоположение: София

Re: ПБС и ГЗ

Мнениеот osata » 24 Яну 2010, 14:42

straj написа:Казано по този начин съм съгласен :)


Радвам се, че се разбрахме. Просто понякога начина на изразяване не показва на срещуположния цялостния ни замисъл и той разбрал го в друга насока, с негови думи се опитва да обясни неговия възглед и става..... говорим за едно и също, но на различни езици ;)
Но да не ви се меся много в темите ;) , че не разбирам от гасене нищо ( освен на огън след пикник ) :D
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

ПредишнаСледваща

Назад към Пожарна безопасност и спасяване

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта