Нужда от съвет

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata, Hammer

Нужда от съвет

Мнениеот STORM » 13 Мар 2015, 16:47

Здравейте.
Попаднах в ситуация, че съм в охранителна и съм решил да се преместя в ПБЗН. Някой запознат ли е дали е възможно без конкурсна процедура за назначаване на служба в МВР? Питам, защото от ЧР на едното ОД ми казват, че може само със заявление от Директор до Директор при налични свободни места и последваща школа за първоначална школа. Обаче след като говорих с другите ЧР в желаното ОУПБЗН ми обясниха, че не може така, а трябва да се кандидатства на ново, въпреки че съм служител на МВР.
Някой ако може да даде съвет или насока.
STORM
Нов
Нов
 
Мнения: 7
Регистриран на: 01 Мар 2015, 17:34

Re: Нужда от съвет

Мнениеот dakota_ » 13 Мар 2015, 17:42

STORM написа:Здравейте.
Попаднах в ситуация, че съм в охранителна и съм решил да се преместя в ПБЗН. Някой запознат ли е дали е възможно без конкурсна процедура за назначаване на служба в МВР? Питам, защото от ЧР на едното ОД ми казват, че може само със заявление от Директор до Директор при налични свободни места и последваща школа за първоначална школа. Обаче след като говорих с другите ЧР в желаното ОУПБЗН ми обясниха, че не може така, а трябва да се кандидатства на ново, въпреки че съм служител на МВР.
Някой ако може да даде съвет или насока.


Чувал ли си приказката "Колкото адвокати,толкова различни мнения" :)
При нас преди над две години колега от пожарната се прехвърли в охранителна и стана полицай без конкурс,само със заповед на Директора на ОДМВР!
По мое мнение,това не е точно по правилата,но щом е факт,значи е имало законова възможност това да се осъществи. При всички положения нещата при теб ще се случат,така както заповяда този,който ще те назначава. Съвета е да разговаряш с Директора на ОУПБЗН,той ще ти даде най-точният отговор!
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Нужда от съвет

Мнениеот кпц » 13 Мар 2015, 21:12

STORM написа:........ Обаче след като говорих с другите ЧР в желаното ОУПБЗН ми обясниха, че не може така, а трябва да се кандидатства на ново, въпреки че съм служител на МВР.....

Обяснили са ти така, защото най-вероятно нямаш съответната първоначална професионална подготовка, което пък е изискване за заемане на новата длъжност при преназначаване.
Ако е така, то според действащите правила възможността за теб е само чрез конкурс за постъпване.
Като гледам проектите - правилата ще останат същите в тази си част.
кпц
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 405
Регистриран на: 17 Юли 2014, 23:27

Re: Нужда от съвет

Мнениеот STORM » 13 Мар 2015, 21:59

Получи се едно несъответствие между ЧР на двете РДПБЗН и това доста ме зачуди.
Так където съм ООР твърдят, че при налични свободни позиции и Да-та от Директорите може без конкурс за назначаване в МВР, защото съм за една категория и вече съм служител, но първо трябва да приключи даден конкурс и след това на школа.
Докато в другата РД ми обясниха по друг начин, че и да има вакантни позиции трябвало да кандидатствам по каналния ред.
Разминават им се основанията на двете ЧР и ме вкараха в едни размисли.
STORM
Нов
Нов
 
Мнения: 7
Регистриран на: 01 Мар 2015, 17:34


Назад към Пожарна безопасност и спасяване

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта

cron