Проблем с пожарната!

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata, Hammer

Проблем с пожарната!

Мнениеот Илка » 07 Окт 2014, 20:43

Здравейте,преди няколко месеца си закупихме жилище до градската пожарна служба.Имам огромен проблем с работата на пожарната.Всяка сутрин в 08:00 и вечер в 20:00 часа се отварят вратите на гаражите палят се пожарните и се пускат сирените.Това ни е побъркало сутрин,имам малко дете и всяка сутрин скача от леглото с плач. Отделно вечер по цяла нощ отпред има пожарникари,които стоят и си лафят без да вършат никава работа. Има и една кула на която си опъват маркучи,голям шум вдигат и голяма аларма става.
Допустимо ли е това да се нанася такъв тормоз и да се вдига такъв шум и какво мога да направя срещу това? Предварително благодаря за отговорите.
Илка
Нов
Нов
 
Мнения: 2
Регистриран на: 07 Окт 2014, 20:35

Re: Проблем с пожарната!

Мнениеот osata » 07 Окт 2014, 21:23

Вие преди да закупите това жилище, не видяхте ли плюсовете и минусите?
Ами ако беше срещу църквата? Там още по-често има "дзън". Знаете ли в гр. Варна, блока срещу гаража на линейките..... общо взето на всеки 15 минути "излита ревяща" линейка.
А сега сериозно - за първи път чувам, в 08.00 и 20.00 да се пускат сирените в гаражите? Вероятно е проверка на оборудването, защото съгласете се, ако стане пожар и пожарната кола е с повредена сирена може да пострадат и загинат хора от забавяне, катастрофа по пътя и т.н.
Предполагам, това действие не пречи само на вас, а и на други съседи. Съберете се 2-3 представителя на входа-блока, напишете едно кратко "искане" до началника на службата, подпишете се примерно няколко човека, отиде и поискайте среща с него, попитайте го културно има ли опция да не се пускат излишно сирените в този часови диапазон и т.н., мисля, че културният и опознавателен разговор ще помогне.
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Проблем с пожарната!

Мнениеот dakota_ » 07 Окт 2014, 22:19

Илка написа:Здравейте,преди няколко месеца си закупихме жилище до градската пожарна служба.Имам огромен проблем с работата на пожарната.Всяка сутрин в 08:00 и вечер в 20:00 часа се отварят вратите на гаражите палят се пожарните и се пускат сирените.Това ни е побъркало сутрин,имам малко дете и всяка сутрин скача от леглото с плач. Отделно вечер по цяла нощ отпред има пожарникари,които стоят и си лафят без да вършат никава работа. Има и една кула на която си опъват маркучи,голям шум вдигат и голяма аларма става.
Допустимо ли е това да се нанася такъв тормоз и да се вдига такъв шум и какво мога да направя срещу това? Предварително благодаря за отговорите.


Пожарната поддържа постоянна 24 часова оперативна готовност и трябва по всяко време на денонощието,вали,вей или духа да може да изпълнява целите и задачите си... Това,че си проверяват техниката трябва да ви прави спокойна и да ви дава сигурност,че някой се грижи денонощно за вашата безопасност! Това е най-малкото,което може да ви "побърка" и ако това ви побърква,просто пуснете обява,продайте си жилището и си купете жилище на друго място... Гледайте да не е и до детска градина или училище,че там пък децата вдигат постоянно шум и това сигурно също ще ви побърква... Не знам как не сте се отказали от детето си като е било бебе,че внезапно се е разплаквало нощем и ви е нарушавало спокойствието и съня...
Сега сериозно,не ви ли е срам и не изпитвате ли някакво неудобство да казвате,че пожарникарите си "лафят" без да вършат работа... Знаете ли какво работя пожарникарите? Човек трябва да е пълен идиот да желае пожарникарите да работят... Палете вечер по една свещ и се молете тези момчета така да се пенсионират без работа,защото когато пожарната работи на всички ни излиза много скъпа тяхната работа...
На тази кула не си опъват само маркучите...Това е щурмова кула и тази кула ви гарантира сигурност,че ако се наложи пожарникарите ще си свършат добре работата. Вместо да се възмущавате от пожарникарите пред гаражите,направете една кана с кафе и отидете при тях...ей така като съседка и ги помолете да ви покажат за какво служи тази кула,да се докоснете до един пожарен автомобил...да разберете какво работят тези хора и какво им се налага да правят за да може тези стари "таралясници" да се поддържат в постоянна бойна готовност и да може да излизат с тях по всяко време на денонощието...
Направете го и като разберете повече за пожарникарите и пожарната може да се окаже,че няма да се стряскате от воя на сирените,а ще се усмихвате и ще сте спокойна вие и детето ви,че докато спите някой не спи и пускайки сирените се грижи да е спокоен съня ви и деня ви...
Опитайте да обясните това и на детето си...утре може детето ви да облече униформа на пожарникар и да поеме по пътя на тези,от които сега се жалвате...
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Проблем с пожарната!

Мнениеот dsuzunov » 07 Окт 2014, 23:03

Много са ми интересни някои, като кажат че само стоим и нищо не работим.
Хайде тогава, пожарникарите да си палят пожарчета, за да има какво да работят когато не излизат.
Хайде тогава, полицаите да си спретват някое и друго престъпленийце, че да имат занимавка.
Аман бе!!!
То и аз нищо не работя. Ето завчера, на изборите бях дежурен и дет се вика нищо работа не съм свършил. Надника едва си вързах, значи! Че то това, една аутопсия, придружена с отпечатъци от трупа, работа ли е?
Ами трите момчета, дето умряха в колата при катастрофата в Пловдив, работа ли е? Какво толкова съм свършил, като съм вадел труповете им от ламарините, заедно с доктора и спасителите. Нищо!
Димитър Узунов - БНТЛ Пловдив
Аватар
dsuzunov
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 701
Регистриран на: 01 Окт 2009, 17:18
Местоположение: Пловдив

Re: Проблем с пожарната!

Мнениеот sleyd » 08 Окт 2014, 10:37

Това, което правят водачите на СА сутрин в 8ч. и вечер в 20ч. се нарича контролен преглед (КП). Сутрин се прави от ВСА на новата деж. смяна, за да се увери, че техниката с която ще дежури следващите 24ч. е годна за това. Вечер се прави по същите причини, като този КП се нарича още вечерна проверка. За кулата, колегите са ви обяснили за какво се използва, като само ще допълня, че шланговете (маркучите) се окачват там след произшествие да могат да се изсушат по-бързо, за да са готови пак да се ползват. А това, че си говорели пред службата, просто не си заслужава да коментирам.
sleyd
Нов
Нов
 
Мнения: 20
Регистриран на: 21 Яну 2012, 16:19
Местоположение: Благоевград

Re: Проблем с пожарната!

Мнениеот nikifire » 08 Окт 2014, 20:35

dakota_ написа:
Илка написа:Здравейте,преди няколко месеца си закупихме жилище до градската пожарна служба.Имам огромен проблем с работата на пожарната.Всяка сутрин в 08:00 и вечер в 20:00 часа се отварят вратите на гаражите палят се пожарните и се пускат сирените.Това ни е побъркало сутрин,имам малко дете и всяка сутрин скача от леглото с плач. Отделно вечер по цяла нощ отпред има пожарникари,които стоят и си лафят без да вършат никава работа. Има и една кула на която си опъват маркучи,голям шум вдигат и голяма аларма става.
Допустимо ли е това да се нанася такъв тормоз и да се вдига такъв шум и какво мога да направя срещу това? Предварително благодаря за отговорите.


Пожарната поддържа постоянна 24 часова оперативна готовност и трябва по всяко време на денонощието,вали,вей или духа да може да изпълнява целите и задачите си... Това,че си проверяват техниката трябва да ви прави спокойна и да ви дава сигурност,че някой се грижи денонощно за вашата безопасност! Това е най-малкото,което може да ви "побърка" и ако това ви побърква,просто пуснете обява,продайте си жилището и си купете жилище на друго място... Гледайте да не е и до детска градина или училище,че там пък децата вдигат постоянно шум и това сигурно също ще ви побърква... Не знам как не сте се отказали от детето си като е било бебе,че внезапно се е разплаквало нощем и ви е нарушавало спокойствието и съня...
Сега сериозно,не ви ли е срам и не изпитвате ли някакво неудобство да казвате,че пожарникарите си "лафят" без да вършат работа... Знаете ли какво работя пожарникарите? Човек трябва да е пълен идиот да желае пожарникарите да работят... Палете вечер по една свещ и се молете тези момчета така да се пенсионират без работа,защото когато пожарната работи на всички ни излиза много скъпа тяхната работа...
На тази кула не си опъват само маркучите...Това е щурмова кула и тази кула ви гарантира сигурност,че ако се наложи пожарникарите ще си свършат добре работата. Вместо да се възмущавате от пожарникарите пред гаражите,направете една кана с кафе и отидете при тях...ей така като съседка и ги помолете да ви покажат за какво служи тази кула,да се докоснете до един пожарен автомобил...да разберете какво работят тези хора и какво им се налага да правят за да може тези стари "таралясници" да се поддържат в постоянна бойна готовност и да може да излизат с тях по всяко време на денонощието...
Направете го и като разберете повече за пожарникарите и пожарната може да се окаже,че няма да се стряскате от воя на сирените,а ще се усмихвате и ще сте спокойна вие и детето ви,че докато спите някой не спи и пускайки сирените се грижи да е спокоен съня ви и деня ви...
Опитайте да обясните това и на детето си...утре може детето ви да облече униформа на пожарникар и да поеме по пътя на тези,от които сега се жалвате...


Началник dakota_,благодаря ви за всичко,което казвате за пожарната и пожарникарите.Не за пръв път защитавате пожарникарите и пожарната и мненията ви са винаги на място и по същество.
Само на дребнав човек може да пречи шурмовата кула в пожарната. На тази шурмова кула,както сте обяснили на госпожа аристократката си водим занятията и опъваме шланговете да съхнат след прибиране от пожар.
Нека госпожата да обясни с какво й пречи шурмовата кула в пожарната.
Както колегата е обяснил всяка сутрин в 8 часа и вечер в 20 часа се прави контролен преглед на техниката. Забележете госпожо от аристокрацията,че прегледа се извършва по време,когато не се нарушава нощната тишина. Някой може да спи до обяд,друг по цял ден,пожарната няма да спре да си върши работата,че да не смущава съня на някой аристократ.
Какво ви пречат колегите,които излизат пред службата да изпушат по цигара или да лапната чист въздух! Намерете си някой да ви успокоява нощем и няма да ви пречи пожарната :lol: :mrgreen:
nikifire
Нов
Нов
 
Мнения: 4
Регистриран на: 10 Юли 2014, 14:54

Re: Проблем с пожарната!

Мнениеот PAOLON » 08 Окт 2014, 21:21

nikifire написа:Както колегата е обяснил всяка сутрин в 8 часа и вечер в 20 часа се прави контролен преглед на техниката. Забележете госпожо от аристокрацията,че прегледа се извършва по време,когато не се нарушава нощната тишина. Някой може да спи до обяд,друг по цял ден,пожарната няма да спре да си върши работата,че да не смущава съня на някой аристократ.
Какво ви пречат колегите,които излизат пред службата да изпушат по цигара или да лапната чист въздух! Намерете си някой да ви успокоява нощем и няма да ви пречи пожарната

Нищо против пожарната,но аз като се прибера след нощна смяна в 07.30 и си легна,а ти изкараш камиончето и се развиеш със сирената ,дали ще ми е добре?Пък това е приложимо и спрямо теб.Освен това няма само нощна тишина,а има и дневна.Странно ,че същото става и в 5-та пожарна в София,а там блоковете са на един .... разстояние.И аз съм аристократ.
Някои хора са като 1 стотинка. Двулицеви са и не струват нищо.
PAOLON
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 522
Регистриран на: 24 Авг 2009, 20:17

Re: Проблем с пожарната!

Мнениеот dakota_ » 08 Окт 2014, 22:13

Трябва да направим едно необходимо уточнение,че някои от посетителите във форума като четат,ще вземат да се изплашат и ще замре пазара на жилища около пожарните служби :D
Пускането на сирените трае около една минута.Паленето на пожарните автомобили и работата на място трае около 10 минути.Цялото мероприятие започва около 07:50 и завършва около 08:00 /респективно 19:50-20:00/
Тия,които живеете около пожарните служби внимавайте да не стане като във вица - Бавно влиза шефа на пожарната и казва - Колеги,ставайте и лека-полека,без много да бързате се качвайте по автомобилите,гори данъчното :lol:
Да не стане - Колеги,лека-полека ставайте и бавно без да бързате се качвайте по пожарните,гори блока срещу пожарната,от който се оплакват,че нищо не вършим и им пречим да спят :mrgreen:
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Проблем с пожарната!

Мнениеот osata » 08 Окт 2014, 22:20

А проверяват ли и маркучите....че само сирената не помага в реална обстановка.
Шегичка ;)
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Проблем с пожарната!

Мнениеот sleyd » 08 Окт 2014, 22:22

PAOLON написа:
nikifire написа:Както колегата е обяснил всяка сутрин в 8 часа и вечер в 20 часа се прави контролен преглед на техниката. Забележете госпожо от аристокрацията,че прегледа се извършва по време,когато не се нарушава нощната тишина. Някой може да спи до обяд,друг по цял ден,пожарната няма да спре да си върши работата,че да не смущава съня на някой аристократ.
Какво ви пречат колегите,които излизат пред службата да изпушат по цигара или да лапната чист въздух! Намерете си някой да ви успокоява нощем и няма да ви пречи пожарната

Нищо против пожарната,но аз като се прибера след нощна смяна в 07.30 и си легна,а ти изкараш камиончето и се развиеш със сирената ,дали ще ми е добре?Пък това е приложимо и спрямо теб.Освен това няма само нощна тишина,а има и дневна.Странно ,че същото става и в 5-та пожарна в София,а там блоковете са на един .... разстояние.И аз съм аристократ.

Колега тук мисля, че не си прав!
Ти се прибираш в 7.30, но проверката става обикновенно към 8.20-8.30 и се включва за по-малко от 1-2 сек. просто да се увериш, че работи. Ако го правим към 10.00 тогава друг се прибира и си ляга, все на някой ще пречи. Това означава ли да не се прави пробата? А ако оставим всичко др. на страна има една наредба в която пише какво се извършва при КП. А там пише, че трябва да се развиеш със сирената, т.е. ако не го направиш си за наказание. И по принцип става така, че точно към 8.15-8.30ч., началника си пие кафето и чака да чуе точно тези сирени, и ако не ги чуе след това ще те яде жегата, че не си изпълняваш функционалните задължение и т.н.
Дано наистина нямаш нищо против Пожарната, защото тя остана една от малкото работещи институции, въпреки орязания щат и всички проблеми.
И аз като колегата nikifire, искам да благодаря на колегата dakota затова, че от всеки негов коментар за Пожарната и пожарникарите се усеща уважение и респект. ;)
sleyd
Нов
Нов
 
Мнения: 20
Регистриран на: 21 Яну 2012, 16:19
Местоположение: Благоевград

Следваща

Назад към Пожарна безопасност и спасяване

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта