Тестване за алкохол преди застъпване на дежурство.

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata, Hammer

Тестване за алкохол преди застъпване на дежурство.

Мнениеот nikifire » 10 Юли 2014, 15:10

Здравейте колеги,има таква тема в ба4ката,пренасям я тук заради двама идиота от сайта,които с простотиите си отказаха доста начетени колеги да пишат в ба4ката.http://www.police.ba4ka.com/viewtopic.php?f=11&t=6748 Повечето мнения като на bega4kata,MSG и др. са на хора,които нямат нищо общо с МВР.Моля да се включи колегата dakota_ и други колеги да споделят мнението си по въпроса.Поставям темата на вниманието ви,понеже въпроса с алкохола не касае само пожарната,а всички МВР служители
Предварително ви благодаря за отговорите.
nikifire
Нов
Нов
 
Мнения: 4
Регистриран на: 10 Юли 2014, 14:54

Re: Тестване за алкохол преди застъпване на дежурство.

Мнениеот dakota_ » 10 Юли 2014, 15:31

nikifire написа:Здравейте колеги,има таква тема в ба4ката,пренасям я тук заради двама идиота от сайта,които с простотиите си отказаха доста начетени колеги да пишат в ба4ката.http://www.police.ba4ka.com/viewtopic.php?f=11&t=6748 Повечето мнения като на bega4kata,MSG и др. са на хора,които нямат нищо общо с МВР.Моля да се включи колегата dakota_ и други колеги да споделят мнението си по въпроса.Поставям темата на вниманието ви,понеже въпроса с алкохола не касае само пожарната,а всички МВР служители
Предварително ви благодаря за отговорите.


Ники,не прочете ли в темата отговорите на колегата Corleone и Lord ?
Когато видиш,че на даден въпрос касаещ работата в МВР е отговорил колегата Lord,няма смисъл да питаш повече :) ,защо трябва да се повтаряме с отговорите.Подават ти го преди застъпване на дежурство,поемаш го,духаш и има ли три нули си свиркаш и застъпваш на дежурство :D
Не се връзвай и на това за "афтършейва след бръснене"... :lol: много "разбирачи" се извъдиха в МВР и кой из кой "по-умен"... Казвал съм го и друг път,гледай от веселата страна на нещата... трябва да има и хора,които да ни развеселяват с отговорите си :D
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Тестване за алкохол преди застъпване на дежурство.

Мнениеот policeofficer » 10 Юли 2014, 16:24

Когато ходех нон-стоп командировки в страната със служебен автомобил, имахме заповед да минаваме през ОДЦ, за да регистрираме по едно духване. И така трябва да бъде, поне, преди да си тръгнал, да не си употребявал алкохол. Иначе, на първото заведение можеш да си наваксаш, ако си зорлия. Та ни така, ни така. Нещо като "вързани гащи". Въпросът опира до личният морал и дисциплина. ;)
policeofficer
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 223
Регистриран на: 05 Юли 2012, 18:57

Re: Тестване за алкохол преди застъпване на дежурство.

Мнениеот nikifire » 10 Юли 2014, 19:56

dakota_ написа:
nikifire написа:Здравейте колеги,има таква тема в ба4ката,пренасям я тук заради двама идиота от сайта,които с простотиите си отказаха доста начетени колеги да пишат в ба4ката.http://www.police.ba4ka.com/viewtopic.php?f=11&t=6748 Повечето мнения като на bega4kata,MSG и др. са на хора,които нямат нищо общо с МВР.Моля да се включи колегата dakota_ и други колеги да споделят мнението си по въпроса.Поставям темата на вниманието ви,понеже въпроса с алкохола не касае само пожарната,а всички МВР служители
Предварително ви благодаря за отговорите.


Ники,не прочете ли в темата отговорите на колегата Corleone и Lord ?
Когато видиш,че на даден въпрос касаещ работата в МВР е отговорил колегата Lord,няма смисъл да питаш повече :) ,защо трябва да се повтаряме с отговорите.Подават ти го преди застъпване на дежурство,поемаш го,духаш и има ли три нули си свиркаш и застъпваш на дежурство :D
Не се връзвай и на това за "афтършейва след бръснене"... :lol: много "разбирачи" се извъдиха в МВР и кой из кой "по-умен"... Казвал съм го и друг път,гледай от веселата страна на нещата... трябва да има и хора,които да ни развеселяват с отговорите си :D


Прочетох,прочетох и благодаря за отговора :D Ти прочете ли какво пише един идиот в темата на ба4ката ,макар да няма нищо общо с темата,която е по друг въпрос
MSG написа: Правилно си разбрал текста, но грешиш, че не е наказуемо. Има чл. 185 за тая работа. Та и при концентрация под 0,5 трябва да се състави АУАН по чл.5, ал. 3, т.1. А и в дневника на Дрегера какво ще напишеш срещу положителната проба в графата "№ на АУАН" - "Пил е, ама аз го пуснах, щото е малко..." Та скъпи ми колеги (те си знаят кои са), не е нормално органът, комуто е вменено задължение и право да контролира, да не познава нормативната база.

Как ти се струва,налагаш ли такива глоби на водачи :lol:
nikifire
Нов
Нов
 
Мнения: 4
Регистриран на: 10 Юли 2014, 14:54

Re: Тестване за алкохол преди застъпване на дежурство.

Мнениеот Lord » 10 Юли 2014, 20:11

nikifire написа:
MSG написа: Правилно си разбрал текста, но грешиш, че не е наказуемо. Има чл. 185 за тая работа. Та и при концентрация под 0,5 трябва да се състави АУАН по чл.5, ал. 3, т.1. А и в дневника на Дрегера какво ще напишеш срещу положителната проба в графата "№ на АУАН" - "Пил е, ама аз го пуснах, щото е малко..." Та скъпи ми колеги (те си знаят кои са), не е нормално органът, комуто е вменено задължение и право да контролира, да не познава нормативната база.

Как ти се струва,налагаш ли такива глоби на водачи :lol:


Да ме прощава колегата dakota_ , виждам, че питаш него, но на подобно "тълкувателно решение" не мога да устоя - този едва ли ни е колега, очевидно не знае какво е АУАН, АНП, контролен орган и АНО, пък е тръгнал да тълкува закона, съвети да дава, че и квалификации да раздава. Най-лошото би било, ако това е поредния завършил право, в поредния новооткрит факултет или ВУЗ, наистина става жалко. А има хорица, които биха дали пари на такива хора, вярвайки, че те им защитават гражданските права. Всъщност почти навсякъде и двете степени на висшето образование девалвира тотално, видно от всичко около нас.


Иначе в бачка отделни потребители просто ти смачкаха темата и въпроса ти загуби смисъл, защото се отиде в друга плоскост.
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Тестване за алкохол преди застъпване на дежурство.

Мнениеот dakota_ » 10 Юли 2014, 20:41

Lord написа:
nikifire написа:
MSG написа: Правилно си разбрал текста, но грешиш, че не е наказуемо. Има чл. 185 за тая работа. Та и при концентрация под 0,5 трябва да се състави АУАН по чл.5, ал. 3, т.1. А и в дневника на Дрегера какво ще напишеш срещу положителната проба в графата "№ на АУАН" - "Пил е, ама аз го пуснах, щото е малко..." Та скъпи ми колеги (те си знаят кои са), не е нормално органът, комуто е вменено задължение и право да контролира, да не познава нормативната база.

Как ти се струва,налагаш ли такива глоби на водачи :lol:


Да ме прощава колегата dakota_ , виждам, че питаш него, но на подобно "тълкувателно решение" не мога да устоя - този едва ли ни е колега, очевидно не знае какво е АУАН, АНП, контролен орган и АНО, пък е тръгнал да тълкува закона, съвети да дава, че и квалификации да раздава. Най-лошото би било, ако това е поредния завършил право, в поредния новооткрит факултет или ВУЗ, наистина става жалко. А има хорица, които биха дали пари на такива хора, вярвайки, че те им защитават гражданските права. Всъщност почти навсякъде и двете степени на висшето образование девалвира тотално, видно от всичко около нас.


Иначе в бачка отделни потребители просто ти смачкаха темата и въпроса ти загуби смисъл, защото се отиде в друга плоскост.


Колега Lord,благодаря,че се включи в темата! Този,който е писал глупостите цитирани по-горе,много ми се иска да не е колега,че форума е публичен и ставаме за смях пред гражданите с такива откровено казано простотии! За такива като него имам една приказка "Ако беше малко по-умен,щеше да разбере колко е глупав!" . Срам ме е от такива индивиди,срам ме е като знам,че граждани се сблъскват директно с простотията на тия индивиди и ме е срам,че в повечето случаи ни слагат всички под един знаменател...
Висшето образование отдавна е зациклило и ВУЗ отдавна са се превърнали в лицензирани магазини за легално купуване на дипломи за висше образование!

Иначе Ники го съветвам да се усмихва :D и да не се връзва за имбецилните мнения на хора,които са доказали с постовете си,че са далече от правото и работата в МВР !
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Тестване за алкохол преди застъпване на дежурство.

Мнениеот dsuzunov » 10 Юли 2014, 21:41

Колегата пише, че при явяване сутринта на работа, уредът е показал наличие на алкохол 0.26 промила.
До момента, всички свързват употребата на алкохол с постановките на ЗДвП.
Никъде до момента не е посочено, че проверката е извършена при управление на автомобил, а всички това обсъждат. До колкото ми е известно, в Етичния кодекс няма минимално количество промили, а е посочена абсолютна забрана по време на работа.
Така че, всичката дискусия трябва да е на тази основа...според мен, де!
Димитър Узунов - БНТЛ Пловдив
Аватар
dsuzunov
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 701
Регистриран на: 01 Окт 2009, 17:18
Местоположение: Пловдив

Re: Тестване за алкохол преди застъпване на дежурство.

Мнениеот Corleone » 11 Юли 2014, 07:58

Здравейте уважаеми колеги,на колегата му отговорихме в темата от ба4ката,че трябва да се явява на работа с показание от пробата за алкохол 0.00 ,иначе подлежи на наказание.Темата на колегата я смачка един неграмотник,който започна да ни убждава и както е посочил колегата "Lord",да дава "тълкувателни" решение по ЗДвП,които за запознатите и компетентни колеги звучат идиотски. Отдавна в police.ba4ka липсват подготвени администратори и няма модератори,които да следят темите и да взимат оптношение,когато дадена тема тръгне в друга посока.
Гледам,че повечето компетентни колеги от police.ba4ka са се преместили в този сайт,явно простотията и лошото администриране на сайта им е дошло в повече.
Corleone
Нов
Нов
 
Мнения: 2
Регистриран на: 10 Юли 2014, 23:42

Re: Тестване за алкохол преди застъпване на дежурство.

Мнениеот K_Kostadinov » 11 Юли 2014, 08:58

Следя темата и в двата сайта ;) и се чудя как се връзвате на простията на " MSG " името му е Димитър Куздов,връзкарче,напусна МВР,върна се обратно,"компетентен" по всички въпроси,"разбира" от всички закони,колегите му го отбягват и се ебават с него като почне да дава "тълкувателни"решения на законите :D Работя като мл а-р,всичко написано от него за налагане на санкции на водачи на МПС за алкохол под 0.5 промила са пълни глупости :lol:
По темата,преди застъпване на дежурство дрегера трябва да показва 0.00,в противен случай се дават обяснения и следва - Олеле майко :D
Лека работа на всички колеги и по-малко ПТП и жертви по пътищата.
K_Kostadinov
Нов
Нов
 
Мнения: 6
Регистриран на: 01 Юли 2014, 17:38

Re: Тестване за алкохол преди застъпване на дежурство.

Мнениеот Човек » 11 Юли 2014, 12:07

Corleone написа:Здравейте уважаеми колеги,на колегата му отговорихме в темата от ба4ката,че трябва да се явява на работа с показание от пробата за алкохол 0.00 ,иначе подлежи на наказание.Темата на колегата я смачка един неграмотник,който започна да ни убждава и както е посочил колегата "Lord",да дава "тълкувателни" решение по ЗДвП,които за запознатите и компетентни колеги звучат идиотски. Отдавна в police.ba4ka липсват подготвени администратори и няма модератори,които да следят темите и да взимат оптношение,когато дадена тема тръгне в друга посока.
Гледам,че повечето компетентни колеги от police.ba4ka са се преместили в този сайт,явно простотията и лошото администриране на сайта им е дошло в повече.


Добре дошъл в кулба на осъзналите се :D Откакто Дакота им разписа билета на police.ba4ka.com и Белята им би дузпата,сайта умрЕ,утрепАха го :lol: Прояви разбиране към MasterCop,оставя разни чекии и баламурници като него да пиша,защото иначе е гробна тишина в ба4ката.
Просим извинение за отклонението.По темата,забранено е служител да се яви на работа и уреда при проба да има показание различно от "0.00" . По другият въпрос за санкциите при управление под въздействие на алкохол,показания под 0.5 промила не се санкционират. Всякакви други тълкувания са брътвежи на учили-недоучили плашипутарници :mrgreen:
Човек
Нов
Нов
 
Мнения: 23
Регистриран на: 16 Апр 2014, 16:56

Следваща

Назад към Пожарна безопасност и спасяване

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron