Закупуване на облекло и ЛПС

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata, Hammer

Закупуване на облекло и ЛПС

Мнениеот kkarakashev » 24 Май 2014, 11:02

Здравейте
Искам да попитам някой от служителите в ПБЗН или всички ползващи този форум някой знае ли фирми, занимаващи се с производството на дрехи за пожарогасителна дейност или аварийно спасителна (едната препокрива другата като стандарт) в България. Може и в близка страна или такава в Европа.
Търся си информация за цените за определено количество такива комплекти.
Благодаря предварително.
http://www.vbox7.com/play:7f4f0694 - В памет на служителите на МВР, загинали при изпълнение на служебният си дълг.
http://www.vbox7.com/play:46376107dc - Химн на гр.Пловдив
Аватар
kkarakashev
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1261
Регистриран на: 10 Юли 2010, 15:32
Местоположение: Пловдив

Re: Закупуване на облекло и ЛПС

Мнениеот dakota_ » 24 Май 2014, 22:37

Краси,напиши в търсачката фирма "Солти"...не ти давам директен линк за да не стане реклама ;)... Дори да не закупиш нищо от тази фирма,поне може да получиш повече информация във връзка с търсенето ти...
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Закупуване на облекло и ЛПС

Мнениеот sleyd » 25 Май 2014, 07:26

Ето ти малко информация и от мен:
комплект шуба с панталон - около 600лв. Производител е "KIVANC"-Турция, а дистрибутор е "Олимп-предпазни екипировки" ЕООД-София

ръкавици (гортекс)-60лв.
ботуши (някакви италиянски бяха)-180лв.
шлем (на РАВ)-250лв
Цените са ориентировъчни по данни на домакина на службата :D , като предполагам на свободна продажба може да са по-евтини (почти съм сигурен :D ).
Дано да съм бил полезен.
sleyd
Нов
Нов
 
Мнения: 20
Регистриран на: 21 Яну 2012, 16:19
Местоположение: Благоевград

Re: Закупуване на облекло и ЛПС

Мнениеот kkarakashev » 25 Май 2014, 09:00

Казвам какво търся за да може да Ви олесня максимално.
Дрехите трябва да издържат на минималните изисквания за пожаро и водо устоичивост. Ще се постсрая да намеря и европейските норми, но в момента намирам само платена версия на документа.
600лв. е висока цена за нас. При условие, че държавата отпуска само 1000 лв. за дрехи и екипировка поне гледам да намеря оптимален вариант. В момента сме облекани с каквото доиде, а това не ме устроива.

Благодаря за насоките.
http://www.vbox7.com/play:7f4f0694 - В памет на служителите на МВР, загинали при изпълнение на служебният си дълг.
http://www.vbox7.com/play:46376107dc - Химн на гр.Пловдив
Аватар
kkarakashev
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1261
Регистриран на: 10 Юли 2010, 15:32
Местоположение: Пловдив

Re: Закупуване на облекло и ЛПС

Мнениеот sleyd » 25 Май 2014, 13:35

Тези, които ти написах са точно такива. И цена от 500-600лв. за качествена защитна екипировка ми се струва, че не е много.
А екипировка, която да отговаря на тези минимални изисквания, и да струва под 500лв. не съм сигурен, че ще намерите.
Но все пак успех!
А ако не е тайна, тези униформи, които ги носите за ДФ на каква цена са?
sleyd
Нов
Нов
 
Мнения: 20
Регистриран на: 21 Яну 2012, 16:19
Местоположение: Благоевград

Re: Закупуване на облекло и ЛПС

Мнениеот kkarakashev » 25 Май 2014, 14:22

sleyd написа:Тези, които ти написах са точно такива. И цена от 500-600лв. за качествена защитна екипировка ми се струва, че не е много.
А екипировка, която да отговаря на тези минимални изисквания, и да струва под 500лв. не съм сигурен, че ще намерите.
Но все пак успех!
А ако не е тайна, тези униформи, които ги носите за ДФ на каква цена са?

Преди нямаше изискване да отговарят на определен стандарт и се закупуваха какво да е. Сега има изискване, но едно е някои,които има желание всичко да е както трябва да търси и предложи, друго е общински съвет да си пусне поръчка някаде си ;)
П.с. яке,зимен и летен панталон,2 тениски с къс ръкав, една с къс ръкав и яка, суичър,кубинка,обувка,зимна блуза, 2 чифта ръкавици, зимна и лятна шапка и предпазни очила на сена по еденична бройка по моя сметка 280лв. Смятай колко сме облекани и защитени, а тенденцията е самостоятелно дойстващи ДФ по места...............
http://www.vbox7.com/play:7f4f0694 - В памет на служителите на МВР, загинали при изпълнение на служебният си дълг.
http://www.vbox7.com/play:46376107dc - Химн на гр.Пловдив
Аватар
kkarakashev
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1261
Регистриран на: 10 Юли 2010, 15:32
Местоположение: Пловдив

Re: Закупуване на облекло и ЛПС

Мнениеот dakota_ » 25 Май 2014, 14:42

kkarakashev написа:
sleyd написа:Тези, които ти написах са точно такива. И цена от 500-600лв. за качествена защитна екипировка ми се струва, че не е много.
А екипировка, която да отговаря на тези минимални изисквания, и да струва под 500лв. не съм сигурен, че ще намерите.
Но все пак успех!
А ако не е тайна, тези униформи, които ги носите за ДФ на каква цена са?

Преди нямаше изискване да отговарят на определен стандарт и се закупуваха какво да е. Сега има изискване, но едно е някои,които има желание всичко да е както трябва да търси и предложи, друго е общински съвет да си пусне поръчка някаде си ;)
П.с. яке,зимен и летен панталон,2 тениски с къс ръкав, една с къс ръкав и яка, суичър,кубинка,обувка,зимна блуза, 2 чифта ръкавици, зимна и лятна шапка и предпазни очила на сена по еденична бройка по моя сметка 280лв. Смятай колко сме облекани и защитени, а тенденцията е самостоятелно дойстващи ДФ по места...............


Краси,каквото и да предлагате,Кмета на Общината решава каква екипировка ще поръча ;) При всички положения личната изгода ще надделее при поръчката...така е било и така ще бъде :D
Колегата по-горе е прав,че 500-600 лв. за екипировка са приемливи,дори са малко като средства... Кмета сключи ли договори с вас,искайте да ви освободи от плащане на местни данъци и такси,или да ви ги намали с някакъв добър процент... има такава възможност по Наредбата за организиране на дейността на ДФ...
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Закупуване на облекло и ЛПС

Мнениеот sleyd » 25 Май 2014, 20:58

kkarakashev написа:
sleyd написа:Тези, които ти написах са точно такива. И цена от 500-600лв. за качествена защитна екипировка ми се струва, че не е много.
А екипировка, която да отговаря на тези минимални изисквания, и да струва под 500лв. не съм сигурен, че ще намерите.
Но все пак успех!
А ако не е тайна, тези униформи, които ги носите за ДФ на каква цена са?

Преди нямаше изискване да отговарят на определен стандарт и се закупуваха какво да е. Сега има изискване, но едно е някои,които има желание всичко да е както трябва да търси и предложи, друго е общински съвет да си пусне поръчка някаде си ;)
П.с. яке,зимен и летен панталон,2 тениски с къс ръкав, една с къс ръкав и яка, суичър,кубинка,обувка,зимна блуза, 2 чифта ръкавици, зимна и лятна шапка и предпазни очила на сена по еденична бройка по моя сметка 280лв. Смятай колко сме облекани и защитени, а тенденцията е самостоятелно дойстващи ДФ по места...............

Направо го сметнах, за 280лв. може да се купи само качествено яке.
Но поне на външен вид са ги докарали.
sleyd
Нов
Нов
 
Мнения: 20
Регистриран на: 21 Яну 2012, 16:19
Местоположение: Благоевград

Re: Закупуване на облекло и ЛПС

Мнениеот osata » 25 Май 2014, 22:54

Преди време случайно попаднах на подобни екипировки на английски фирми,
бяха на доста изгодни цени. Но дали разрешават експорт...
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52


Назад към Пожарна безопасност и спасяване

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта