Проблем ли е правото стъпало?

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata, Hammer

Проблем ли е правото стъпало?

Мнениеот deni_94 » 07 Дек 2011, 18:59

Здравейте,навит съм да се явя на конкурс за пожарникар.Бих искал да знам дали правото стъпало е проблем.
:?
deni_94
Нов
Нов
 
Мнения: 2
Регистриран на: 07 Дек 2011, 18:45

Re: Проблем ли е правото стъпало?

Мнениеот osata » 07 Дек 2011, 22:46

deni_94 написа:Здравейте,навит съм да се явя на конкурс за пожарникар.Бих искал да знам дали правото стъпало е проблем.
:?


Вероятно да. Но със сигурност....не знам и дали някой ще разбере, дали се гледа на мед. прегледи също.
Изхождам от мой близък приятел, с когото заедно бяхме в казармата - нямаше проблем да кара наборна военна служба, но когато една година по-късно поиска да стане кадрови военен, се оказа, че е дюстабан и...... негоден, и не било трябвало да ходи в казарма.
Та тук е аналогично.
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Проблем ли е правото стъпало?

Мнениеот To4eH » 29 Дек 2011, 16:42

Не се притеснявай, не е проблем.Медицинските прегледи не са нищо особено.Незнам по кое време osata е служил,но когато аз кандидатствах във военното училище през 2004 г.,имаше точно обратния случай-един колега кандидатства за пилот,а беше дюстабанлия и го приеха,макар че точно за пилоти мед.изисквания са най-жестоки.Сега е летец в Графа.Така че щом той е успял да мине най-сложните мед.прегледи-за пилот,макар че е дюстабанлия,не вярвам ти да имаш проблем за пожарникар,където прегледите не са нищо особено.Успех.
To4eH
Нов
Нов
 
Мнения: 23
Регистриран на: 16 Сеп 2011, 10:29

Re: Проблем ли е правото стъпало?

Мнениеот osata » 30 Дек 2011, 00:43

Точно 2003 година някъде кандидатства за кадрови войник и....
Нали знаеш, че в България сме като в щатите... само дето тук на 40 км разстояние е различно, не като там всеки щат ;) .
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Проблем ли е правото стъпало?

Мнениеот To4eH » 30 Дек 2011, 11:43

Така е ... уж критериите трябва да са еднаакви за всички а виж какво се получава.Нормално за нашата объркана държава...
To4eH
Нов
Нов
 
Мнения: 23
Регистриран на: 16 Сеп 2011, 10:29

Re: Проблем ли е правото стъпало?

Мнениеот Old Cop » 02 Яну 2012, 18:04

osata написа:
deni_94 написа:Здравейте,навит съм да се явя на конкурс за пожарникар.Бих искал да знам дали правото стъпало е проблем.
:?


Вероятно да. Но със сигурност....не знам и дали някой ще разбере, дали се гледа на мед. прегледи също.
Изхождам от мой близък приятел, с когото заедно бяхме в казармата - нямаше проблем да кара наборна военна служба, но когато една година по-късно поиска да стане кадрови военен, се оказа, че е дюстабан и...... негоден, и не било трябвало да ходи в казарма.
Та тук е аналогично.


Основният проблем при дюстабанлиите е,че при продължително стоене прав или при по-голямо натоварване на краката,започват болки в краката и това създава проблеми на самият човек да не може да си изпълнява задълженията...По тази причина медицинската комисия отхвърля кандидати с такъв проблем на стъпалото.На всички,които сме поели службата и сме минали през улицата е ясно,че понякога се налага продължително стоене прав,на едно място,това нещо създава проблеми на здрав човек,не знам как би се чувствал в такава ситуация дюстабанлия...Пред години момчета с такъв проблем,служеха в КЕЧ и ГУСВ,както и в домакинските роти.
Old Cop
Нов
Нов
 
Мнения: 4
Регистриран на: 02 Яну 2012, 17:44

Re: Проблем ли е правото стъпало?

Мнениеот spoon » 16 Яну 2012, 21:13

Old Cop написа:Основният проблем при дюстабанлиите е,че при продължително стоене прав или при по-голямо натоварване на краката,започват болки в краката и това създава проблеми на самият човек да не може да си изпълнява задълженията...По тази причина медицинската комисия отхвърля кандидати с такъв проблем на стъпалото.



Наистина проблем има и той е болки в коляното и в кръста, при физически натоварвания. Медицинските комисии вече не отхвърлят кадидати с плоско стъпало, защото е дискриминация и в МВР, и в МО.
spoon
Полицай
Полицай
 
Мнения: 161
Регистриран на: 12 Авг 2011, 19:52


Назад към Пожарна безопасност и спасяване

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта