Промени в НК и НПК

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Промени в НК и НПК

Мнениеот фиеста » 04 Сеп 2009, 21:57

Темата е коментирана доста, но мисля, че и тук може да се развие.
Според мен поемните лица е крайно време да отпаднат. Тази фигура е напълно излишна, а в много случаи и вредна.
Друг проблем е докладването на прокурор. Нека да си наблюдават, но не може да всяко нещо да се тича в прокуратурата /при нас например даже не е в същия град/. И кой може да ми разтълкува докладването преди привличане на обвиняем разрешителен или уведомителен характер има.
За СРС-тата направо не ми се коментира - там така се спекоха нещата, че май е по-добре изобщо без тях в момента.
фиеста
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 219
Регистриран на: 26 Авг 2009, 17:44

Re: Промени в НК и НПК

Мнениеот Виктория » 09 Ное 2009, 22:44

На мен не ми пречи присъствието на поемните лица ,друг е въпроса ако мвр им плаща.А докладването преди привличане очевидно няма уведомителен характер, след като е предвидено.При нас една направилна запетайка пр. или грешен словоред на натруфените с думи диспозитиви води до преписване на бланките. Кой обаче ще ни спаси от некомпетентни прокурори, такива ,които не могат да вземат решения или пък си ги менят през ден,такива ,на които делото се избистряло една като се напише заключително постановление от разследващия полицай ? А изискването това постановление да е годно за преписване от някоя незнайна деловодителка?
Виктория
Нов
Нов
 
Мнения: 3
Регистриран на: 09 Ное 2009, 22:34

Re: Промени в НК и НПК

Мнениеот ivan » 10 Ное 2009, 21:45

Виктория написа:На мен не ми пречи присъствието на поемните лица ,друг е въпроса ако мвр им плаща.А докладването преди привличане очевидно няма уведомителен характер, след като е предвидено.При нас една направилна запетайка пр. или грешен словоред на натруфените с думи диспозитиви води до преписване на бланките. Кой обаче ще ни спаси от некомпетентни прокурори, такива ,които не могат да вземат решения или пък си ги менят през ден,такива ,на които делото се избистряло една като се напише заключително постановление от разследващия полицай ? А изискването това постановление да е годно за преписване от някоя незнайна деловодителка?

Мацка, нищо лошо, но като ти гледам поста, бая "преписване на бланките", ще падне. :lol:
ivan
Нов
Нов
 
Мнения: 11
Регистриран на: 06 Сеп 2009, 19:24

Re: Промени в НК и НПК

Мнениеот фиеста » 14 Ное 2009, 01:27

Е, ако работиме само с бланки, какъв ли ни е проблема!? :lol:
фиеста
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 219
Регистриран на: 26 Авг 2009, 17:44

Re: Промени в НК и НПК

Мнениеот Виктория » 21 Дек 2009, 21:27

Иронията на двамата ви по- горе определено не ми харесва.Не си търсете врагове там, където ги няма.Така не става дискусия , а темата е сериозна.
Виктория
Нов
Нов
 
Мнения: 3
Регистриран на: 09 Ное 2009, 22:34

Re: Промени в НК и НПК

Мнениеот doznatel1 » 22 Дек 2009, 19:15

Виктория написа:Иронията на двамата ви по- горе определено не ми харесва.Не си търсете врагове там, където ги няма.Така не става дискусия , а темата е сериозна.



И като не ти харесва, кажи как да променим темата че да ти хареса, малко панделки да и накичим?
Аватар
doznatel1
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1314
Регистриран на: 27 Авг 2009, 22:19
Местоположение: гр. София

Re: Промени в НК и НПК

Мнениеот Виктория » 22 Дек 2009, 20:50

Та какво за НК и НПК.....
Виктория
Нов
Нов
 
Мнения: 3
Регистриран на: 09 Ное 2009, 22:34

Re: Промени в НК и НПК

Мнениеот ivan » 29 Дек 2009, 22:00

Виктория написа:Та какво за НК и НПК.....

Та какво, за правописните грешки ... ?
ivan
Нов
Нов
 
Мнения: 11
Регистриран на: 06 Сеп 2009, 19:24

Re: Промени в НК и НПК

Мнениеот Автоконтрольор » 07 Апр 2010, 23:03

Виктория написа:На мен не ми пречи присъствието на поемните лица ,друг е въпроса ако мвр им плаща.

Че защо МВР да плаща на поемните лица(тези, които са присъствали на претърсването и изземването)?Те са си част от общата характеристика на досъдебното производство и съда има право да ги разпитва, при проверка на доказателствата от неповторимите действия.
"Хората лъжат, уликите не..." - Д-р Гилбърт Грисъм
Аватар
Автоконтрольор
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 295
Регистриран на: 27 Авг 2009, 23:45

Re: Промени в НК и НПК

Мнениеот Lord » 08 Апр 2010, 19:20

Днес Президента наложи вето на промените, въпреки че са минали и на 2-ро четене. С част от мотивите му съм съгласен, с друга-не. Да видим какво ще стане в крайна сметка. ;)
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Следваща

Назад към Досъдебно производство

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта