Проблеми с емигранти и бежанци. Шенген...

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Проблеми с емигранти и бежанци. Шенген...

Мнениеот Lord » 02 Сеп 2013, 20:04

Гранични полицаи задържаха 47 сирийци


През изминалото денонощие гранични полицаи са заловили 59 души, незаконно преминали българо-турската "зелена" граница, съобщиха от МВР.

38 от тях са мъже, 10 - жени, и 11 - деца. 47 са граждани на Сирия, а останалите са от Алжир, Судан, Мароко, Кот д`Ивоар и Палестина.

Пълнолетните са настанени в помещения за настаняване на задържани лица, а майките и децата - в помещения за майки с деца, допълва БГНЕС.

Уведомени са съответните районни прокуратури, работата продължава.


http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=1138166
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Проблеми с емигранти и бежанци. Шенген...

Мнениеот osata » 02 Сеп 2013, 22:03

Не знам, но един бежанец струва на държавата доста повече от обявените 370 лв на месец, а реално в България ако имаш такъв доход на член на семейство значи не си нуждаещ се. Само дето бежанеца срещу тази сума нито работи, нито плаща данъци и т.н., докато аз, ти, той и т.н. го правим.
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Проблеми с емигранти и бежанци. Шенген...

Мнениеот kkarakashev » 04 Сеп 2013, 22:31

osata написа:Не знам, но един бежанец струва на държавата доста повече от обявените 370 лв на месец, а реално в България ако имаш такъв доход на член на семейство значи не си нуждаещ се. Само дето бежанеца срещу тази сума нито работи, нито плаща данъци и т.н., докато аз, ти, той и т.н. го правим.

Оса, тези хора не са виновни, че бягат за да могат да живеят. Те не са тръгнали да дирят келепира в друга държава, а бягат от там където има реална опасност да умрат. Това, че България не е подготвена за такъв проблем е проблем на Държавата. А като цяло Тя не е подготвена за нищо извънредно. Ние, респективно Държавата сме свикнали ВИНАГИ някой да ни мъкне на гърба си. Никога не сме подготвени и винаги нещо ни изненадва. Никога не бих хвърлил каквато и да е вина върху хора, който изминават хиляди километри за да опит да живеят. Аз също НИКОГА не съм търсил помощ от Държавата - финансова. Плащам си данъците. А това какъв е минимума за живот като пари - според мен над 800лв. С 370 лв покриваш(според мен) личните си нужди...., Ами ако жената не работи, имаш 2 деца, на квартира си ............. Няма и за лопата да се закопаш да ти останат.
http://www.vbox7.com/play:7f4f0694 - В памет на служителите на МВР, загинали при изпълнение на служебният си дълг.
http://www.vbox7.com/play:46376107dc - Химн на гр.Пловдив
Аватар
kkarakashev
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1261
Регистриран на: 10 Юли 2010, 15:32
Местоположение: Пловдив

Re: Проблеми с емигранти и бежанци. Шенген...

Мнениеот PAOLON » 05 Сеп 2013, 22:48

Ми що не стоят у Турция бре?А идат у нас.
Някои хора са като 1 стотинка. Двулицеви са и не струват нищо.
PAOLON
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 522
Регистриран на: 24 Авг 2009, 20:17

Re: Проблеми с емигранти и бежанци. Шенген...

Мнениеот Lord » 06 Сеп 2013, 08:43

PAOLON написа:Ми що не стоят у Турция бре?А идат у нас.


Защото от нас през Дунав мост 1 или 2 - беж в ЕС. ;)
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Проблеми с емигранти и бежанци. Шенген...

Мнениеот PAOLON » 06 Сеп 2013, 21:50

Ми да им направим коридор и п..ка им лелина на запад.
Някои хора са като 1 стотинка. Двулицеви са и не струват нищо.
PAOLON
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 522
Регистриран на: 24 Авг 2009, 20:17

Re: Проблеми с емигранти и бежанци. Шенген...

Мнениеот osata » 06 Сеп 2013, 22:04

kkarakashev написа:
osata написа:Не знам, но един бежанец струва на държавата доста повече от обявените 370 лв на месец, а реално в България ако имаш такъв доход на член на семейство значи не си нуждаещ се. Само дето бежанеца срещу тази сума нито работи, нито плаща данъци и т.н., докато аз, ти, той и т.н. го правим.

Оса, тези хора не са виновни, че бягат за да могат да живеят. Те не са тръгнали да дирят келепира в друга държава, а бягат от там където има реална опасност да умрат. .....


Да ти кажа откровено, доста от тях разполагат с повече пари и доходи, отколкото ние с теб заедно вземаме на месец :) .
Повече им истории са преувеличени, все Хизбула ги гони и т.н., което си е стандартен сценарий.
Всички идват тук с ясната идея и програма за сдобиване с фалшиви документи и преминаване на границата.
Ето затова и много от тях не кандидатстват тук за бежанци, защото по европейските закони ако веднъж станеш примерно бежанец в България, никога вече не можеш да станеш бежанец в друга държава от ЕС.
Та тези хора идват тук, стимулират престъпността - канали за трафик на хора и фалшификация на документи, и като ги хванат се превръщат в тъжни жертви. Да, живота им е гаден, но пък като погледнеш ние в България в рай ли живеем? Ако се направи едно сравнение, ще се окаже, че покупателната спобособност на иранци, ливанци, сирийци е доста по-голяма от нашата ;) . Точно затова те никога няма да останат в България.
А в момента в пограничните райони ще се избият кой да настанява бежанци, защото със всеки бежанец ще идва и една сума - държавна и европейска помощ. А в България всеки 1000 лв са равни на 300 лв комисионни :mrgreen:
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Проблеми с емигранти и бежанци. Шенген...

Мнениеот Lord » 04 Фев 2016, 19:47

Постановление - обръщение на австралийския премиер Джон Хауърд и министрите му към мигрантите от януари 2010 година


В Австралия бе публикувано постановление, в което се посочва, че мюсюлманите, които искат да живеят в тази страна съгласно законодателството на шариата, трябва да напуснат страната, защото правителството чувства тази категория граждани като заплаха за националната сигурност.

Постановлението е адресирано до арабско-мюсюлманските имигранти. На следващия ден, след като група умерени мюсюлмани на специална среща с австралийския премиер Джон Хауърд се закле във вярност към Австралия и кралицата, Хауърд и министрите му направиха недвусмислено изявление в смисъл, че към екстремистите ще бъде приложена цялата тежест на закона.

Финансовият министър Питър Костело, считан за наследник на Хауърд като премиер, намекна, че някои радикални духовници може да бъдат помолени да напуснат страната, ако те не приемат факта, че Австралия е светска държава, в която законите са приети от парламента.

„Ако нашите национални ценности не са ваши, ако искате да живеете в страна, която се управлява според шариата, то Австралия не е за вас” – изтъкна Костело по държавната телевизия. Бих казал на духовниците, които твърдят, че в Австралия има две правни системи – на Австралия и на исляма, че това е лъжа. Ако не могат да се съгласят с парламентарното законодателство, независимите съдилища, демокрацията и предпочитат Шариата, те могат да отидат в друга страна, това е най-добрият вариант.” Костело обяви още, че притежателите на двойно гражданство може да бъдат помолени да напуснат Австралия и да идат в страната на другото си гражданство. От своя страна, министърът на отбраната Брендън Нелсън заяви пред репортери, че мюсюлманите, които не искат да приемат местните ценности трябва да си вървят. Уморен съм, че страната ни трябва постоянно да се тревожи за това, дали обижда някои хора и тяхната култура - заяви Нелсън.

„В действителност хората, които не искат да бъдат австралийци, и които не искат да живеят в съответствие с австралийските ценности е необходимо да разберат, че трябва да се махнат.” Хауърд вбеси местните мюсюлмани, когато каза, че подкрепя наблюдението на джамиите в Австралия от службите за сигурност. „Имигрантите, а не австралийците, трябва да се адаптират. Приемайте или се махайте.„

Ние говорим главно на английски, а не на испански, арабски, китайски, японски, руски или друг език. Ето защо, ако искате да сте част от нашето общество, трябва да научите езика ни! Повечето австралийци вярват в Бог. Това не е някаква християнска политическа доктрина, но е факт, защото християните - мъже и жени са построили тази страна на християнски принципи, като това е ясно документирано. Със сигурност е подходящо да го покажем на стените на нашите училища. Ако Бог ви обижда ви предлагам да помислите за преместване в друга част на света, защото Бог е част от нашата култура – подчерта австралийският премиер.


http://www.blagovremie.com/content/%D0% ... 0%B8%D0%B2


;)
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Предишна

Назад към Гранична полиция

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта