Рокадите в Гранична - необходимост или просто рокади.

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Рокадите в Гранична - необходимост или просто рокади.

Мнениеот osata » 28 Ное 2009, 23:07

doznatel1 написа:Ми за Гранична има коли и незнам си какво, а някой районни си копуват тонери за принтери и хартия от свой пари. Не е честно, не мислиш ли?

Ти ако си мислиш, че в гранична не си купуват тонера пак сами ;) , предполагам де, ама навсякъде е еднакво. Има коли, но няма бензин. Има принтери, но няма хартия. Примерно преди години в моята служба по една програма дойдоха 3 скенера - а по принцип не ни вършат работа, или един е достатъчен. Имаме и 2 ксерокса... ама материали няма.
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Рокадите в Гранична - необходимост или просто рокади.

Мнениеот doznatel1 » 28 Ное 2009, 23:16

osata написа:
doznatel1 написа:Ми за Гранична има коли и незнам си какво, а някой районни си копуват тонери за принтери и хартия от свой пари. Не е честно, не мислиш ли?

Ти ако си мислиш, че в гранична не си купуват тонера пак сами ;) , предполагам де, ама навсякъде е еднакво. Има коли, но няма бензин. Има принтери, но няма хартия. Примерно преди години в моята служба по една програма дойдоха 3 скенера - а по принцип не ни вършат работа, или един е достатъчен. Имаме и 2 ксерокса... ама материали няма.


Ето това, е което е много неприятно, вместо да харчат пари за коли да бяха, предоставили нещо по полезно, ми тези коли да не вървят на Олио?!?
Аватар
doznatel1
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1314
Регистриран на: 27 Авг 2009, 22:19
Местоположение: гр. София

Re: Рокадите в Гранична - необходимост или просто рокади.

Мнениеот osata » 28 Ное 2009, 23:26

Това са покупки по планове за Шенген. За охрана на външните граници на ЕС. Е онзи ден 19 афганистанци по пътя за европата заловиха във Видин на ГКПП.
Даже мисля, че парите идват отвън.
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Рокадите в Гранична - необходимост или просто рокади.

Мнениеот NANIOX » 29 Ное 2009, 00:40

Това са пари по програми и идват от ЕС.Ако не се усвоят се връщат.А иначе аз по нагоре казах,гаражите ни са пълни с коли пък ние махаме пеша.Така че колега не се ядосвай и ние си купуваме всичко.Служебното куче с което работя е купено,обучено и дарено от мен на МВР.И имуществото с което работя и то е купено от мен и какво ли още не.Така че новите коли не ме топлят......................
Който иска,може.Който казва че не може,не иска.

http://www.youtube.com/watch?v=fag9c50wJE0

http://www.vbox7.com/play:02526cce
Аватар
NANIOX
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 667
Регистриран на: 26 Авг 2009, 21:18
Местоположение: Смолян

Re: Рокадите в Гранична - необходимост или просто рокади.

Мнениеот Sir Humphrey » 29 Ное 2009, 00:57

doznatel1 написа:Ето това, е което е много неприятно, вместо да харчат пари за коли да бяха, предоставили нещо по полезно, ми тези коли да не вървят на Олио?!?


Като влезе в сила изискването за влагане на определен % биогориво в нормалното, наистина ще вървят на олио. Е, леко преработено, ама пак ще е олио. :D
Аватар
Sir Humphrey
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1234
Регистриран на: 26 Авг 2009, 22:13

Re: Рокадите в Гранична - необходимост или просто рокади.

Мнениеот doznatel1 » 01 Дек 2009, 09:41

Sir Humphrey написа:
doznatel1 написа:Ето това, е което е много неприятно, вместо да харчат пари за коли да бяха, предоставили нещо по полезно, ми тези коли да не вървят на Олио?!?


Като влезе в сила изискването за влагане на определен % биогориво в нормалното, наистина ще вървят на олио. Е, леко преработено, ама пак ще е олио. :D


И тогава цената на олиото ще скочи предполагам. :lol:
Аватар
doznatel1
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1314
Регистриран на: 27 Авг 2009, 22:19
Местоположение: гр. София

Re: Рокадите в Гранична - необходимост или просто рокади.

Мнениеот Sir Humphrey » 01 Дек 2009, 11:04

Възможно е, но с малко, защото ще се ползва нерафинирано или пък вече ползвано (от закусвални). :D
Аватар
Sir Humphrey
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1234
Регистриран на: 26 Авг 2009, 22:13

Re: Рокадите в Гранична - необходимост или просто рокади.

Мнениеот doznatel1 » 01 Дек 2009, 14:23

Sir Humphrey написа:Възможно е, но с малко, защото ще се ползва нерафинирано или пък вече ползвано (от закусвални). :D



Заедно с остатъците от пържени картофки?!! :lol:
Аватар
doznatel1
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1314
Регистриран на: 27 Авг 2009, 22:19
Местоположение: гр. София

Re: Рокадите в Гранична - необходимост или просто рокади.

Мнениеот Lord » 01 Дек 2009, 21:20

osata написа:
doznatel1 написа:Ми за Гранична има коли и незнам си какво, а някой районни си копуват тонери за принтери и хартия от свой пари. Не е честно, не мислиш ли?

Ти ако си мислиш, че в гранична не си купуват тонера пак сами ;) , предполагам де, ама навсякъде е еднакво. Има коли, но няма бензин. Има принтери, но няма хартия. Примерно преди години в моята служба по една програма дойдоха 3 скенера - а по принцип не ни вършат работа, или един е достатъчен...............


Абсолютната истина! Колите са по линия "Шенген", смешното е, че се дават на гранична, но не и на ОДМВР-то, което обслужва съответната гранична зона в шенгенското пространство и което реално има нужда от тези МПС.
Примерите на Осата са съвсем адекватни. По отношение на лимити за горива и други консумативи всичко е точно така и то не само в полицията, а в цялото министерство, т.е. в гранична, в пожарната, абе навсякъде! Отчитаме дейност пред определени звена и партньори, напълно безмислена имитация! Подобен казус беше култувата фраза на именития наш художник Васил Бинчев "За какво му е на селянина рапидограф?!", преди известно време.
Омагьосан кръг, сбъркан механизъм..., може би физическо олицетворение на оксиморон...
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Рокадите в Гранична - необходимост или просто рокади.

Мнениеот малкия » 01 Дек 2009, 22:45

Лорд, и за Областните има:

157 от автомобилите с повишена проходимост ще бъдат разпределени в регионалните дирекции “Гранична полиция” и ще повишат мобилността на патрулите, които изпълняват непосредствения контрол на държавната граница. Останалите 23 ще бъдат разпределени между областните дирекции на МВР, които имат правомощия в граничната зона. По този начин те ще участват в съвместни операции с “Гранична полиция” и ще реализират стандартите за изграждане на Шенгенско пространство.


http://www.nsgp.mvr.bg/News/news091127_01.htm

Това за конкретния случай. По принцип си прав.
_________________________________
Валентин Попов ГПУ - Благоевград
малкия
Синдикат
Синдикат
 
Мнения: 868
Регистриран на: 29 Авг 2009, 12:47

ПредишнаСледваща

Назад към Гранична полиция

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron