Общи положения ;-)

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Общи положения ;-)

Мнениеот dakota_ » 24 Мар 2016, 14:31

Позна, за бариерата най-много ви завиждам :) Преди няколко седмици спирах до такава бариера да видя дали не му е прилошало на колегата до нея. Оказа се, че чати по смартфона си ;)
Не ми казвай, че си лепил пари по стените. Понякога се чудя това богатите хора няма ли къде да си дявате парите, ами ги лепите по стените и прозорците 8-)
На дечурлигата помагам само, ако ми помагат. Дъщерята аман от нея, аман за нея :) може да ми е побеляла косата от нея, но не е било да имам нужда от помощ и да не ми е в ръцете.
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Общи положения ;-)

Мнениеот Border_Officer » 25 Мар 2016, 13:19

Недей казвай нищо, ние си се знаем, но и за охранителна знаем ;) За толкова години служба не можах да забогатея на пари, но натрупах доста болежки. Наложи ми да отскачам до Ст. Загора на лекар и срещнах сина на един наш приятел https://www.youtube.com/watch?v=d5rJ0AdNqv0 ако сте се събирали тази песен не може да не е била в репертоара ;) Жалко, че се засякохме в болницата, но поне се видяхме. Това е живота и за това помагам на децата, че на него няма кой да помогне с нищо.
Border_Officer
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 221
Регистриран на: 03 Яну 2015, 20:18

Re: Общи положения ;-)

Мнениеот dakota_ » 25 Мар 2016, 17:33

Как да не знам тази песен, толкова пъти е пята, че наизуст я знам :) и много обичаше песните на Феим Ага Бог да го прости https://vimeo.com/102358302 яжте и пийте, йолдашлар, йолдашлар беним кардашлар. Като бяхте по заставите ви даваха по 4 почивни дни в месеца, колко лъгал жената, че съм на акция и не сме мърдали от масата :D
Дано си взел телефон за връзка, че си е сменил телефона, не живее на старото място, но не си е сменил и адресната регистрация и се изгубихме. Спокойно можеш да ми пуснеш телефона му на лични, да се чуем и да го видя като минавам към края на месеца от там.
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Общи положения ;-)

Мнениеот Border_Officer » 25 Мар 2016, 22:11

Мислиш ли, че някой ти е вярвал за акцията ;)
Песните на Джигата едва ли има някой да не ги харесва, както и на бай Дафо https://www.youtube.com/watch?v=_bRCZ1CMwKk голям майстор, голям балканджия.
Телефон не можах да взема, но ще го имаш. Има кой да го даде, но не си се сетил за него :)
Border_Officer
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 221
Регистриран на: 03 Яну 2015, 20:18

Re: Общи положения ;-)

Мнениеот dakota_ » 26 Мар 2016, 18:27

Стана полковника усмихнат и му каза - Може и 10 дни да ползваш, като излезеш кажи на ..../този преди него/... че съм другаря полковник, а неговата работа е ала бала


Днес съм в отлично настроение и да не разваляме темата на боеца "Митев" пренесох част от нея тук да ти кажа за ала-бала :)
Една дознателка ходила да пита нещо в прокуратурата и след скандал прокурора я изгонил като й казал да не го занимава с ала-бала. Прибрала се в управлението и решила да попита един ОР какво е това ала-бала ;) Хванал я ОР, хвърлил я на бюрото, оправил я както трябва и докато се привеждали в приличен вид дознателката казала, че каква е тази ала-бала като това си е чисто еб@не ;) Погледнал я ОР и й казал, точно така, това е чисто еб@не, а всичко останало е ала-бала :lol:
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Общи положения ;-)

Мнениеот kermit » 09 Апр 2016, 09:41

Border_Officer написа:
сигма3 написа:
Border_Officer написа:Положението в ТГ беше много тежко. Най-големият зор беше за ВСК, при него кучето определя пътя и той след него. Камъни,тръни,храсти, ако е нощем и непрогледен мрак, ако вали и подгизнал от кал. На всичко отгоре ТГ остава назад след ВСК и в едни момент може да се окаже лице в лице с нарушителят.
...

Не само маршрута,ами и темпото. Повода не трябва да се опъва.:)
Сега,като погледна нещата изобщо не беше изпипано тактически-при наличие на въоръжени нарушители,ако т.г. ги настигне,малко преди да стигнат прикриващата и започне престрелка,т.г. и п.г. ще стрелят един срещу друг.....


Този въпрос е поставян и отговора винаги е бил един, оправяте се според условията :) За кучето си напълно прав, повода не трябваше да се опъва :) Явно и ти си минал през ГЗ и си бил ВСК.


Какво да оправят като при нападение на застава от съседните Турция и Гърция, всички на заставата ще бъдат избити за нула време. Тия застави са пазели да не бягат българи към западна европа и нищо повече.
kermit
Полицай
Полицай
 
Мнения: 123
Регистриран на: 02 Дек 2015, 17:40

Re: Общи положения ;-)

Мнениеот Border_Officer » 09 Апр 2016, 11:05

kermit написа:Какво да оправят като при нападение на застава от съседните Турция и Гърция, всички на заставата ще бъдат избити за нула време. Тия застави са пазели да не бягат българи към западна европа и нищо повече.


Момче, ти си много бос в материята и вероятно не си минал и през казарамата.
Има голяма разлика между организирани бойни действия / водене на война/ и нападение на застава. При нападение на заства имахме сили и средства да дадем сериозен отпор срещу действията на нападателят. Сигурен съм, че не си виждал застава, но това не те бърка да пишеш глупости и да вярваш в тях.
Border_Officer
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 221
Регистриран на: 03 Яну 2015, 20:18

Re: Общи положения ;-)

Мнениеот Lord » 09 Апр 2016, 13:05

:lol: Колеги, не му се връзвайте на провокациите на kermit, той точно това търси и очаква. За да не сбъдна мечтата му, няма и да го накажа, че да стане "мъченик". Повярвайте ми, само го игнорирайте и това ще го "ликвидира". ;)
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Общи положения ;-)

Мнениеот сигма3 » 10 Апр 2016, 16:06

kermit написа:Какво да оправят като при нападение на застава от съседните Турция и Гърция, всички на заставата ще бъдат избити за нула време. Тия застави са пазели да не бягат българи към западна европа и нищо повече.

Ако нападателите са от новото поколение,даже няма да има нужда да се стреля......няколко шамара ще свършат работа да си тръгнат с виснали носове и сополи около врата:))))
сигма3
Полицай
Полицай
 
Мнения: 153
Регистриран на: 29 Сеп 2014, 08:12
Местоположение: Варна

Re: Общи положения ;-)

Мнениеот dakota_ » 10 Апр 2016, 16:48

Border_Officer написа:
kermit написа:Какво да оправят като при нападение на застава от съседните Турция и Гърция, всички на заставата ще бъдат избити за нула време. Тия застави са пазели да не бягат българи към западна европа и нищо повече.


Момче, ти си много бос в материята и вероятно не си минал и през казармата.
Има голяма разлика между организирани бойни действия / водене на война/ и нападение на застава. При нападение на застава имахме сили и средства да дадем сериозен отпор срещу действията на нападателят. Сигурен съм, че не си виждал застава, но това не те бърка да пишеш глупости и да вярваш в тях.


Замислял ли си сега след толкова години, че реално погледнато граничарите сте били като заложници на държавата и при едни реални бойни действия от страна на южните ни съседи вие сте първите, които поемате удара и образно казано нямате никакъв шанс да оцелеете.
Сега след толкова време като се замисля, че на границата бяха момчета на 18 години, които не са видели нищо от живота, но бяха длъжни да пролеят кръвта си, ако се наложи, и като гледам сегашните 18 годишни какви са и какво е положението с граничната бразда... мъка ми става.
Вчера бях около Бабина чука и Елиджето с още двама колеги. Вероятно общината с европари са опитали да направят екопътеки, беседки... сигурно е било много хубаво направено, но една беседка е направена на салата, друга бяха наченали да я трошат... нахвърляни са боклуци и е заприличало на кенеф... Това е опустошено от сегашните подрастващи. Хора, които ги тресе слободията и не знаят за какво са живи.
Все по-често се чудя заслужавало ли си е всичко, което сме правили и което сега правим...
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

ПредишнаСледваща

Назад към Гранична полиция

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта

cron