Общи положения ;-)

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Общи положения ;-)

Мнениеот Border_Officer » 18 Фев 2016, 17:28

Само с теферич не може да минем, имаше и джумбуш :D
Аз ти пиша, че на срещата ще присъстват хора, ти пак за ВКР-та пишеш. Такива не стават за компания и са все по тънките сметки да не се прекарат.
Милето ще е дойде и не знам познаваш ли Г.Г от РО на УГВ, това са все хора, с които е кеф да седне човек да се весели и да си пие пиенето.
Border_Officer
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 221
Регистриран на: 03 Яну 2015, 20:18

Re: Общи положения ;-)

Мнениеот dakota_ » 18 Фев 2016, 23:51

Убеждавам се, че военното училище е диагноза за цял живот ;)
Толкова години си в МВР и пак като военен мислиш :)
Може ли без да познаваш работата на ВКР да казваш, че са кепазе по подразбиране.
Приятели сме от години, наложи му се да издържа двама студенти на една пенсия.
Опасявам се, че ако става дума за един същ човек Г.Г няма да бъде на сбирката. Бяха приятели с Гр.Д. лека му пръст, владее перфектно турски език и трябва да сте го подсигурявали като е минавал от другата страна да работи с агентурата.
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Общи положения ;-)

Мнениеот Border_Officer » 22 Фев 2016, 14:56

С не по-леки диагнози са и завършилите милиционерски училища :D
Най-големи ядове съм брал от ВКР-та, навсякъде си врат носовете и все търсят за какво да се окачат, абе милицонерска му работа ;)
Дали е един и същ човека ще разбереш по тази песен https://www.youtube.com/watch?v=65ztmHl87Mg ако го познаваш от време оно, това е любимата му песен и прави много хубава и пивка ракия от смокини :)
Border_Officer
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 221
Регистриран на: 03 Яну 2015, 20:18

Re: Общи положения ;-)

Мнениеот dakota_ » 22 Фев 2016, 16:45

За човека грешка няма :) но и двамата нищо не отбирате от хубава ракия. Какво й е хубавото на смокинева ракия като я прави на 40 градуса и вади по шишета половинки, все едно ще се комкаш :D
Хубава ракия е над 48 градуса, аз я обичам около 52-55 градуса, като пийнеш да знаеш, че си пил. Йени ракъ е хубава на комшиите и нашенската мастика също много уважавам :D
При него за пръв път съм опитал костенурка, беше я приготвил с ориз. В първият момент като чух какво съм ял, щяхме да си развалим приятелството, после ме напуши на смях и така през годините не знам колко костенурки сме отнесли с червено вино :D
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Общи положения ;-)

Мнениеот Border_Officer » 22 Фев 2016, 21:35

Видях, че от ракия не отбираш ;) ракията е хубава да бъде около 42 градуса, да може да се усеща аромата и да е пивка. Да може да се седне, да се завърже приказка и да се кара до първи петли :)
С твоята силна ракия ще се застреляш за нула време и отиде хубавата вечер.
Миналата година сварих малко ракия от дюли, много добър аромат, пивка, но голямa борба с дюлите да ги направя на каша :)
Border_Officer
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 221
Регистриран на: 03 Яну 2015, 20:18

Re: Общи положения ;-)

Мнениеот dakota_ » 22 Фев 2016, 23:26

Да беше казал за кайсиева ракия да ти повярвам, че е ароматна и пивка, ама дюля не ми я хвали :) много игра, малък рандеман.
Аз като по неразбиращ от ракия ще ти дам акъл как да се справяш с дюлите. Първо си правиш една бъркалка с опашка от калибровано желязо и в долният край от здрав метал правиш един нож като на кафемелачка. Цепиш дюлите и ги минаваш през микровелето за кратко да омекнат. Окачваш бъркалката на дрелката и завърташ дюлите в един варел, докато станат на пихтия... Правиш си захарният сироп, наливаш в бидона и чакаш да ферментира. Вариш в казана и хвърляш извареното на боклука, или го даваш на такъв като мен, че е силно и не става за пиене от военни :mrgreen:
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Общи положения ;-)

Мнениеот Border_Officer » 23 Фев 2016, 17:11

Не ме карай да си съсипвам плода в това микровеле ;) Троших си ръцете един път да цепя дюли и чак след това за втората партида се сетих, че имам машинка за трошене на клони. За нула време всичко стана на попара. Тая година като гледам какво е времето, може да няма плод и за джанковица.
Border_Officer
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 221
Регистриран на: 03 Яну 2015, 20:18

Re: Общи положения ;-)

Мнениеот Lord » 23 Фев 2016, 20:22

:D Що си усложнявате живота?! Най-обикновена фуражомелка (ярмомелка) вържи перфектна работа, тежките ножове правят всичко на дреп. Относно ракиите, солидаризирам се, че дюлевата е много хубава, но трудоемка и КПД-то е ниско, кайсиева също е добре, но отличната ракия за мен е от мускатово грозде, два пъти дестилирана, с октан около 44-45. ;) :D

Преди доста години, като районен инспектор в една малка община получавах коледен подарък от един добър старец, ама не от Лапландия, а от едно загиващо селце, под формата на дрянова ракия, страхотна беше, а човечеца бяха го зарязали близките, та му помагах за всевъзможни неща, но малко след 90 годишна възраст почина стареца, а хубавите му дрянове закържавяха с времето...
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Общи положения ;-)

Мнениеот dakota_ » 23 Фев 2016, 22:12

Напълно съгласен, мускатовата ракия е най-добрата от ракиите. Преди години един стар милиционер казваше, че добра ракия от плод със семка се прави.
За чукова мелница никога нямаше да се сетя, а е както се казва на една ръка разстояние :D
Богатите хора машина за трошене на клони имат ;)
Преди няколко години бяха дали по някаква програма да раздават портокали и мандарини като помощи. Обади ми се един приятел, че останали доста, които не стават за раздаване, но ставали за ракия. За пръв път съм правил ракия от портокали, сигурно ако не гонех количество и бях сложил по-малко захар, щеше да стане хубава ракия. Стана само ароматна ракия и нищо повече :)
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Общи положения ;-)

Мнениеот Border_Officer » 23 Фев 2016, 22:44

Ще се съгласиш ти с много неща :) Може ли да слагаш много захар на малко плод и да чакаш да свариш ракия. Това милиционерите цял живот гоните количество и никакво качество :D
Ще ти кажа един виц по тоя повод ;) Двама приятели милиционер и военен се събирали да си пият пиенето и всеки път се питали по колко пъти мога да го правят /секса/ Милиционера първо казвал по пет пъти, военният по един път. След няколко години милиционера казвал по три пъти, военният пак по един път, след още някоя година и милиционера и военният казвали, че по един път. Mинали още няколко години, като се събрали и отворили пак тази тема, военният както всеки път си казал, че по един път, милиционера си признал, че вече по нито един път ;)
С градуса на ракията е пак така, по-добре дълго време по 45 октана, отколкото за кратко време по 55 октана :)
Ние "богатите" хора, ако не е тази машина да трошиm клони и циркуляра да режеm дърва, да сме хвърлили петала от студ, а вие "бедните", климатици, парно, с олекотена завивка се завивате :D
Border_Officer
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 221
Регистриран на: 03 Яну 2015, 20:18

ПредишнаСледваща

Назад към Гранична полиция

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта