Общи положения ;-)

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Общи положения ;-)

Мнениеот dakota_ » 08 Фев 2016, 22:29

Станаха много айляците и ще се увеличават кражбите и грабежите. Вместо да тръгнат да си търсят работа, решават да оберат кола на инкасо или да оберат фермата на някой... За нищо пари единият ще го погребат на 20 години.
Сутрин като тръгвам на работа минавам покрай един нонстоп и от ранни зори се редят айляци и търкат билети от лотарията да ударят кьоравото и след това да лежат по гръб и да не работят. Отделно телевизията ни е проглушила по цял ден да показва как някой спечелил кило злато, друг половин милион и лапни шараните решават, че морето е до колене и почват да търкат... Като не ударят от лотарията, решават да компенсират загубеното като ограбят някой или му извадят душата да му вземат парите.
В управлението има хора, които не са прочели през живота си толкова страници от книги, колкото е броя на изтърканите билети. Повечето са на възраст под 30 години и повечето са като цяло лентяй...
Това показва, че сме му изпуснали края и вече семейното възпитание е като едно изтъркано и обезличено понятие.
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Общи положения ;-)

Мнениеот kermit » 10 Фев 2016, 21:31

$5000 за граничар и... минава група от 30 мигранти

http://www.dnes.bg/temida/2016/02/09/50 ... nti.292462

Петимата граничари от Елхово, които бяха арестувани вчера, са с повдигнати обвинения от специализираната прокуратура за получаване на подкупи от каналджии, нелегално прекарващи мигранти от Турция към Западна Европа.

Трима от тях заемат ръководни длъжности на граничния пункт, съобщават от прокуратурата.

Обвинение за получен подкуп от 5000 щатски долара за пропускане през границата на група от 30 мигранти е повдигнато на Юлиян Узунов от група "Оперативно-издирвателна дейност" на пункт "Елхово" при ГПУ -Свиленград.

За участие в ръководена от него организирана престъпна група за подкупи, обвинения са повдигнати на Стойчо Димитров - зам.-началник на граничния пункт Елхово, Иван Иванов и Евгени Тишков - началници на смени, както и на граничния полицай Маргарит Гьорчев.

Според събраните до момента доказателства групата е действала поне от юли 2015 г. Тя е "работила" с различни каналджии, като е получавала подкупи не само за пропускане през държавната граница на определени групи мигранти, но и за спиране или задържане на нелегално преминаващи, водени от каналджии-конкуренти.

В процес на установяване е колко групи са били преведени по тази корупционна схема, срещу какви суми и на кого са били разпределяни получените подкупи, се посочва в съобщението на прокуратурата.

С постановление на прокурор от Специализирана прокуратура, на Юлиян Узунов е наложено прокурорско задържане до 72 часа. За него ще бъде поискано от Специализирания наказателен съд "задържане под стража".

Уточнява се на кои от останалите четирима гранични полицаи да бъде поискан постоянен арест, и на кои - мярка за неотклонение "парична гаранция".


Парите са по-силни от обичта към родината :lol: Любовта към парите превръща в държанки на каналджии граничните полицаи.
kermit
Полицай
Полицай
 
Мнения: 123
Регистриран на: 02 Дек 2015, 17:40

Re: Общи положения ;-)

Мнениеот Border_Officer » 10 Фев 2016, 22:28

Пич, купи си един гербер, късаш цвят и казваш Елхово, късаш друг цвят и казваш Свиленград, каквото остане последно, там ще е истината от къде е задържаният граничен полицай :mrgreen:
Може всичко да се окаже като във вица за компютрите и компотите, но на кой му пука, важно е, че имаме новина!
Border_Officer
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 221
Регистриран на: 03 Яну 2015, 20:18

Re: Общи положения ;-)

Мнениеот dakota_ » 11 Фев 2016, 14:32

Това е промоция за св. Валентин и може само влюбени двойки да минават по тази тънка тарифа :lol: :mrgreen:
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Общи положения ;-)

Мнениеот Border_Officer » 13 Фев 2016, 16:03

Остави свети Валентин за дознанието и ОДЧ :D
Едно време един учен човек е казал на баш Ташо като са сменяли празниците по новият календар, само на три празника да не посяга - Зарезан, празника на буквите и Гергьовден. Послушал го е и не е сгрешил. :)
Утре рано ще мина да зарежа в Куртбунар и после Шарково, не се ослушвай, а се ориентирай правилно ;)
Border_Officer
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 221
Регистриран на: 03 Яну 2015, 20:18

Re: Общи положения ;-)

Мнениеот dakota_ » 13 Фев 2016, 19:12

Не знам от колко време шеташ по този район. По времето на бай Тошо в това село имаше един кмет Бай Жеко. Този човек знаеше наизуст всички стихотворения на Хр.Ботев и рецитираш като артист :) В днешно време трудно ще се намери ученик да знае 1-2 стихотворения наизуст :oops:
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Общи положения ;-)

Мнениеот Border_Officer » 13 Фев 2016, 22:27

От достатъчно време шетам, че да познавам Жеко Чолака ;) кмет, ловджия, извсетен зевзек и естетсвено партиец :lol:
Не само рецитираше Ботев, ами имаше носия на четник, запасваше на пояса пищови и излизаше на сценаата. Катоизлезеше на сцената обевяваше официалните лица, Жеко Чолаков - кмет на селото, Жеко Чолаков - Председател на ТКЗС, Жеко Чолаков - партиен секретар.... и поне още няколко длъжности :lol: и се почваше с веселата част :lol:
Да разбирам ли, че невеста си си взел от този край и за това си така запознат с особеностите на Странджа баир гората ;)
Border_Officer
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 221
Регистриран на: 03 Яну 2015, 20:18

Re: Общи положения ;-)

Мнениеот dakota_ » 14 Фев 2016, 00:50

Разбирай, че съм лудо влюбен в този край и тази любов ме тресе вече над 25 години и няма отърване :D
Колко пъти съм лъгал жената, че съм на акция и няма да се прибирам няколко дни и наистина не съм се прибирал, но съм бил на лов по този край :)
Имах една случка в Куртбунар, взимаме един приятел с мотор от Болярово и на входа на селото едно магаре си избило кола, като изскочи изведнъж, право под моста влязохме с мотора. Станахме изтръскахме се, оправихме се и заминахме на лов. След около три часа, както вървя съм паднал и се свестих в болницата...
Тия часове и до момента не помня как съм вървял, какво съм правил... бели петна... диагнозата мозъчно сътресение. Тогава нямаше как и се обадих на жената да кажа къде съм :)
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Общи положения ;-)

Мнениеот Border_Officer » 15 Фев 2016, 14:39

Любовта трае около три години, при теб не знам каква е тази любов по горите и чукарите :)
Голям теферич направихме вчера, изпусна като не мина да видиш тронките ;)
Предстои много добро мероприятие от 01-03.04 в Ивайловград, среща на колеги от гранични войски. Не си бил граничен офицер, но ако се запишеш никой няма да те върне. Ще видиш хора, които може да си забравил, че познаваш. Хотела за резервации се казва "Луксор" ;)
Border_Officer
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 221
Регистриран на: 03 Яну 2015, 20:18

Re: Общи положения ;-)

Мнениеот dakota_ » 15 Фев 2016, 21:04

Само с теферич сте минали, при нас имаше и стрелби с ловна пушка и надпяване :D
За срещата знам от Р.А, ако не се сетиш ще помагам ;)
Не е за мен, няма да се чувствам в свои води. Все едно ти да отидеш на среща на завършили СМУ или ВСШ, доста хора ще разпознаеш, но като не си бил в "кухнята" ще ти е скучно ;) Поне ще споделиш дали Джими ще се появи... Чувам, че го е закършил покрай бежанците.
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

ПредишнаСледваща

Назад към Гранична полиция

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта