Общи положения ;-)

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Общи положения ;-)

Мнениеот dakota_ » 19 Апр 2016, 22:14

Border_Officer написа:
dakota_ написа:Не само от веселата страна на неща се познаваме. Димитров когато и да му се обадя за нещо, или той да ме потърси за нещо, нито аз, нито той е имал проблеми с вършенето на работа. За толкова години служба съм си изградил отношения с много колеги, на които само като позвъня по телефона и на момента върша работа, за която обикновено се пишат писма, искат се справки и се чака поне седмица. При такива отношения не може човек само да иска, налага се и да се раздава ;) Като познаваш Димитров, значи познаваш и Г.К ;)
Преди години малко след като СДС взе властта, карах един руски дарак и отивам при приятел да ми сменя ангренажната верига. Оставям му колата и като отивам да си я взема чувам от далече - Да еб... това СДС... влизам в гаража и ми казва, че колата не е готова. Веригата била менте и не става. Питам го какво му е виновно СДС и ми казва, откакто дойде на власт СДС - то еб. майката на БДС - то :lol:


Как да не го познавам като е бивше ВКР и след това стана зам.директор по сигурността, после мина на други длъжности. Толкова е добър, че като преглеждаш редовно криминалната хроника и се натъкваш на името му 8-)
За отношенията ми е ясно, но излезеш ли на пенсия ще можеш да се убедиш какви хора са и колко струват като хора.


Аз не се впечатлявам, че на някой името е излязло в криминалната хроника, всеки прави своя избор и си избира начин на живот.
Не ми нужно и да излизам в пенсия за да знам кой кой е. При вас служилите дълго време в армията има едно объркване в тази връзка. За теб като кадрови офицер от армията сигурно е било странно, че примерно полковник еди-кой си е откраднал еди-какво си. Било ти е странно, защото е полковник, защото е командир на полк и по презумпция трябва да е човек с високи морални качества и войнски добродетели. За мен това е напълно в реда на нещата, защото цял живот съм се ровил в хорската помия и нищо не може да ме изненада.
Сещаш ли се за делото за кражба на танкове от огневите точки... в криминалната хроника изтече името на Альошата... даже военен съд го съди и накрая стана, че Альошата е невинен.
Да си чул някъде медиите да повтарят по цял ден, че е невинен, да си видял репортаж по ТВ, че е оправдан... Приятел ми е, не крия и не бих си развалил приятелството с него заради това, което съм прочел в криминалната хроника.
Спирам до тук, макар да ме дърпаш за езика да ти кажа още неща, но само с уговорката, че няма да ги приемеш лично.
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Общи положения ;-)

Мнениеот Border_Officer » 20 Апр 2016, 15:42

Каквото ти е на душата го кажи :) не приемам нищо лично и мога да чуя всичко и да отговоря на всичко ;)
Няма да скрия, че съм изненадан от познанствата ти. С Альошата се знаем от години и сме приятели. Оправдаха го поради недоказаност на обвинението ;) Явно знаеш какви бяха обвиненията и знаеш, че такива "заигравки" водят след себе си проблеми. Познавам и семейството му, хубавото е, че историята има щастлив край.
Border_Officer
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 221
Регистриран на: 03 Яну 2015, 20:18

Re: Общи положения ;-)

Мнениеот dakota_ » 21 Апр 2016, 19:59

Казах го в темата за МВР ;) поспестил съм някои неща, но не може всичко изведнъж да се каже, ще те удари ток като го прочетеш :D
Серьожката има повод да е малко сърдит на ВКР-тата, но не ги плюе като теб ;) като беше решил да се жени, родителите на жена му хем се двоумят дали да я дадат на прост военен, хем ВКР-то се чуди дали да разреши сключването на брак, че бащата и майката на жена му неблагонадеждни по тогавашните стандарти.
В крайна сметка прецени, че не е голям грях да си бил кръчмар и положи подписа 8-)
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Общи положения ;-)

Мнениеот Border_Officer » 21 Апр 2016, 21:33

И аз там ти отговорих, но нямам намерение да кръстосваме "шпаги" ;)
Доста неща знаеш, имаме и общи приятели, само се чудя как до момента не се познаваме отнякъде :) ВКР-то се чудеше как да подпише да няма ядове с началниците си отгоре, иначе бяха приятели с усетил си се явно "Серьожката" ;)
Много добро семейство създаде колегата и да са живи и здрави, другото е минало и заминало.
Border_Officer
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 221
Регистриран на: 03 Яну 2015, 20:18

Re: Общи положения ;-)

Мнениеот dakota_ » 21 Апр 2016, 23:45

По-добре звучи Серьожа ;) Перипетиите ги знам по проучването при женитба. Аз по онова време не успях да получа заветното разрешение, иначе сега щях да бъда пловдивски зет :) Наложи се да "стрелям" втори път и така от тогава цял живот с една жена и един бръснар до момента :D
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Общи положения ;-)

Мнениеот dakota_ » 06 Май 2016, 20:27

Border_Officer написа:Само тези по заставите ли останахме да не сме крали ;) Освен, ако това да скатая някой боец и да го пусна в отпуска, а той да ми донесе някое шише с хубава ракия, не се брои и то за кражба :D
Научил си се така да извърташ нещата, че да си и с Тако и Вако, но си личи, че повече обичаш Вако :D
Не знам познаваш ли Г.Дж. той така умееше да лавира като теб и никой не разбра дали е от "Аз" или е от "Нас" ;)


Не само него познавам, но още един негов съименник познавам със сладкият прякор "Бозата" ;) Ако умееше да лавира добре, още да е на служба. Колкото разбираше от полицейска работа, толкова сега разбира и от политика ;)
Относно заставите, не забравяй, че и ние сме чували застави, а някои от нас знаем какви ги вършехте по заставите ;)
Пари за храна не си давал, пари за квартира не си плащал, бензин рядко си наливал от бензиностанция... на изпросия си ловувал, мляко и сирене без пари си получавал от овчарите срещу услугите си...списания, цигари, алкохол... Да изброявам ли още, че стана дълъг списъка, а има и други екстри, но не са за публичен форум 8-)
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Общи положения ;-)

Мнениеот Border_Officer » 06 Май 2016, 22:04

dakota_ написа:
Border_Officer написа:Само тези по заставите ли останахме да не сме крали ;) Освен, ако това да скатая някой боец и да го пусна в отпуска, а той да ми донесе някое шише с хубава ракия, не се брои и то за кражба :D
Научил си се така да извърташ нещата, че да си и с Тако и Вако, но си личи, че повече обичаш Вако :D
Не знам познаваш ли Г.Дж. той така умееше да лавира като теб и никой не разбра дали е от "Аз" или е от "Нас" ;)


Не само него познавам, но още един негов съименник познавам със сладкият прякор "Бозата" ;) Ако умееше да лавира добре, още да е на служба. Колкото разбираше от полицейска работа, толкова сега разбира и от политика ;)
Относно заставите, не забравяй, че и ние сме чували застави, а някои от нас знаем какви ги вършехте по заставите ;)
Пари за храна не си давал, пари за квартира не си плащал, бензин рядко си наливал от бензиностанция... на изпросия си ловувал, мляко и сирене без пари си получавал от овчарите срещу услугите си...списания, цигари, алкохол... Да изброявам ли още, че стана дълъг списъка, а има и други екстри, но не са за публичен форум 8-)


Последният не го познавам, нямаше такъв прякор в гранична. Относно заставите говориш точно като твоите приятели от ВКР. Голям дерт им бяха списания, цигари, алкохол, бензин и за целта вербуваха войници да снасят информация. Станеше ли някой ВКР, повече в строя не се връщаше. Само не забравяй, че Г.Дж е повече ваш, отколкото наш, завършил е в Симеоново и за това така добре беше обучен да се върти ;)
Border_Officer
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 221
Регистриран на: 03 Яну 2015, 20:18

Re: Общи положения ;-)

Мнениеот dakota_ » 06 Май 2016, 23:08

Понеже ме дърпаш за езика, ще ти разкажа за един от гранична, който продал бензин на човек, който бил кум на ВКР-то. Ти си младо момче ;) и може да не помниш, че имаше период по време на демокрацията, когато бензина беше с купони и имаше лимит. Похвалил се онзи на ВКР-то, че намерил канал да си кара колата и от дума на дума си дошли на думата за продавача... Мандалото хлопва и при ревизията откриват, че липсва около 2 тона бензин, олио, месо, захар, консерви, да не изброявам още какво от бойната подготовка и в какви количества. При разпита човека подава пред военният следовател и споменава командира на заставата какво е откраднал, след него споменава на кой началник от ГО какво е давал и става х... точило. Няма да ти казвам как се измъкнаха двама офицери и го отнесе само разказвача. За кражби от каргото по летищата няма да обсъждам, че става дебела работата 8-)
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Общи положения ;-)

Мнениеот сигма3 » 07 Май 2016, 07:28

Бордърееее,казах ти да не дърпаш хората за езика....:)))
сигма3
Полицай
Полицай
 
Мнения: 153
Регистриран на: 29 Сеп 2014, 08:12
Местоположение: Варна

Re: Общи положения ;-)

Мнениеот Border_Officer » 07 Май 2016, 18:16

Ами откъде да знам, че сме били останали няколко човека от гранична да не крадем :D
Това ВКР е от Русе и беше споменаван във форума, а продавача е покойник. Между 3-4 години беше присъдата, но лежа по-малко. Мисля, че СДС-то прави някаква амнистия и го освободиха.
За кражбите си е до човека, който е свикнал да краде няма спирачки, който е свикнал да се справя в живота без кражби, така си остава докрай.
Border_Officer
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 221
Регистриран на: 03 Яну 2015, 20:18

ПредишнаСледваща

Назад към Гранична полиция

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 26 госта