Общи положения ;-)

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Общи положения ;-)

Мнениеот Баката » 14 Апр 2016, 20:06

kermit написа:
dakota_ написа:
Border_Officer написа:Отделно от тия запечатените в кутия с червен восък, всеки командир на застава имаше лични документи с гриф "строго секретно" и бяха инструкции при война. Колко бяха строго секретни и колко важни е ясно, но да не дава Бог да се изгубят или някой да ги открадне, да не си на мястото на този командир, пандела беше сигурна и петно за цял живот.
Разведките често се отбиваха по заставите, дори някои се преобличаха на заставата :)


Много добър разузнаваш и човек беше бай Ганчо Стоянов, може да го познаваш. Отлично говореше турски език, знаеше различните турски диалекти и имаше много агенти от другата страна.
Почина преди години, целият му живот беше отдаден в служба на родината.


Значи българин като минава нелегално в чужда държава е герой, а чужд гражданин като влиза на наша територия е диверсант. Каква служба на родината като е слугувал на комунистите и е бил член на БКП като теб и шефчето от гранична.


Не се стърпях и се регистрирах във форума. Значи българин не може да напише такива неща.
Не ми се иска да мисля, че дори и малка част от българите са толкова малоумни. Независимо кой е управлявал държавата ни, винаги е имало и ще има нужда от разузнаване. Колкото по-добри професионалисти служат в разузнаването и службите за сигурност, толкова по-силна е държавата и гражданите могат да са спокойни за собствената си сигурност!
Какъв е проблема, че някой е бил член на БКП, такива са били времената, такова е било устройството на държавата и сме членували в БКП, БЗНС и ОФ. Какво да направим, да си сложим край на живота ли и да оставим малоумните да ни дават оценки.
Баката
Нов
Нов
 
Мнения: 1
Регистриран на: 14 Апр 2016, 19:49

Re: Общи положения ;-)

Мнениеот Border_Officer » 15 Апр 2016, 20:03

dakota_ написа:
Border_Officer написа:Отделно от тия запечатените в кутия с червен восък, всеки командир на застава имаше лични документи с гриф "строго секретно" и бяха инструкции при война. Колко бяха строго секретни и колко важни е ясно, но да не дава Бог да се изгубят или някой да ги открадне, да не си на мястото на този командир, пандела беше сигурна и петно за цял живот.
Разведките често се отбиваха по заставите, дори някои се преобличаха на заставата :)


Много добър разузнаваш и човек беше бай Ганчо Стоянов, може да го познаваш. Отлично говореше турски език, знаеше различните турски диалекти и имаше много агенти от другата страна.
Почина преди години, целият му живот беше отдаден в служба на родината.


Полковник Стоянов не само го познавам, а бяхме добри приятели. Той е човека, който първи съобщи, че Турция се кани да затвори границата за изселниците. Беше лятото на 89-та година през нощта се прехвърли на заставата и ми каза да предам, че на другият ден турците затварят граница, а той се върна обратно от другата страна. Предадох, но явно не са сметнали информацията за достоверна и не предприеха нищо от наша страна. На другият ден турците затвориха границата и стана такова задръстване от кервани и багаж и хора, че колеги споделяха, че не са виждали такова чудо.
Най-големата грешка на Тодор Живков беше смяната на имената, т.н "възродителен процес".
Border_Officer
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 221
Регистриран на: 03 Яну 2015, 20:18

Re: Общи положения ;-)

Мнениеот dakota_ » 15 Апр 2016, 21:36

Целият възродителен процес беше един голям провал. Нито успях да накарат турците да говорят на български език, нито успяха да ги накарат да научат новите си български имена. остана само голямото петно лепнато върху страната ни.
Границата затвориха м.август 1989 год., бях отпуск и на всички отпускари ни прекратиха отпуската. Хората започнаха да се връщат обратно, бяха разпродали имущество, напуснали работа... и на всичкото отгоре журналисти като Маргарита Михнева тичаха с микрофон в ръка и тормозеха хората, като трупаха дивиденти на техен гръб.
Помня какво беше и помня каква беше пропагандата по онова време.

Тази песен слушал ли си с нашият приятел https://www.youtube.com/watch?v=vhjROHyJoeI имаше и една турска, но не я намирам в нета :)
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Общи положения ;-)

Мнениеот dakota_ » 18 Апр 2016, 22:46

Border_Officer написа:
dakota_ написа:Зависи от кой момент броиш, защото аз познавам и сме приятели с Вячеслав Димитров бивш директор, който си разбираше от работата и беше командирован да поеме и свърши това, което други не можеха да свършат.


Убеждавам се, че не си подбираш приятелите. За Вячеслав Димитров може да се каже, че е един от разсипниците на гранична полиция. Не е единствен, но се окачих за него, понеже го споменаваш. Мога и други имена да спомена като него, но няма да е коректно. Не го приемай лично, просто повечето ти приятели са ВКР-та и ЗКПЧ-та. Да са живи и здрави, каквото разрушиха поне го разрушиха до основи.


Все повече се убеждавам, че военното училище надделява в теб и си повече военен, отколкото полицай.
Какво е разсипал В.Димитров на гранична полиция, като обстоятелствата бяха такива, че гранични войски не можеше да има и трябваше да станете гранична полиция. Не го приемай и ти лично, но като ви гледам реда и дисциплината сте си повече гранични войски, а не полиция :D
Какво против имаш офицерите от ВКР, това бяха оперативни работници от МВР на служба в армията.
Бил си командир на застава, минал си през ГО, работил си с офицерите от ВКР, работил си с офицерите от РО... какво лошо си видял от ВКР.
Същата песен пеят от затворите срещу колегите от оперативното обслужване, защото им дишат зад вратът и им пречат да си играят игрите 8-)
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Общи положения ;-)

Мнениеот Border_Officer » 19 Апр 2016, 09:35

Бях ти казал един път, че ти познаваш такива хора от "веселата" страна. Събирате се на банкет за ядене и пиене, ходите на лов и друго каквото се сетиш, но не и работа. По тази част не споря с теб, че са точни и печени. ВКР-тата бяха хора, които само душеха да не изпуснат нещо. Ако се съберем на застава и направим банкет и ВКР-то разбере е лошо. Ако ВКР-то присъсътва на банкета, всичко е ОК и няма лошо. Ако изляза на лов и отстрелям две сърни съм бракониер, ако едната сърна е за ВКР-то не съм бракониер и няма проблем. Ако войник се напие и се замотае по съоръжението, ще го сцепят от наказание. Ако ВКР се напие и направи същото, това е бял кахър. Това съм имал прортив и сега също съм против двойният аршин.
За реда и дисциплината в гранична си прав. При нас няма проблеми с носенето на униформи, всички са с униформи и нямаме проблем с дисциплината, всеки си знае задълженията и ги изпълнява.
По РУ не е точно така, там е много вожд, малко индианец.
Сега да ти кажа за Вячеслав Димитров и другите като него. Като дойде СДС на власт се оказа, че нямат кадърни кадри с които да заменят старите кадри в гранична, които знаеха много и можеха много, но не искаха с лека ръка да ликвидират всичко градено с много труд и пот. Тогава услугите си предложиха вагабонти, които бяха некадърни, но алчни за власт и пари. Повечето от назначенията на СДС по места бяха на вагабонти и бездарници, които опропастиха не само гранични полиция, те опропастиха държавата.
Border_Officer
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 221
Регистриран на: 03 Яну 2015, 20:18

Re: Общи положения ;-)

Мнениеот dakota_ » 19 Апр 2016, 14:28

Не само от веселата страна на неща се познаваме. Димитров когато и да му се обадя за нещо, или той да ме потърси за нещо, нито аз, нито той е имал проблеми с вършенето на работа. За толкова години служба съм си изградил отношения с много колеги, на които само като позвъня по телефона и на момента върша работа, за която обикновено се пишат писма, искат се справки и се чака поне седмица. При такива отношения не може човек само да иска, налага се и да се раздава ;) Като познаваш Димитров, значи познаваш и Г.К ;)
Преди години малко след като СДС взе властта, карах един руски дарак и отивам при приятел да ми сменя ангренажната верига. Оставям му колата и като отивам да си я взема чувам от далече - Да еб... това СДС... влизам в гаража и ми казва, че колата не е готова. Веригата била менте и не става. Питам го какво му е виновно СДС и ми казва, откакто дойде на власт СДС - то еб. майката на БДС - то :lol:
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Общи положения ;-)

Мнениеот Сакалиев » 19 Апр 2016, 17:46

С Узунката и вие двамата ставате трима дърти комуняги, само грачите и плачете за времето по комунизма. Пенсионирайте се и ни оставете да работим спокойно. МВР да не е казарма, че да искате военна дисциплина. Представям си на колко хора сте изяли душите едно време и колко сте яли и пили за чужда сметка.
Сакалиев
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 78
Регистриран на: 08 Авг 2014, 12:40

Re: Общи положения ;-)

Мнениеот Border_Officer » 19 Апр 2016, 20:01

dakota_ написа:Не само от веселата страна на неща се познаваме. Димитров когато и да му се обадя за нещо, или той да ме потърси за нещо, нито аз, нито той е имал проблеми с вършенето на работа. За толкова години служба съм си изградил отношения с много колеги, на които само като позвъня по телефона и на момента върша работа, за която обикновено се пишат писма, искат се справки и се чака поне седмица. При такива отношения не може човек само да иска, налага се и да се раздава ;) Като познаваш Димитров, значи познаваш и Г.К ;)
Преди години малко след като СДС взе властта, карах един руски дарак и отивам при приятел да ми сменя ангренажната верига. Оставям му колата и като отивам да си я взема чувам от далече - Да еб... това СДС... влизам в гаража и ми казва, че колата не е готова. Веригата била менте и не става. Питам го какво му е виновно СДС и ми казва, откакто дойде на власт СДС - то еб. майката на БДС - то :lol:


Как да не го познавам като е бивше ВКР и след това стана зам.директор по сигурността, после мина на други длъжности. Толкова е добър, че като преглеждаш редовно криминалната хроника и се натъкваш на името му 8-)
За отношенията ми е ясно, но излезеш ли на пенсия ще можеш да се убедиш какви хора са и колко струват като хора.
Border_Officer
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 221
Регистриран на: 03 Яну 2015, 20:18

Re: Общи положения ;-)

Мнениеот сигма3 » 19 Апр 2016, 20:44

Сакалиев написа:С Узунката и вие двамата ставате трима дърти комуняги, само грачите и плачете за времето по комунизма. Пенсионирайте се и ни оставете да работим спокойно. МВР да не е казарма, че да искате военна дисциплина. Представям си на колко хора сте изяли душите едно време и колко сте яли и пили за чужда сметка.

Основата на успеха и професионализма е дисциплината!
сигма3
Полицай
Полицай
 
Мнения: 153
Регистриран на: 29 Сеп 2014, 08:12
Местоположение: Варна

Re: Общи положения ;-)

Мнениеот dsuzunov » 19 Апр 2016, 22:12

Обаче, аз не успях да стана комуняга. :x Тъкмо се наканих, събрах характеристики и то взе, че дойде 10 ноември. Язък, значи! :cry: А после разните му декларации, деполитизиране и так далее!
Дядо ми - ятак, Сестра му - жена на партизански командир. Ако бяха онези години, сега межеше да съм ви шеф на всичките! :lol:
То, в наше село, като тръгнеш по улицата и почваш да броиш къщите - роднина, милиционер, военен, партизанин, ятак - всичко както му е реда!
Димитър Узунов - БНТЛ Пловдив
Аватар
dsuzunov
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 701
Регистриран на: 01 Окт 2009, 17:18
Местоположение: Пловдив

ПредишнаСледваща

Назад към Гранична полиция

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта

cron