Общи положения ;-)

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Общи положения ;-)

Мнениеот Border_Officer » 17 Мар 2016, 16:28

Към загавието на книгата добави "умното куче Ураган" :) Не знаех, че школниците от СМУ са чели и книги по онова време :lol:
Куриера Веселин го помня, ти помниш ли за старшината Варадин и подп. Стрезов. Разчепкваха логически задачи, на които само милиционерите не можеха да се сетят за отговорите 8-)
Военните бяхме много диви, понеже ни липсваха европейски ценности :D Лова на диво прасе е по желание, а при нас залавянето на нарушители на границата беше задъжление и понякога над 24 часа се лежи в "окопа" и се чака. Разнасяли сме храна на войската по местата и никакво мърдане, докато не заловим "дивото парасе" живо или мъртво!
Border_Officer
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 221
Регистриран на: 03 Яну 2015, 20:18

Re: Общи положения ;-)

Мнениеот dakota_ » 17 Мар 2016, 21:21

Border_Officer написа:Към загавието на книгата добави "умното куче Ураган" :) Не знаех, че школниците от СМУ са чели и книги по онова време :lol:
Куриера Веселин го помня, ти помниш ли за старшината Варадин и подп. Стрезов. Разчепкваха логически задачи, на които само милиционерите не можеха да се сетят за отговорите 8-)
Военните бяхме много диви, понеже ни липсваха европейски ценности :D Лова на диво прасе е по желание, а при нас залавянето на нарушители на границата беше задъжление и понякога над 24 часа се лежи в "окопа" и се чака. Разнасяли сме храна на войската по местата и никакво мърдане, докато не заловим "дивото парасе" живо или мъртво!


Колко още не знаеш, но спокойно, покрай мен много ще научиш ;)
Помня и Стрезов и ст-ната Варадин помня :D даже ще се изумиш, че и списание "Космос" и НТ" помня...имаше такива логически задачи в края на броя, но трудно успявах да ги разгадая 8-)
За европейските ценности направо нямам думи. От толкова години сме вече в ЕС, но още никой не ни е казал или показал къде са тия европейски ценности да ги видим и разберем какво е това :)
Докато вие сте лежали на рубежа, ние ви вършехме черната работа. Знаеш ли какво казваха софийските джадии за нас като даваха определение за корав х... - нещо, което е малко по-меко от на курсант във ВСШ ;) Не казваха на военен, а на курсант от ВСШ... откакто стана АМВР и на коменданта почнаха да му викат пом.ректор, вече никой не споделя такива неща :lol:
Планирал съм събота и неделя разходка по граничната бразда... Ако ти се намират някакви стари топографски карти, на които и да са райони по Южна граница, сканирай ги и пускай на лични, ще ми направиш голяма услуга :)
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Общи положения ;-)

Мнениеот dsuzunov » 17 Мар 2016, 22:16

Димитър Узунов - БНТЛ Пловдив
Аватар
dsuzunov
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 701
Регистриран на: 01 Окт 2009, 17:18
Местоположение: Пловдив

Re: Общи положения ;-)

Мнениеот dakota_ » 17 Мар 2016, 23:12

Огромно благодаря :) Дори не съм подозирал, че има такъв сайт. да са живи и здрави хората, които са го създали. В почивните дни мисля да обиколя малко около с. Жълти чал с 2-3 приятели, дано само времето работи в наша полза :)
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Общи положения ;-)

Мнениеот dsuzunov » 18 Мар 2016, 09:11

Нали знаеш, че имам "землемери" в къщи ;)
Между другото, дъщерята вече е дипломант, а от миналия понеделник е на работа в АГКК, в софийската служба.
Димитър Узунов - БНТЛ Пловдив
Аватар
dsuzunov
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 701
Регистриран на: 01 Окт 2009, 17:18
Местоположение: Пловдив

Re: Общи положения ;-)

Мнениеот dakota_ » 18 Мар 2016, 10:19

Виж какво нещо е живота, все едно вчера сподели, че момичето ти е абитуриентка и е приета да учи в УАСГ, а сега е вече дипломант... Пожелавам й да е жива и здрава и каквото пожелае да го има в ръцете си :)
А ти се стягай да купуваш апартамент в София :) Благодаря още един път на "землемерите" за картите, голяма сгода са направили с тия карти :)
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Общи положения ;-)

Мнениеот Border_Officer » 18 Мар 2016, 12:13

Имам стари руски топографски карти, може да накарам децурлигата да ги сканират и да ти ги пусна като файл.
Преди години топографските карти бяха секретни. Сега не знам как са нещата и дали топграфски карти с мащаб до 1:100000 не трябва да са пак секретни. На Жълти чал е същата разруха каквато е навсякъде около граничната бразда.
Border_Officer
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 221
Регистриран на: 03 Яну 2015, 20:18

Re: Общи положения ;-)

Мнениеот сигма3 » 19 Мар 2016, 16:12

Border_Officer написа:Положението в ТГ беше много тежко. Най-големият зор беше за ВСК, при него кучето определя пътя и той след него. Камъни,тръни,храсти, ако е нощем и непрогледен мрак, ако вали и подгизнал от кал. На всичко отгоре ТГ остава назад след ВСК и в едни момент може да се окаже лице в лице с нарушителят.
...

Не само маршрута,ами и темпото. Повода не трябва да се опъва.:)
Сега,като погледна нещата изобщо не беше изпипано тактически-при наличие на въоръжени нарушители,ако т.г. ги настигне,малко преди да стигнат прикриващата и започне престрелка,т.г. и п.г. ще стрелят един срещу друг.....
сигма3
Полицай
Полицай
 
Мнения: 153
Регистриран на: 29 Сеп 2014, 08:12
Местоположение: Варна

Re: Общи положения ;-)

Мнениеот dakota_ » 21 Мар 2016, 09:16

Border_Officer написа:Имам стари руски топографски карти, може да накарам децурлигата да ги сканират и да ти ги пусна като файл.
Преди години топографските карти бяха секретни. Сега не знам как са нещата и дали топграфски карти с мащаб до 1:100000 не трябва да са пак секретни. На Жълти чал е същата разруха каквато е навсякъде около граничната бразда.


Сега е демокрация, малко неща са секретни ;) Помоли децата си да сканират картите, няма да остана длъжен :)
Ходихме на Жълти чал, преспахме на палатки, хапнахме, пийнахме и се прибрахме кой откъдето дошъл.
Да ти кажа завидях на гранична полиция ;) за разлика от нас, които не се спираме по цял ден от работа. Вие не се делите от бариерите, да ви имам работата и бариерата :D
Би и се съгласил да се върнат заставите, да ви дърпа повода на кучето както е описал по-горе Ясен и да заемате "За бой" по огневите рубежи да пазите границата.
Надявам се да разбираш от майтап :)
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Общи положения ;-)

Мнениеот dsuzunov » 21 Мар 2016, 16:58

Няма връзка със заглавието на темата, но:
На 02.04 (събота) ще се състои поредната трета среща на служилите в 82 МСП (под. 22290) Ямбол.
От 19.00ч в ресторанта на х-л Тунджа в гр. Ямбол.
Аз, би трябвало да съм там.
Димитър Узунов - БНТЛ Пловдив
Аватар
dsuzunov
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 701
Регистриран на: 01 Окт 2009, 17:18
Местоположение: Пловдив

ПредишнаСледваща

Назад към Гранична полиция

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта