Общи положения ;-)

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Общи положения ;-)

Мнениеот dakota_ » 02 Ное 2016, 23:25

Баща му е боляк и не е излизал на лов вече втора година... не ти пожелавам жена като неговата, ще дадеш мило и драго само да си осигуриш спокойствие докато си пиеше вечер ракията ;) 8-)
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Общи положения ;-)

Мнениеот dsuzunov » 05 Ное 2016, 13:11

Понеже не видях къде другаде да пиша:
За почти 27 години като експерт, завчера за първи път ми се случи, след приключване на огледа да ни предложат пари "за да си платят за услугата".
Бяха откраднали телевизора и стотина лева от една 70-годишна баба. Възрастна туркиня, живееща в квартал на Пловдив, през цялото време ни разказваше за децата и и при всяко споменаване на което и да е от тях, се разплакваше, при все, че и трите и са живи и с уреден живот. Накрая, събирайки такъмите в куфара я забелязах, че вади 10 лв. от портмонето. Подаде ми ги, с думите: "Да си платя за където ви разкарвах". Отказах и и пак се разплака. Тя не била свикнала така. За всичко си плащала и нямало да си тръгнем ей така, без нищо. Помолих за чаша вода и и казах, че това ще и платата. Тъй като не искахме да я разкарваме по нощите за да я разпитат, щеше да дойде сутринта в РУ. Обади се на шефката си, че ще закъснее. Разбирайки за какво става въпрос, шефката и директно и каза, че на следващия ден ще има нов телевизор. Както и стана.
Имало все още, добри и почтени хора в тая България!
Димитър Узунов - БНТЛ Пловдив
Аватар
dsuzunov
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 701
Регистриран на: 01 Окт 2009, 17:18
Местоположение: Пловдив

Re: Общи положения ;-)

Мнениеот dakota_ » 05 Ное 2016, 20:11

Все още има такива хора, но с течение на времето тези хора се стопяват и изчезват...
При нас по селата има такива случаи, обрали са го, но като си тръгват колегите споделят, че възрастни хора увиват в чанта и подават вино, ракия, сирене... да си "платят" за разкарването... Колегите не взимат, но просто прави впечатление, че самите хора са ценни като хора и като душа.
За съжаление тия хора изчезват и не знам след години какво ще оставим след нас, но не съм оптимист, че ще може да оставим такива честни и почтени хора като тези, които поради кръговрата на живота си отиват.
Дядо ми Бог да го прости милият, че днес е Задушница и го споменавам, дори по времето на Живков като го водех на лекар бъркаше в джоба и вадеше 2 лв. да остави на лекарят, едно време така се давало...
Не идваше често в големият град и някъде средата на 90-те години го водя за ръка към болницата на лекар и към нас подлага ръка човек да му дадем пари... Дядо ми ме попита какъв е тоя човек и какво иска, онемя като му казах, че това е просяк.
Не можа да повярва, че има просяци по улицата и има хора, които бъркат по кофите за отпадъци да се хранят...
Това няма да го забравя докато съм жив... така се беше отчаял, още повече като му падна размера на пенсията по времето на Костов...
Пишман политици откраднаха парите от приватизацията и се подиграха с хората, които бяха натрупали този национален капитал...
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Общи положения ;-)

Мнениеот kermit » 05 Ное 2016, 20:48

Това под каквато и да е форма е предлагане на подкуп и не ми излизай с тия приказки, че по селата колегите връщат вино, ракия и каквото и да е, а не го взимат. Виждал съм с очите си как селски квартални взимат вино и ракия и всичко, което им се подаде уж да свършат работа и да хванат крадеца.
Недей с тия евтини милиционерски номера да се опитваш да замазваш даването и взимането на подкупи.
kermit
Полицай
Полицай
 
Мнения: 123
Регистриран на: 02 Дек 2015, 17:40

Re: Общи положения ;-)

Мнениеот dsuzunov » 05 Ное 2016, 21:21

kermit написа:Това под каквато и да е форма е предлагане на подкуп и не ми излизай с тия приказки, че по селата колегите връщат вино, ракия и каквото и да е, а не го взимат. Виждал съм с очите си как селски квартални взимат вино и ракия и всичко, което им се подаде уж да свършат работа и да хванат крадеца.
Недей с тия евтини милиционерски номера да се опитваш да замазваш даването и взимането на подкупи.

Чадо, аз говоря за себе си. Кой, какво взел/дал мен не ме засяга.
Димитър Узунов - БНТЛ Пловдив
Аватар
dsuzunov
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 701
Регистриран на: 01 Окт 2009, 17:18
Местоположение: Пловдив

Re: Общи положения ;-)

Мнениеот Истината » 05 Ное 2016, 22:56

kermit написа:Това под каквато и да е форма е предлагане на подкуп и не ми излизай с тия приказки, че по селата колегите връщат вино, ракия и каквото и да е, а не го взимат. Виждал съм с очите си как селски квартални взимат вино и ракия и всичко, което им се подаде уж да свършат работа и да хванат крадеца.
Недей с тия евтини милиционерски номера да се опитваш да замазваш даването и взимането на подкупи.


И аз и други колеги сме виждали с очите си един от чалмите като му бяха откраднали кравата и по чиста случайност кварталният я намери и чалмата дойде с тенеке сирене пред управлението. Началника тогава мина и му каза взимай като го е донесъл човека. Това подкуп ли е или не е подкуп ти кажи, щото май за милиционерите не е подкуп.
Истината
Нов
Нов
 
Мнения: 13
Регистриран на: 27 Мар 2015, 18:26

Re: Общи положения ;-)

Мнениеот Border_Officer » 07 Ное 2016, 21:10

При свършена работа, когато никой не зависи от никого не е подкуп. Кравата е намерена и върната на собственика, кварталният си е свършил работата, стопанина е доволен и е решил да почерпи, че е късметлия.
Такива неща от "кухнята" на управлението не се изнасят в публичен форум, но явно човешката злоба не познава граници.
Border_Officer
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 221
Регистриран на: 03 Яну 2015, 20:18

Re: Общи положения ;-)

Мнениеот dakota_ » 21 Фев 2017, 15:07

Border_Officer написа:Не можа да се сдържиш и намеси военните училища, явно си искал да станеш военен, но не си се класирал на конкурсните изпити 8-) Не даваш пример с милиционер завършил ВСШ в Симеоново с диплома за юрист, а даваш пример за военен завършил военно училище. За разлика от МВР в армията нямаше офицер без висше военно образование, а в МВР беше пълно с всякакви "специалисти" станали милиционери, по простата причина, че не стават за това, което са учили :D
От там идват и вицовете за милиционери :mrgreen:
Дай съвет за две мечки какво да ги правим, разбудили са се по-рано, създават проблеми, не е законно да ги гръмнем, но е целесъобразно, ти какво би направил в такъв случай 8-) по закон ли би постъпил или по целесъобразност ;)


Пренасям отговора тук, че да не съсипем на момчето темата и да не нарушаваме правилата :)
Сега ще ти кажа един от новите вицове за полицаи :)
Отива полицай в закусвалня да си купи баничка... етикет на баничката 1лв. продавачката му казва цена 2 лв. Показва полицая етикета, че пише 1 лв., но тя му казва, че 1 лв. е баничката и 1 лв. за Бойко Борисов... примерен полицай, свива рамене и си плаща... Така около седмица си плащал, един ден влиза, подава си двата лева, продавачката му връща един лев, полицая я пита какво става ... да не е подал оставка... Продавачката му казва, че не е подал оставка, но баничките са свършили :mrgreen:

Сега за законосъобразното и целесъобразното ;) Чувал ли си приказката "не по службе, а по дружбе" Колко пъти си ловил някой в издънка и си действал не според закона, а по целесъобразност 8-)
За мечките, ако са нападнали човек щеше да се чуе... лично аз по мечка бих гръмнал само, ако за спасяване на живот. На такова голямо животно не бих взел живота от любов към спорта... Прецени какво правят тия мечки и ако не знаеш бай Иван Мечката как се справяше в такива случаи ми пиши на лични да ти кажа какво според мен е целесъобразно да направиш ;)
За военните не се връзвай, нищо лично... :D
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Общи положения ;-)

Мнениеот катюша » 24 Фев 2017, 21:29

dakota_ написа:Отива полицай в закусвалня да си купи баничка... етикет на баничката 1лв. продавачката му казва цена 2 лв. Показва полицая етикета, че пише 1 лв., но тя му казва, че 1 лв. е баничката и 1 лв. за Бойко Борисов... примерен полицай, свива рамене и си плаща... Така около седмица си плащал, един ден влиза, подава си двата лева, продавачката му връща един лев, полицая я пита какво става ... да не е подал оставка... Продавачката му казва, че не е подал оставка, но баничките са свършили :mrgreen:


Ти не минаваше ли за "гербер" какви са тия вицове за ББ :lol: :lol: :lol:
катюша
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 321
Регистриран на: 02 Мар 2014, 16:52

Re: Общи положения ;-)

Мнениеот dakota_ » 25 Фев 2017, 23:47

катюша написа:
dakota_ написа:Отива полицай в закусвалня да си купи баничка... етикет на баничката 1лв. продавачката му казва цена 2 лв. Показва полицая етикета, че пише 1 лв., но тя му казва, че 1 лв. е баничката и 1 лв. за Бойко Борисов... примерен полицай, свива рамене и си плаща... Така около седмица си плащал, един ден влиза, подава си двата лева, продавачката му връща един лев, полицая я пита какво става ... да не е подал оставка... Продавачката му казва, че не е подал оставка, но баничките са свършили :mrgreen:


Ти не минаваше ли за "гербер" какви са тия вицове за ББ :lol: :lol: :lol:


Преди години най-новите вицове за др. Христов се пускаха на партийни събрания 8-) Иначе аз съм безпартиен... една партия и един синдикат за един живот ми стигат.... цял живот съм с една жена и един бръснар :D
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

ПредишнаСледваща

Назад към Гранична полиция

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron