Общи положения ;-)

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Общи положения ;-)

Мнениеот XXX1 » 26 Май 2017, 23:39

https://www.youtube.com/watch?v=cVRs2_rSpNs

Поздрав за Вас, колеги-граничари, с уважение към Вашата служба и пожелание да се връщате винаги живи и здрави при семействата си.
Аватар
XXX1
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 39
Регистриран на: 27 Дек 2016, 21:04

Re: Общи положения ;-)

Мнениеот Border_Officer » 29 Май 2017, 23:14

XXX1 написа:https://www.youtube.com/watch?v=cVRs2_rSpNs

Поздрав за Вас, колеги-граничари, с уважение към Вашата служба и пожелание да се връщате винаги живи и здрави при семействата си.


Благодаря ти за уважението и поздрава!
Border_Officer
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 221
Регистриран на: 03 Яну 2015, 20:18

Re: Общи положения ;-)

Мнениеот XXX1 » 30 Май 2017, 12:05

Няма за какво. Хареса ми песента и реших да поздравя с нея всички граничари. А може ли да ме светнете, какво означават две понятия от граничарската терминология - "зумер" и "КСП", че не съм много на "ти" със спецификата на вашите наименования... :)
Поздрави!
Аватар
XXX1
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 39
Регистриран на: 27 Дек 2016, 21:04

Re: Общи положения ;-)

Мнениеот Border_Officer » 30 Май 2017, 12:40

XXX1 написа:Няма за какво. Хареса ми песента и реших да поздравя с нея всички граничари. А може ли да ме светнете, какво означават две понятия от граничарската терминология - "зумер" и "КСП", че не съм много на "ти" със спецификата на вашите наименования... :)
Поздрави!


Разбира се, че може :) зумер е нещото, което дълго време след уволнението граничарите го чуват на сън и някои даже скачат и посягат да грабнат автомата. Един вид зова на дълга, чуеш ли звука му действаш по тревога :)
КСП има две значения едното е компот от сухи плодове, един невероятен десерт от менюто на заставата и КСП е контролно следовата полоса, това е началото и края на България. Преди беше нещо свещенно, сега е нещо, което носи много пари на различни хора...
Началото и края на България вече е разграден двор.
Border_Officer
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 221
Регистриран на: 03 Яну 2015, 20:18

Re: Общи положения ;-)

Мнениеот dsuzunov » 30 Май 2017, 22:10

Явно, не си служил. Или ако си служил, е било някъде "дълбоко законспирирано". Всеки служил знаеше какво е КСП, поне на вкус. Аз, макар че бях любопитен кашик, знаех и двете значения. А зумер е общоприето понятие, не само от военната служба.
Както се казва, бая мешки с календари ще трябва да събереш.
Димитър Узунов - БНТЛ Пловдив
Аватар
dsuzunov
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 701
Регистриран на: 01 Окт 2009, 17:18
Местоположение: Пловдив

Re: Общи положения ;-)

Мнениеот XXX1 » 30 Май 2017, 22:22

dsuzunov написа:Явно, не си служил. Или ако си служил, е било някъде "дълбоко законспирирано". Всеки служил знаеше какво е КСП, поне на вкус. Аз, макар че бях любопитен кашик, знаех и двете значения. А зумер е общоприето понятие, не само от военната служба.
Както се казва, бая мешки с календари ще трябва да събереш.


Че съм служил, служил съм - аз съм обаче от "младите момчета" :D , на 31 години съм, и съм един от последните, хванали редовната военна служба. По мое време обаче нямаше ксп-та, а за съжаление ГВ отдавна бяха в историята. Баща ми е бил граничар като войник и от него сам чувал тези термини и си имам някакво понятие, но исках просто да съм сигурен, какво означават, понеже ми е интересно. Също така ми е разказвал и за оградата по границата (кльон), че е имала някакъв вид сигнализация, който се задействал, при нарушение и можело със сравнителна точност да се установи къде има нарушители, за да може на там да се насочи наряда.
Още тогава, преди 30 години е имало такива неща а сега вече няколко правителства се мъчат една ограда да направят...
Аватар
XXX1
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 39
Регистриран на: 27 Дек 2016, 21:04

Re: Общи положения ;-)

Мнениеот dakota_ » 31 Май 2017, 15:59

XXX1 написа:
dsuzunov написа:Явно, не си служил. Или ако си служил, е било някъде "дълбоко законспирирано". Всеки служил знаеше какво е КСП, поне на вкус. Аз, макар че бях любопитен кашик, знаех и двете значения. А зумер е общоприето понятие, не само от военната служба.
Както се казва, бая мешки с календари ще трябва да събереш.


Че съм служил, служил съм - аз съм обаче от "младите момчета" :D , на 31 години съм, и съм един от последните, хванали редовната военна служба. По мое време обаче нямаше ксп-та, а за съжаление ГВ отдавна бяха в историята. Баща ми е бил граничар като войник и от него сам чувал тези термини и си имам някакво понятие, но исках просто да съм сигурен, какво означават, понеже ми е интересно. Също така ми е разказвал и за оградата по границата (кльон), че е имала някакъв вид сигнализация, който се задействал, при нарушение и можело със сравнителна точност да се установи къде има нарушители, за да може на там да се насочи наряда.
Още тогава, преди 30 години е имало такива неща а сега вече няколко правителства се мъчат една ограда да направят...


Те тия няколко правителства не се мъчат да направят ограда, а гледат как да откраднат едни пари за ограда по границата :)
На др. Каракачанов да не мислиш, че му пука за връщането на редовната военна служба ;) Целта е отново да се откраднат едни пари, ако се започнат някакви действия по едно такова безумно решение да се връща казармата. Трябва да се ремонтират казарми, трябва да се обличат войници...трябва да се хранят... а това струва пари и е свързано с комисионни :)
Преди години служех в районно управление и в района ни имаше застава. Като имаше задействане дежурният на заставата звънеше и в управлението за сведение... По често задействанията бяха свързани с борсуци и диви прасета решили да минат през кльона, но бойците реагираха светкавично, а всяко задействане прекъсваше пиячката на командира на заставата и след това го отнасяше войската ;)
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Общи положения ;-)

Мнениеот Border_Officer » 01 Юни 2017, 13:45

XXX1 написа:Че съм служил, служил съм - аз съм обаче от "младите момчета" :D , на 31 години съм, и съм един от последните, хванали редовната военна служба. По мое време обаче нямаше ксп-та, а за съжаление ГВ отдавна бяха в историята. Баща ми е бил граничар като войник и от него сам чувал тези термини и си имам някакво понятие, но исках просто да съм сигурен, какво означават, понеже ми е интересно. Също така ми е разказвал и за оградата по границата (кльон), че е имала някакъв вид сигнализация, който се задействал, при нарушение и можело със сравнителна точност да се установи къде има нарушители, за да може на там да се насочи наряда.
Още тогава, преди 30 години е имало такива неща а сега вече няколко правителства се мъчат една ограда да направят...


Важно е, че си минал през казармата и уважаваш службата в армията. Много момчета минали през гранични войски сега са колеги и добри професионалисти. Службата в гранична даваше отличен старт за работа в МВР.
При нас нямаше трети пол, нямаше меки китки, служеха мъжки момчета в постоянна бойна готовност.
Border_Officer
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 221
Регистриран на: 03 Яну 2015, 20:18

Re: Общи положения ;-)

Мнениеот Човек » 02 Юни 2017, 11:19

Купон се вихри в сайта, а вие заключвате темата viewtopic.php?f=26&t=5253 :lol:
Същата тема има пусната и в отдавна умрелият вече сайт police.ba4ka. com. http://www.police.ba4ka.com/viewtopic.php?f=50&t=8100 там човека чака от умрял писмо :mrgreen: Тук поне Осича и Дакича са отговорили. Аз чух, че търсят и кучешки ресурс та имам две немски овчарки и искам да питам къде са списъците на одобрените кучешки ресурси по програма на гранична :mrgreen: ;)
Човек
Нов
Нов
 
Мнения: 23
Регистриран на: 16 Апр 2014, 16:56

Re: Общи положения ;-)

Мнениеот XXX1 » 02 Юни 2017, 22:06

Border_Officer написа:
XXX1 написа:Че съм служил, служил съм - аз съм обаче от "младите момчета" :D , на 31 години съм, и съм един от последните, хванали редовната военна служба. По мое време обаче нямаше ксп-та, а за съжаление ГВ отдавна бяха в историята. Баща ми е бил граничар като войник и от него сам чувал тези термини и си имам някакво понятие, но исках просто да съм сигурен, какво означават, понеже ми е интересно. Също така ми е разказвал и за оградата по границата (кльон), че е имала някакъв вид сигнализация, който се задействал, при нарушение и можело със сравнителна точност да се установи къде има нарушители, за да може на там да се насочи наряда.
Още тогава, преди 30 години е имало такива неща а сега вече няколко правителства се мъчат една ограда да направят...


Важно е, че си минал през казармата и уважаваш службата в армията. Много момчета минали през гранични войски сега са колеги и добри професионалисти. Службата в гранична даваше отличен старт за работа в МВР.
При нас нямаше трети пол, нямаше меки китки, служеха мъжки момчета в постоянна бойна готовност.


Разбира се, аз дори съм завършил такова училище - бях офицер в армията. Уважавам всички, минали под знамената на БА, без значение в кой период от време...те за мен са изпълнили дълга си към Родината. За съжаление днес Въоръжените ни сили са в плачевно състояние, но това ми е болна тема и не ми се коментира...Със сигурност обаче, плодовете на всичко това берем и ние, при нас идват момчета, които на години не са много по-малки от мен, но не са служили в казармата и си нямат елементарни понятия от ред, дисциплина, йерархия и уважение към по-старшия...да не говорим за стрелкова, бойна, физическа или друга подготовка, която дори и в полицията, никак ама никак не е маловажна.
Аватар
XXX1
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 39
Регистриран на: 27 Дек 2016, 21:04

ПредишнаСледваща

Назад към Гранична полиция

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта