Общи положения ;-)

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Общи положения ;-)

Мнениеот Border_Officer » 03 Фев 2016, 23:27

dsuzunov написа:Гледам, в проектозакона се споменава за назначаване на ЛРТП за охрана на сградите на МВР и Границата


Не знам в какъв вид ще го приемат този проектозакон, но тия ЛРТП ще са хора от дирекциите, които само са се разписвали за заплати от МВР, но нищо съществено не са вършили до момента. Като ги преназначат, ще стане грамофон свири - майка плаче :)
Border_Officer
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 221
Регистриран на: 03 Яну 2015, 20:18

Re: Общи положения ;-)

Мнениеот dsuzunov » 04 Фев 2016, 01:19

Не знам. Минава ми през главата една еретична мисъл...
Дали, в един прекрасен ден, тези, подали документи в НОИ за пенсия, няма да ги преназначат в ЛРТП.
Миналото лято, няколко дни преди да приемат промените в КСО касаещи нас, които сме по чл. 69, приеха промяна в ЗДС, задължаваща работодателите да освобождават от държавна служба, лица използвали правото на пенсиониране. А местните клонове на НОИ, ежемесечно трябва да подават справки до работодателите колко и кои техни служители са се възползвали от това право.
Та, ето ги новите "граничари" и постови на пост №1.
Димитър Узунов - БНТЛ Пловдив
Аватар
dsuzunov
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 701
Регистриран на: 01 Окт 2009, 17:18
Местоположение: Пловдив

Re: Общи положения ;-)

Мнениеот dakota_ » 04 Фев 2016, 14:52

Това е вариант, който може да се ползва от директорите, но това не са реформи.
Най-важното е да се категоризират и разграничат работещите на терен, от чиновниците.
Следващото, което също е много важно е да стане задължителна атестацията при определяне на заплатата.
За да може всеки да получава възнаграждение според приноса си.
Това не се ли въведе, все едно нищо не са направили.
За съжаление от последното бягат представителите на синдикатите и почват да го увъртат, че виждаш ли как субективният фактор щял да бъде водещ, как някои щели да работят, но нямало да бъдат оценени...
Не се ли въведе това нещо, няма как по никакъв начин да мотивираме тези, които и сега работят да продължат да работят.
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Общи положения ;-)

Мнениеот dakota_ » 04 Фев 2016, 14:57

Border_Officer написа:Мнението ти е на базата на лов, ти си опитал меда, а аз съм опитал меда и жилото.
Офицер, който си позволява да крещи на офицери пред сержантски и войнишки състав за мен е срам за офицерството.
Този човек е хубаво, че не го срещам често, но когато го срещам, минавам покрай него и заминавам.
Когато човек има дисциплинарна власт не означава, че има и право да потъпква честта и достойнството на подчинените си.
Наказвал съм войници, сержанти, офицери, но никога не съм си позвоялвал да накърнявам честта и достойнството на човека срещу мен.
Всъщност това беше един страхливец криещ се зад длъжност и пагон.
Като се пенсионирам, на пейката няма да ме свърти, аз съм човек свикнал с гората :) Имам едно бунгало в планината, пенсията ще стига за хляб и кисело мляко ;) за мръвката ще залагам примки като теб ;)


Мнението ми е сам на база лични взаимоотношения :) познавам и съпругата му, която е много стойностна жена.
Съгласен съм за служебните взаимоотношения, а като се пенсионираш, ще видиш, че никой няма да те остави да лежиш на бунгалото :). Освен хляб и кисело мляко ще трябва и сметки да се плащат, а ако не падне тавана на пенсиите ще е зор, макар и с максимална пенсия да се живее :)
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Общи положения ;-)

Мнениеот Border_Officer » 04 Фев 2016, 20:58

dakota_ написа:
Border_Officer написа:Мнението ти е на базата на лов, ти си опитал меда, а аз съм опитал меда и жилото.
Офицер, който си позволява да крещи на офицери пред сержантски и войнишки състав за мен е срам за офицерството.
Този човек е хубаво, че не го срещам често, но когато го срещам, минавам покрай него и заминавам.
Когато човек има дисциплинарна власт не означава, че има и право да потъпква честта и достойнството на подчинените си.
Наказвал съм войници, сержанти, офицери, но никога не съм си позвоялвал да накърнявам честта и достойнството на човека срещу мен.
Всъщност това беше един страхливец криещ се зад длъжност и пагон.
Като се пенсионирам, на пейката няма да ме свърти, аз съм човек свикнал с гората :) Имам едно бунгало в планината, пенсията ще стига за хляб и кисело мляко ;) за мръвката ще залагам примки като теб ;)


Мнението ми е сам на база лични взаимоотношения :) познавам и съпругата му, която е много стойностна жена.
Съгласен съм за служебните взаимоотношения, а като се пенсионираш, ще видиш, че никой няма да те остави да лежиш на бунгалото :). Освен хляб и кисело мляко ще трябва и сметки да се плащат, а ако не падне тавана на пенсиите ще е зор, макар и с максимална пенсия да се живее :)


За жена му Г. две мнения няма и не споря, но за него казвам, че не го познваш добре!
Като се пенсионирам оставям сметките на дечурлигата да ги плащат ;) За това съм ги отгледал до 30 години,сега те да ме гледат поне 10 години както аз съм ги гледал, повече не ми трябват :lol:
Border_Officer
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 221
Регистриран на: 03 Яну 2015, 20:18

Re: Общи положения ;-)

Мнениеот dakota_ » 05 Фев 2016, 18:27

Border_Officer написа:
dakota_ написа:
Border_Officer написа:Мнението ти е на базата на лов, ти си опитал меда, а аз съм опитал меда и жилото.
Офицер, който си позволява да крещи на офицери пред сержантски и войнишки състав за мен е срам за офицерството.
Този човек е хубаво, че не го срещам често, но когато го срещам, минавам покрай него и заминавам.
Когато човек има дисциплинарна власт не означава, че има и право да потъпква честта и достойнството на подчинените си.
Наказвал съм войници, сержанти, офицери, но никога не съм си позвоялвал да накърнявам честта и достойнството на човека срещу мен.
Всъщност това беше един страхливец криещ се зад длъжност и пагон.
Като се пенсионирам, на пейката няма да ме свърти, аз съм човек свикнал с гората :) Имам едно бунгало в планината, пенсията ще стига за хляб и кисело мляко ;) за мръвката ще залагам примки като теб ;)


Мнението ми е сам на база лични взаимоотношения :) познавам и съпругата му, която е много стойностна жена.
Съгласен съм за служебните взаимоотношения, а като се пенсионираш, ще видиш, че никой няма да те остави да лежиш на бунгалото :). Освен хляб и кисело мляко ще трябва и сметки да се плащат, а ако не падне тавана на пенсиите ще е зор, макар и с максимална пенсия да се живее :)


За жена му Г. две мнения няма и не споря, но за него казвам, че не го познваш добре!
Като се пенсионирам оставям сметките на дечурлигата да ги плащат ;) За това съм ги отгледал до 30 години,сега те да ме гледат поне 10 години както аз съм ги гледал, повече не ми трябват :lol:


Направи си една хубава снимка, постави я в рамка и ако нямат друга работа, по цял ден ще стоят и ще те гледат :lol:
Ако познаваш "Боровинката" тя казваше - Надай се к... за пияни жЕни ;)
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Общи положения ;-)

Мнениеот Border_Officer » 06 Фев 2016, 19:13

Не я познавам, но се сещам кой за кой се омъжи ;) Ти за това казваш, че няма по-хубав строй от социализма, приятелите ти все ВКР- та и партийци :D
В Малко шарково ще има голям Зарезан и е почивен ден, знаеш пътя ;)
Border_Officer
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 221
Регистриран на: 03 Яну 2015, 20:18

Re: Общи положения ;-)

Мнениеот dakota_ » 07 Фев 2016, 23:26

Какво направихте вие с тия бежанци, защо ги оставихте да измрат от студ, поне каналджията не можахте ли да хванете? Едно време пиле не можеше да прехвръкне незабелязано през границата, сега и камери имате и модерни джипове и спиране няма.
Прибирах се от Широка поляна, риба йок, но поне на табла и греяна ракия ми провървя. :)
В Шарково са слаби лозари, ще отскоча до Мелник на Зарезан, имам приятел, който е открил нов сорт грозде мелнишки "мавруд" ;) по-добро от мавруда, камък цепи, поне да уплътня отпуската. За бежанците не се връзвай, а кажи какво става, че не става с тия бежанци.
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Общи положения ;-)

Мнениеот Border_Officer » 08 Фев 2016, 18:19

Добре, че е последното изречение, че щях да ти кажа какво правим с бежанците ;)
С бежанците всичко е наред, с нелегалните мигранти положението е както си го направят сами за себе си. Едни ги убива наряда като не се подчиняват на заповедите, други умират от студ докато се крият в гората. На мен ми е безразлично какво се случва с тях, стига да не пострадат колеги от тях.
Днес е тръгнало на престрелки, сутринта в Грудово има убит младеж при опит за грабеж, след това в Кърджали престрелка и убит циганин, нещата не отиват на добре, но такъв е живота.
Border_Officer
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 221
Регистриран на: 03 Яну 2015, 20:18

Re: Общи положения ;-)

Мнениеот dsuzunov » 08 Фев 2016, 21:54

И ние се разписахме. Двама кандидат грабежари, крадци или рекетьори. Единия е само дух вече, а другия е на път. Обаче, май ще загазят потърпевшите, макар че и те са отнесли бая бой.
Димитър Узунов - БНТЛ Пловдив
Аватар
dsuzunov
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 701
Регистриран на: 01 Окт 2009, 17:18
Местоположение: Пловдив

ПредишнаСледваща

Назад към Гранична полиция

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта

cron