Общи положения ;-)

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Общи положения ;-)

Мнениеот Border_Officer » 01 Окт 2016, 20:32

dakota_ написа:Същият този другар ти не го познаваш щом пишеш такива неща. Как може да допуснеш, че н-к на отдел ВКР за цялата трета армия ще се занимава с твоя роднина, че ремонтирал автомобили. Може да е имал ядове, но от други много по-надолу в йерархията и с право са му създавали затруднения, какъв е този офицер, който ще офицер и ще се занимава с частпром да ремонтира автомобили. Едно време такива неща не се толерираха и още повече заплатите на офицерският състав бяха високи и нямаше нужда от такива заигравки с автомобили и допълнителни доходи.
Не е хвърлял мундира, а излезе в пенсия по принуда. По онова време един пиян министър на отбраната, който като говори фъфли и като цяло е оръфляк отвсякъде разсипа ВКР в армията и пръсна над 300 офицера от ВКР.
Ако помниш министър Александров след няколко години осъзна допуснатата грешка на пияният си предшественик и предложи на доста от уволнилите се да се върнат обратно в армията, но след дъжд качулка...
Няма да ти изброявам имена на офицери от ВКР, които и в момента са шефове по сигурността на огромни корпорации в България.
Виждам, че не харесваш тази служба, но това е защото не знаеш каква работа са вършели и с какво точно са се занимавали през годините.
Със сигурност трябва да знаеш, че много офицери работили в трето управление на ДС са хора, с които можем да се гордеем, че са служили на държавата.


Толкова ли ти е трудно да напишеш името на пияният министър Димитър Луджев!
Това е един от ликвидаторите на българската армия. Бездарен пияница, който пред генералитета беше казал - до майор ще ви купя, останалите .../ цензура/... Всички офицери навършили 50 години ги пенсионира. Това е човека, който раздели тогава министерството на три блока, политически, икономически и административен. Завъртяха се такива далавери, че макар седесарите да бяха до един крадливо и алчно племе се принудиха да го свалят от поста.
След него дойде поредният алкохолик и негодник Сталийски, с парализиран пръст като вдигаше ръка незнайно защо да отдава чест, все едно показваше среден пръст.
Споменаваш Александров, но той е кадрови офицер от ДС и нищо не разбираше от армия... няма как да не предложи да върне любимите ти ВКР-та, те са неделима част от ДС.
Не ми се иска да отварям дума точно за тези ВКР-та каква точно работа вършеха, но ще ти кажа, че повечето бяха негодници и подлеци.
Виждам, че почти няма офицер от ВКР на южна граница да не го познаваш, дано само заради ядене, пиене и лов да казваш, че са ценни кадри.
Border_Officer
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 221
Регистриран на: 03 Яну 2015, 20:18

Re: Общи положения ;-)

Мнениеот Сакалиев » 03 Окт 2016, 17:24

Всички трябваше да ви изритат тогава и от армията и от МВР и теб и дакота и узунката и дим да ви няма.
Промити комунистически мозъци, верни членове на БКП още стоите и тежите на системата!
Сакалиев
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 78
Регистриран на: 08 Авг 2014, 12:40

Re: Общи положения ;-)

Мнениеот dsuzunov » 03 Окт 2016, 20:01

Ееее...кво сме ти направили бе чадо, та все с рогата? Местата ли ни искаш, що ли?
Имам още 7+ години да служа и ти харизвам работата. Не знам обаче, дали ще те вземе моя началник...много нервен ще му се сториш :lol: Пък и той е от нашата порода...
Димитър Узунов - БНТЛ Пловдив
Аватар
dsuzunov
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 701
Регистриран на: 01 Окт 2009, 17:18
Местоположение: Пловдив

Re: Общи положения ;-)

Мнениеот dakota_ » 03 Окт 2016, 21:30

Сакалиев написа:Всички трябваше да ви изритат тогава и от армията и от МВР и теб и дакота и узунката и дим да ви няма.
Промити комунистически мозъци, верни членове на БКП още стоите и тежите на системата!


От доста години имам навик да сядам в деловодството да си оправям пощата и докато си пия кафето слушам какво си говорят служителките :)
Слушам едната като казва, че съжалява, че си сменила любовника... Предният може да не можел да върши работа, но поне като се качел тежал, а новият хем не може, хем е лек и не го усеща :mrgreen:
При нас тримата хубавото е, че хем сме се доказали, че можем щом от милиционери сме останали на работа до момента толкова години в МВР и поне ни признаваш, че и тежим на местата си 8-)
Лошо ще е ако сме като теб, лек и неопитен :lol:
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Общи положения ;-)

Мнениеот dakota_ » 03 Окт 2016, 21:58

Border_Officer написа:Споменаваш Александров, но той е кадрови офицер от ДС и нищо не разбираше от армия... няма как да не предложи да върне любимите ти ВКР-та, те са неделима част от ДС.
Не ми се иска да отварям дума точно за тези ВКР-та каква точно работа вършеха, но ще ти кажа, че повечето бяха негодници и подлеци.
Виждам, че почти няма офицер от ВКР на южна граница да не го познаваш, дано само заради ядене, пиене и лов да казваш, че са ценни кадри.


Нали няма да се опитваш да ме убеждаваш за съветска власт и да ми казваш колко лоша е била ДС.
Говоря за кадровите офицери от ДС и те нямат нищо общо с кадровите негодници, които се занимаваха с борба с идеологическата диверсия и доносниците, които клепеха колегите си за разказан виц или слушане на "свободна европа"
Кадровите офицери от външното ни разузнаване и военното разузнаване никога не са се занимавали с помиярщина, никога не са строили лагери в Белене и др. места и не са изтезавали хора в тях... Не са се занимавали и с кой прави автомобили на частно... ДС няма от 1990 год. но ДС не се е "пръкнала" на 9-ти септември 1944 год. а много по-рано през 1925 год. като преди това е била обществена безопасност... след това минава към дирекцията на полицията - отдел "А" на ДС. Тия неща се преподаваха в оплюваната и недолюбвана школа в Симеоново.... Мога да ти говоря за всеки отдел поотделно и да ти кажа с какво са се занимавали и със сигурност са работили всеотдайно за сигурността на НРБ!
Няма нищо срамно в това човек да е бил кадрови офицер от ДС и няма нищо срамно човек да е бил офицер от ВКР!
Повечето военни, които не разбирате от тези неща си мислите, че всички до един сте имали досиета при офицера от ВКР... Влизал ли си канцеларията на такъв офицер, знаеш ли колко офицера има примерно в един полк... знаеш ли колко папки са това, знаеш ли, че по 2-3 листа да има в папка му трябва цяла стая да съхранява тия досиета и какво да пише в тези досиета, че някой ремонтирал коли на частно...Не са сериозни тези неща и не може да се омаловажава труда на тези хора.
Мога да ти дам примери за съвместна дейност между МВР и ВКР, трябва да ти кажа, че евала правя на двама офицери от ВКР от южна граница... изчезнало оръжие, намерено в частен дом, задържани цивилни и военни лица.. Военните разделени в няколко стаи в казармени помещения, заповед за превеждането им на казармен режим и 4 дни денонощни разпити.... Двама "пропяха" на втората вечер, другите после направиха чистосърдечни самопризнания като почна да излиза отчужденото... няма да ти казвам какво точно беше разкрито благодарение на тези двама офицери от ВКР, че ще вземе да се сетиш за кои става дума... Това са хора, които могат да гледат другите хора с високо вдигната глава, защото са си вършели честно и почтено работата.
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Общи положения ;-)

Мнениеот kermit » 04 Окт 2016, 20:05

Вече съм напълно убеден, че си до мозъка на костите си комунист. От най-долните и мръсни ДС ченгета и милиционерски подлоги, които са служили вярно на господарите си от БКП.
Ти си директно за психиатър, цяла европа отрече ДС и изкараха на показа агентите на ДС,а ти защитаваш кадровите милиционери от ДС.
kermit
Полицай
Полицай
 
Мнения: 123
Регистриран на: 02 Дек 2015, 17:40

Re: Общи положения ;-)

Мнениеот dakota_ » 04 Окт 2016, 21:32

Почти 30 години след демокрацията България е на дъното по бедност в Европа. Трябва да си болен седесарски мозък, че да го отречеш. По времето преди 89-та година да си виждал пенсионер да рови в кофа за боклук да се изхранва.
Сега по времето на демокрацията да си виждал пенсионер в сладкарница или ресторант?
Трябва да си болен мозък или да не помниш нищо от времето на социализма, че сега да отричаш всичко хубаво, което е било тогава.
Отделих ти много време, но си гладен и жаден за внимание, поне да те нахраня и напоя да не лаеш...
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Общи положения ;-)

Мнениеот Border_Officer » 01 Ное 2016, 22:20

dakota_ написа:
Border_Officer написа:
dakota_ написа:Откакто спрях да загрявам вратове и ми се наложи да заменя практиката си с налагане на дисциплинарни наказания нямам свалена заповед за наложено дисциплинарно наказание и след жаленето на заповед за наказание работя стриктно и само по правилата с жалващият се за да може и на мен да ми е лесно и на него да му е лесно като "играем" по правилата.
Има една приказка, колкото повече затънеш в лай*а и колкото повече мърдаш, толкова повече потъваш, за това мъдрите хора съветват всеки да си отваря очите като влиза в тоалетната ;)


Много неща си научил на Мечката Бог да го прости. Споменавал си, че сте били приятели, той шамареше, но не налагаше наказания. Беше хванал двама сержанти в издънка и без да се замисли ги беше смотал в жилището, но беше здрав и времената бяха други 8-) отделно последното все едно го чувам от неговите уста ;)


Няма принос бай Иван в тия неща :) Преди доста години като млад офицер на територията на съседна Дирекция отиваме на кръчма, после в нощният бар на един хотел и така стана, че участвахме в голямо меле с поляци дошли на екскурзия... Както и да е измъкнахме се и изчезнахме, но администраторката на хотела ни издала, че идваме от друго място...намериха и оставената на паркинга отпред стара жигула... Нашият Директор ни повика и каза отивайте там, където сте се били и там директора ще ви накаже... Значи отнесохме голям бой и тримата офицери от директора, но се обади по телефона на нашият директор и каза - Въпроса е приключен, наказал съм ги, не им налагай друго наказание.
На тоя човек и до момента съм му благодарен, защото следваше изключване от партията, че не играем авангардна роля като комунисти и респективно уволнение...
Това го прилагах и аз до преди няколко години за определени прояви някои отнасяха яки шутове в канцеларията ми и приключвахме с наказанието. Сега вече се смени мат'риала и по-добре да се налагат наказания по ЗМВР и ако може да се чистя от тях, отколкото да си създам излишни ядове...
Това е положението с наказанията, както казват американците - Живота не е справедлив, а аз казвам, че никой никъде не е обещавал, че живота ще еднакво справедлив към всички...


Това го прехвърлих тук да не разводним темата на колегата. Значи по онова време когато имаше БКП знаеш, че член на БКП не може да бъде наказван без изрично разрешение от партията :) Като курсант последна година един луднал кашишки офицер ни би здраво в ареста за една издънка. Не му се размина за дълго след производството преди да заминем по частите изравнихме сметката пред входа на блока, в който живееше. Давността отдавна е минала, а и той вече не е сред нас. Ще изкупувам греха си на оня свят като се срещмен някога.
При дисциплинарно нарушение или беседваш с нарушителят и му се разминава като се увериш, че беседата е свършила работа, или му налагаш дисциплинарно наказание съразмерно на нарушението без да засягаш честта и достойнството на наказаният.
Така разбирам нещата и така съм действал винаги през годините на служба.
Мат'риала в момента е много зле и вече не съм сигурен, че осъзнават за какво им налагаме наказания и каква е целата на дисциплинарното наказание. Тичат в съда да жалят и в повечето случаи наказанията падат.
Border_Officer
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 221
Регистриран на: 03 Яну 2015, 20:18

Re: Общи положения ;-)

Мнениеот dakota_ » 02 Ное 2016, 18:22

Нали за беседа в канцеларията ми става дума, помагам му да ме разбере правилно и да осъзнае грешката си, като не ме разбере правилно следва по метода на принудата дисциплинарно наказание.
Преди години един офицер от твоя район в гранична обещал на боец да го премести на по-лека служба и за да си е всичко както си му е реда получил и възнаграждение за обещанието си.
Минал месец, втори, трети, нещата не се случват, разговори, обещания и все нищо. Накрая боеца го причакал по пътя към отряда, гътнал го отстрани до пътя и с ножа до гърлото го попитал - кога? Отговора бил до края на тази седмица... Боеца на следващият ден бил преместен на обещаното място.
Дали да вярвам или не, но с баща му ходя на лов и на лов какви ли неща не се разказват, но е факт, че остатъка от службата на сина му е минал на много скатано място в гранична ;)
Понякога наказания извън дисциплинарната практика по съответният закон вършат чудеса 8-)
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Общи положения ;-)

Мнениеот Border_Officer » 02 Ное 2016, 20:00

Чак пък офицер от гранична да наречеш ЗКПЧ задочно завършило военното училище, хайде няма нужда да обиждаме офицерството ;)
Не е точно в моят район, но за района на Грудово и едно село около него съм чувал да разказват такава история.
Бащата е пенсионер от МВР, питай го дали някой го е накарал насила да дава нещо, че да търси лека служба за сина си.
Border_Officer
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 221
Регистриран на: 03 Яну 2015, 20:18

ПредишнаСледваща

Назад към Гранична полиция

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron