Общи положения ;-)

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Общи положения ;-)

Мнениеот Border_Officer » 14 Юни 2017, 11:09

dakota_ написа:Преди години служех в районно управление и в района ни имаше застава. Като имаше задействане дежурният на заставата звънеше и в управлението за сведение... По често задействанията бяха свързани с борсуци и диви прасета решили да минат през кльона, но бойците реагираха светкавично, а всяко задействане прекъсваше пиячката на командира на заставата и след това го отнасяше войската ;)


Сега в събота ще има среща на офицерите служили в батальона в Болярово. Познаваш много колеги, който ще бъдат там. Това се случва за пръв път, няма да има жени. Това е добър повод да се видим с приятели и познати от поделението и от гранична, поканен си да се включиш на събитието :)
Border_Officer
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 221
Регистриран на: 03 Яну 2015, 20:18

Re: Общи положения ;-)

Мнениеот dakota_ » 14 Юни 2017, 20:40

Border_Officer написа:
dakota_ написа:Преди години служех в районно управление и в района ни имаше застава. Като имаше задействане дежурният на заставата звънеше и в управлението за сведение... По често задействанията бяха свързани с борсуци и диви прасета решили да минат през кльона, но бойците реагираха светкавично, а всяко задействане прекъсваше пиячката на командира на заставата и след това го отнасяше войската ;)


Сега в събота ще има среща на офицерите служили в батальона в Болярово. Познаваш много колеги, който ще бъдат там. Това се случва за пръв път, няма да има жени. Това е добър повод да се видим с приятели и познати от поделението и от гранична, поканен си да се включиш на събитието :)


От гранична познавам много колеги, но от батальона в Болярово само доктора и ВКР-то от Русе. Благодаря за поканата, но просто не ми там мястото :)
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Общи положения ;-)

Мнениеот Border_Officer » 19 Юни 2017, 12:59

Много хубаво мина мероприятието. Доктора го нямаше, но ВКР-то беше на срещата :) Куртев и Христов бяха там, ако ги познаваш. До сутринта отнесохме в приказки и за разлика от някои граничарски срещи тази мина много добре и се видях с много хора, които дори бях забравил :)
Border_Officer
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 221
Регистриран на: 03 Яну 2015, 20:18

Re: Общи положения ;-)

Мнениеот dakota_ » 19 Юни 2017, 14:16

Не съжалявам, ако беше жив Стоян Цирков си заслужаваше да се видя с него.
Сега за празника на МВР сме се уговорили колеги от СМУ и ВСШ да се видим около морето долу на юг...колко ще дойдат не знам, но ако се съберем 20-ина човек с жените ще е добре :)
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Общи положения ;-)

Мнениеот dsuzunov » 19 Юни 2017, 18:53

Половината от войниклъка ми мина при Цирков в Ямбол. И добро и лошо видях при него. Обърнах се с БРДМ-а около Крумово градище и то заради един смотан капитан-кимаф. Обаче, аз го отнесох, при все, че всичко стана пред очите на Командира на полка. След края на занятието, една седмица бях в гарнизонния арест и ме спаси факта, че бях придаден към една руска техническа комисия, проверяваща новите Т-55, с които беше преоборудван танковият батальон. Ръководителя на комисията, стар полковник-фронтовак се беше застъпил за мен.
От друга страна, занятията които се провеждаха под управлението на Цирков бяха интересни и се научаваха много неща.
Бог да го прости!
Димитър Узунов - БНТЛ Пловдив
Аватар
dsuzunov
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 701
Регистриран на: 01 Окт 2009, 17:18
Местоположение: Пловдив

Re: Общи положения ;-)

Мнениеот Border_Officer » 26 Юни 2017, 21:48

dsuzunov написа:Половината от войниклъка ми мина при Цирков в Ямбол. И добро и лошо видях при него. Обърнах се с БРДМ-а около Крумово градище и то заради един смотан капитан-кимаф. Обаче, аз го отнесох, при все, че всичко стана пред очите на Командира на полка. След края на занятието, една седмица бях в гарнизонния арест и ме спаси факта, че бях придаден към една руска техническа комисия, проверяваща новите Т-55, с които беше преоборудван танковият батальон. Ръководителя на комисията, стар полковник-фронтовак се беше застъпил за мен.
От друга страна, занятията които се провеждаха под управлението на Цирков бяха интересни и се научаваха много неща.
Бог да го прости!


Какво сте правили на Крумово градище, там имаше поделение на РЕБ-аджии. На вашата Ямболска дивизия и трите полигона започваха с "П" Пънчево, Пчела и Победа. Имаше дори един много нецензурен виц с трите "П", но не е за форума, а и беше много отдавна :)
Цирков беше много точен като конадир и го уважаваха и офицерите и войниците.
Border_Officer
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 221
Регистриран на: 03 Яну 2015, 20:18

Re: Общи положения ;-)

Мнениеот dsuzunov » 27 Юни 2017, 00:11

Някакво голямо занятие беше. Помня, че ни вдигнаха към 22.00 и цяла нощ пътувахме. На сутринта, като се огледах, бяхме в покрайнините на някакво село. Там, ротният Милан Камбуров го ужили пчела в гърлото. Беше се качил на куполата под една черница и ядеше плодовете. Нямаше лекар в селото и с БРДМ-а го закарахме в съседното. Лекарят беше дребен, с брада, би му алергозан и му набута някакво маркуче в гърлото, за да може да диша. Аз стоях на машината, а двамата войника бяха в лечебницата. Точно тогава до нас спря джипа с ген. Стефанов, командващ армията и ме попита защо сме там. Аз обаче, не го познах (беше със зелени дрехи, но без военни знаци по тях) и му отговорих не както трябва. Спаси ме доктора, задето съм бързал и съм намерил прякия път.
Селата бяха три или четири - Деветинци, Деветак и Крумово градище, знаех ги само от картата. Имаше и някакво Русокастро май.
А за полигоните, Победа беше нашият, а когато в полка дойде Атанас Дженков за ПНЩР, редовно ходехме на Пчела.
Димитър Узунов - БНТЛ Пловдив
Аватар
dsuzunov
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 701
Регистриран на: 01 Окт 2009, 17:18
Местоположение: Пловдив

Re: Общи положения ;-)

Мнениеот Border_Officer » 27 Юни 2017, 14:34

Провеждаха се такива големи занятия. Русокастро беше част от 3-та ЗРБ тя беше дислоцирана в с.Пчела, с. Каменец /ямболско/ и Русокастро, Черноморец /бургаско/ като покриваше и устието на р.Камчия до Варна. Там непрекъсното се водеха занятия, поддържаше се постоянна бойна готовност и офицерският състав живееше в поделението в городок. След демокрацията, когато стана Косовската криза части от това поделение бяха изнесени на полеви условия в близост до АЕЦ Козлодуй да подсигурят със занитно ракетно покритие централата.
Сега всичко е потънало в разруха.
Border_Officer
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 221
Регистриран на: 03 Яну 2015, 20:18

Re: Общи положения ;-)

Мнениеот dsuzunov » 27 Юни 2017, 14:52

Бордер, една молба?
Не мога да намеря местността около с. Гранитово, в която ходехме на лагери, всички разузнавателни поделения от 7-ма МСД.
Помня, че имаше една дръста (за пране на черги и килими) от бетон и бетонен канал, водещ водата до нея. Там се къпехме на летните лагери.
Ако знаеш къде е това место, да дадеш координати?
Димитър Узунов - БНТЛ Пловдив
Аватар
dsuzunov
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 701
Регистриран на: 01 Окт 2009, 17:18
Местоположение: Пловдив

Re: Общи положения ;-)

Мнениеот Border_Officer » 28 Юни 2017, 15:32

dsuzunov написа:Бордер, една молба?
Не мога да намеря местността около с. Гранитово, в която ходехме на лагери, всички разузнавателни поделения от 7-ма МСД.
Помня, че имаше една дръста (за пране на черги и килими) от бетон и бетонен канал, водещ водата до нея. Там се къпехме на летните лагери.
Ако знаеш къде е това место, да дадеш координати?


Около село Гранитово е бившият полигон "Хелинга" местността трябва да е Долен герен. Там водеха занятия ямболските разведки.
Kато завърших военното училище вече не бяха разузнавателни отряди в МСД, а бяха три взвода обособени в разузнавателна рота. Във военното училище за разузнавачи обучаваха само едно класно, а имаше глад за разузнавачи. Тогава на завършващите мотострелковаците ни предложиха разпределение като разузнавачи в Ямбоската дивизия, но за добро или за лошо отказах и се озовах на ГЗ :)
Border_Officer
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 221
Регистриран на: 03 Яну 2015, 20:18

ПредишнаСледваща

Назад към Гранична полиция

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта