Общи положения ;-)

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Общи положения ;-)

Мнениеот dsuzunov » 02 Фев 2016, 20:27

Вижте коментар в http://www.airgroup2000.com по повод темата за "преврата на гарата":
dsuzunov написа:
...относно " ПРЕВРАТА"...командира на разузнавателния взвод при 42 ТП е вдигнал взвода по тревога и са се изнесли в района на гара Ямбол с два или три БРДМ,заради конфликт с милиционери в РСВ на гарата ( не му сервирали алкохол и вдигнал скандал)

Един такъв командир има хиляди и милион пъти по-висока бойна стойност от някой сдухан смотаняк, който не смее и да п**дне, за да не му отиде заплатката и поста!!!(заради тоталната липса на самоинициатива - страх от репресии (и защото са се готвили за нападение), германците бият като маче у дирек съветската армия през 1941 г.. Wink) Дали някой сега би си позволил това???!?Способен ли е някой да мотивира по този начин подчинените си в правотата на заповедите си??!?(Е, сега да не тръгне всеки командир да вдига войската по тревога за щяло и нещяло.. Laughing) Предполагам, че не е искал да навреди на някого, а просто да покаже, че може да разчита на подчинените си и че с него не може да постъпват така. Надявам се и сега да има такива командири в БА!

Фамилията на офицера е Арабаджиев, разжалваха го, осъдиха го и така.
Димитър Узунов - БНТЛ Пловдив
Аватар
dsuzunov
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 701
Регистриран на: 01 Окт 2009, 17:18
Местоположение: Пловдив

Re: Общи положения ;-)

Мнениеот dakota_ » 02 Фев 2016, 21:21

Такива командири сега няма. Сега армия няма, има униформени на заплата и жална ни майка, ако ни се наложи да разчитаме армията да ни защитава.
Едно време имаше голяма разлика между офицер служещ в бойните поделения на трета армия и офицер служещ във вътрешността на страната. Имаше и още нещо, офицерите във вътрешността на страната трепереха да не се издънят и да ги командироват за по-нататъшно носене на службата в населени места като Елхово, Болярово, Грудово, Звездец, а офицерите от тези поделения знаеха, че по на юг няма къде да ги пратят да служат :)
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: СОБТ: БЪЛГАРСКИТЕ АНТИТЕРОРИСТИ

Мнениеот Border_Officer » 02 Фев 2016, 22:23

dakota_ написа:
Border_Officer написа:Лафа е свързан с действителни лица и събития :) Без да изпадам в подробности, разврата е бил зад кино "Вапцаров", дъщеря на местен "велможа" решила да си разпусне "душата" и на "файтон" са я минали някакви ямболски юнаци. Извинявам се, но по-цензурирано няма как да се разкаже.
На гарата - преврат, преврата е бил конфликт между милиционери и офицер от армията, повода е свързан с алкохол. Резултата се подразбира от сам по себе си си, едно на нула за армията ;)
Глада е свързан с една изперкала даскалица, нещо като днешните сектанти, зомбирана от духа "Божи", която затворила двете си деца и за малко да ги умори гладни.


Убеждавам се, че мущровката във военните училища е била на много високо ниво :) Брадясал си от служба в МВР и още си на страната на военните ;)
Армията нито можехте да се биете по-добре от милицията, нито жените ви "връзваха" повече от на милицията :lol:


Мущровката в армията по нищо не отстъпваше на мущровката в ковачницата на кадри в Симеоново ;) ако преди това си минал и през инкубаторите с оправдателно име сержантски училища, значи си се докоснал до "аюрведа" :)
На милиционерите ви връзваха жени черноработнички, а на военните връзваха жени душеприказчици ;)
Офицер от милицията можеше да стане всеки, офицер от армията и гранични войски се ставаше след задължително военно училище и си искаше четене и учене ;)
Border_Officer
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 221
Регистриран на: 03 Яну 2015, 20:18

Re: СОБТ: БЪЛГАРСКИТЕ АНТИТЕРОРИСТИ

Мнениеот dakota_ » 02 Фев 2016, 23:28

Border_Officer написа:
dakota_ написа:
Border_Officer написа:Лафа е свързан с действителни лица и събития :) Без да изпадам в подробности, разврата е бил зад кино "Вапцаров", дъщеря на местен "велможа" решила да си разпусне "душата" и на "файтон" са я минали някакви ямболски юнаци. Извинявам се, но по-цензурирано няма как да се разкаже.
На гарата - преврат, преврата е бил конфликт между милиционери и офицер от армията, повода е свързан с алкохол. Резултата се подразбира от сам по себе си си, едно на нула за армията ;)
Глада е свързан с една изперкала даскалица, нещо като днешните сектанти, зомбирана от духа "Божи", която затворила двете си деца и за малко да ги умори гладни.


Убеждавам се, че мущровката във военните училища е била на много високо ниво :) Брадясал си от служба в МВР и още си на страната на военните ;)
Армията нито можехте да се биете по-добре от милицията, нито жените ви "връзваха" повече от на милицията :lol:


Мущровката в армията по нищо не отстъпваше на мущровката в ковачницата на кадри в Симеоново ;) ако преди това си минал и през инкубаторите с оправдателно име сержантски училища, значи си се докоснал до "аюрведа" :)
На милиционерите ви връзваха жени черноработнички, а на военните връзваха жени душеприказчици ;)
Офицер от милицията можеше да стане всеки, офицер от армията и гранични войски се ставаше след задължително военно училище и си искаше четене и учене ;)


Айде сега, ще се обиждаме на професии и на училища ли :D Имаше един командир от УГВ по вашият край, завършил едно от прочутите ВНВ училища в БГ, като вървеше имаше тик и замяташе леко с глава, но не от учене :D Докато замяташе с глава казваше - аз съм от 30 години в армията и нищо ми няма :mrgreen:
Казваш учене и душеприказчици ;) Ако отвориш история на правото ще видиш, че душеприказчици в правото са изпълнителите на завещанието 8-) Предпочитам черноработничка, пред изпълнителка на завещанието ми :lol:
Иначе комбинацията беше убийствена, от едната страна буля Димитринка - учителка, от другата бай Иван - танкист /глава проста между два лоста/ ;). Другата убийствена комбинация, буля Венета - доктор, бай Илия - офицер от УГВ /горски/ ;).
Знаеш, че градацията за простотия е прост, по-прост, най-прост, милиционер, ловджия, а ние и двамата с теб сме ловджии :lol:
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Общи положения ;-)

Мнениеот Сакалиев » 03 Фев 2016, 18:51

Най-големият гъз в гранична беше п/п-к Монев по известен като Монса. Сега да ми падне, сега ще му дера гъза.
Най-точният офицер беше п/к Александър Стойчев.
Дакота, Бордера и Узунов и тримата сте дърти комуняги, време ви е за пенсия да си чешете езици на някоя пейка.
Сакалиев
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 78
Регистриран на: 08 Авг 2014, 12:40

Re: СОБТ: БЪЛГАРСКИТЕ АНТИТЕРОРИСТИ

Мнениеот Border_Officer » 03 Фев 2016, 21:21

dakota_ написа:
Иначе комбинацията беше убийствена, от едната страна буля Димитринка - учителка, от другата бай Иван - танкист /глава проста между два лоста/ ;). Другата убийствена комбинация, буля Венета - доктор, бай Илия - офицер от УГВ /горски/ ;).
Знаеш, че градацията за простотия е прост, по-прост, най-прост, милиционер, ловджия, а ние и двамата с теб сме ловджии :lol:


В пограничните райони лекари и учители най-лесно намираха работа и бяха търсена професия. Дори по разпределение ги изпращаха и много от тях останаха по тези места и създадоха семейства.
От комбинациите ти, един от тях си развали семейството заради алкохол и жени, а познай кой и какво "работеше" този специалист ;)
Border_Officer
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 221
Регистриран на: 03 Яну 2015, 20:18

Re: Общи положения ;-)

Мнениеот Border_Officer » 03 Фев 2016, 21:27

Сакалиев написа:Най-големият г... в гранична беше п/п-к Монев по известен като Монса. Сега да ми падне, сега ще му дера г....
Най-точният офицер беше п/к Александър Стойчев.
Дакота, Бордера и Узунов и тримата сте дърти комуняги, време ви е за пенсия да си чешете езици на някоя пейка.


Съгласен съм за първият, съгласен съм и за вторият посочени от теб.
Първият до последно си остана терсене човек и почти никой не си го спомня с добро.
Вторият беше като офицер и човек много възпитан и разбран човек. Служил си през 90-те години, да казал и на коя застава си бил ;)
Дай Боже да се пенсионираме и да може да разказваме с добри чувства за службата си :)
Border_Officer
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 221
Регистриран на: 03 Яну 2015, 20:18

Re: Общи положения ;-)

Мнениеот dsuzunov » 03 Фев 2016, 21:36

Гледам, в проектозакона се споменава за назначаване на ЛРТП за охрана на сградите на МВР и Границата
Димитър Узунов - БНТЛ Пловдив
Аватар
dsuzunov
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 701
Регистриран на: 01 Окт 2009, 17:18
Местоположение: Пловдив

Re: Общи положения ;-)

Мнениеот dakota_ » 03 Фев 2016, 22:34

Border_Officer написа:
Сакалиев написа:Най-големият г... в гранична беше п/п-к Монев по известен като Монса. Сега да ми падне, сега ще му дера г....
Най-точният офицер беше п/к Александър Стойчев.
Дакота, Бордера и Узунов и тримата сте дърти комуняги, време ви е за пенсия да си чешете езици на някоя пейка.


Съгласен съм за първият, съгласен съм и за вторият посочени от теб.
Първият до последно си остана терсене човек и почти никой не си го спомня с добро.
Вторият беше като офицер и човек много възпитан и разбран човек. Служил си през 90-те години, да казал и на коя застава си бил ;)
Дай Боже да се пенсионираме и да може да разказваме с добри чувства за службата си :)


Вторият не го познавам, но първият познавам и имам съвсем различно мнение за него. За мен е читав мужик и добра компания :)
Твоите набори са генерали в министерството, а ти още в гранична стоиш и не мислиш за пенсия ;) :D
Ще те свърти ли на пейка, или тронката ще те погне да тичаш по охранителните фирми :)
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Общи положения ;-)

Мнениеот Border_Officer » 03 Фев 2016, 23:18

dakota_ написа:
Border_Officer написа:
Сакалиев написа:Най-големият г... в гранична беше п/п-к Монев по известен като Монса. Сега да ми падне, сега ще му дера г....
Най-точният офицер беше п/к Александър Стойчев.
Дакота, Бордера и Узунов и тримата сте дърти комуняги, време ви е за пенсия да си чешете езици на някоя пейка.


Съгласен съм за първият, съгласен съм и за вторият посочени от теб.
Първият до последно си остана терсене човек и почти никой не си го спомня с добро.
Вторият беше като офицер и човек много възпитан и разбран човек. Служил си през 90-те години, да казал и на коя застава си бил ;)
Дай Боже да се пенсионираме и да може да разказваме с добри чувства за службата си :)


Вторият не го познавам, но първият познавам и имам съвсем различно мнение за него. За мен е читав мужик и добра компания :)
Твоите набори са генерали в министерството, а ти още в гранична стоиш и не мислиш за пенсия ;) :D
Ще те свърти ли на пейка, или тронката ще те погне да тичаш по охранителните фирми :)


Мнението ти е на базата на лов, ти си опитал меда, а аз съм опитал меда и жилото.
Офицер, който си позволява да крещи на офицери пред сержантски и войнишки състав за мен е срам за офицерството.
Този човек е хубаво, че не го срещам често, но когато го срещам, минавам покрай него и заминавам.
Когато човек има дисциплинарна власт не означава, че има и право да потъпква честта и достойнството на подчинените си.
Наказвал съм войници, сержанти, офицери, но никога не съм си позвоялвал да накърнявам честта и достойнството на човека срещу мен.
Всъщност това беше един страхливец криещ се зад длъжност и пагон.
Като се пенсионирам, на пейката няма да ме свърти, аз съм човек свикнал с гората :) Имам едно бунгало в планината, пенсията ще стига за хляб и кисело мляко ;) за мръвката ще залагам примки като теб ;)
Border_Officer
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 221
Регистриран на: 03 Яну 2015, 20:18

ПредишнаСледваща

Назад към Гранична полиция

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта

cron