Общи положения ;-)

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Общи положения ;-)

Мнениеот Border_Officer » 15 Юли 2016, 20:06

dakota_ написа:
Border_Officer написа:В един триъгълник може да има и три прави ъгъла :) Представяме си равнина и повърхнина, паралелите и мередианите са прави линии за равнината и дъги от гледна точка на повърхнината, нулевият и 90-тият мередиан на полюса имат прав ъгъл и двата отделно на екватора имат прави ъгли :)
Това е пак топография, но докато някой е правил упражнения по закона за народната милиция, други сме учили военна топография и сме работили с карти и компас на полигона :D


Хайде холан, Вишновката не беше с военно училище, а беше факир с карта и компас :D
Не разбирам нищо от повърхнини и равнини, но дай ми карта, компас, бинокъл, линия, папка, молив... каквото се сетиш от елементарните неща за измерване и ориентиране и ще сложа в малкото си джобче доста военни учили военна топография 8-) ;)
Истината е, че тия неща се знаят от малко хора в МВР и тези неща при евентуално организиране на претърсване, прочистване и др. мероприятия в гористи и планински местности са важни и без тях е трудно да се ръководи такова мероприятие.


И този ли познаваш, за мъртвите или добро, или нищо и за това няма да коментирам.
Истината няма да ни се хареса и на двама ни. В момента от военните училища излизат неграмотни офицери, които ако имахме армия трудно биха се справили като командири на подразделения. Същото важи и за твоята АМВР, замислял ли си се какво излиза от там и нужна ли е изобщо на някой в този вид АМВР!
Гледах по ТВ един висш началник от пожарната при овладяването на горски пожар да показва нещо на картата, а не знаеше накъде е обърната картата, но да покаже пред медиите как държи нещата под контрол :D
Border_Officer
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 221
Регистриран на: 03 Яну 2015, 20:18

Re: Общи положения ;-)

Мнениеот катюша » 17 Юли 2016, 09:57

dakota_ написа:Моят съвет е да гледаш да не ти се налага да търсиш местонахождението си по карта, а да знаеш винаги верният път за прибиране обратно и да помниш златното правило, лятно време без абичка, зимно време без торбичка не тръгвай в гората :) Винаги с теб аптечка с най-необходимите неща и без излишни глупости в нея и дано не се налага да се сещаш за нея в планината.


Какъв е твоят съвет др.Дакота за изкачване на вр.Джангал, ако си се качвал. Ходихме по Пирин, но като тръгнахме за вр.Джангал и въпреки картата стигнахме до едни урви, които нямаше как да преодолеем и се върнахме обратно на Поповото езеро без да може да стигнем до върха :)
катюша
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 321
Регистриран на: 02 Мар 2014, 16:52

Re: Общи положения ;-)

Мнениеот dakota_ » 17 Юли 2016, 16:21

катюша написа:
dakota_ написа:Моят съвет е да гледаш да не ти се налага да търсиш местонахождението си по карта, а да знаеш винаги верният път за прибиране обратно и да помниш златното правило, лятно време без абичка, зимно време без торбичка не тръгвай в гората :) Винаги с теб аптечка с най-необходимите неща и без излишни глупости в нея и дано не се налага да се сещаш за нея в планината.


Какъв е твоят съвет др.Дакота за изкачване на вр.Джангал, ако си се качвал. Ходихме по Пирин, но като тръгнахме за вр.Джангал и въпреки картата стигнахме до едни урви, които нямаше как да преодолеем и се върнахме обратно на Поповото езеро без да може да стигнем до върха :)


Изкачвал съм го няколко пъти до преди 4-5 години и не ми се занимава вече с такива изкачвания :)
Откъм поповото има доста чукари за преодоляване и си иска подготовка и да не те е страх като гледаш надолу :D
Последно съм качвал Дженгала като сме тръгвали от хижа Безбог. Прехода е доста дълъг и е добре да се стане рано сутрин, че да може да стигнете привечер горе и да имате време да се спуснете обратно надолу до мястото за лагеруване.
Всичките пъти сме си оставяли багажа долу при някой да го пази и сме се качвали на върха колкото да се снимаме, друго няма какво да се прави горе :)
Ако пак ходите към Пирин по-добре да отидете на Синаница, много е красиво и си заслужава ако не си ходила да го посетиш.
Качвал съм се откъм Банско до хижа Синаница, но беше преди 2-3 години...
Повечето ми излети са из Родопите и ако за там искаш съвети, не се колебай и питай, ще те затрупам с информация :D
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Общи положения ;-)

Мнениеот Митев » 17 Юли 2016, 18:26

Дайте някой лесен маршрут в Ст.планина, да няма много стръмни изкачавания и да не е опасен :)
Качвал съм се на връх Ботев и не беше проблем, нещо като до връх Ботев с такава трудност да е маршрута :)
Митев
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 42
Регистриран на: 22 Мар 2016, 21:17

Re: Общи положения ;-)

Мнениеот dakota_ » 17 Юли 2016, 20:28

Лесно е само в леглото и на масата, в планината лесно няма :D
Хубав маршрут в Стара планина е от хижа Добрила до хижа Дерменка, яваш - яваш за пет часа да стигнете. Лек багаж, сандвичи и повече вода да си вземете.
Като си качвал вр.Ботев, хижа Тъжа е много добро място за отдих и хижата и кухнята са много добри :)
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Общи положения ;-)

Мнениеот катюша » 20 Юли 2016, 12:01

dakota_ написа:Изкачвал съм го няколко пъти до преди 4-5 години и не ми се занимава вече с такива изкачвания :)
Откъм поповото има доста чукари за преодоляване и си иска подготовка и да не те е страх като гледаш надолу :D
Последно съм качвал Дженгала като сме тръгвали от хижа Безбог. Прехода е доста дълъг и е добре да се стане рано сутрин, че да може да стигнете привечер горе и да имате време да се спуснете обратно надолу до мястото за лагеруване.
Всичките пъти сме си оставяли багажа долу при някой да го пази и сме се качвали на върха колкото да се снимаме, друго няма какво да се прави горе :)
Ако пак ходите към Пирин по-добре да отидете на Синаница, много е красиво и си заслужава ако не си ходила да го посетиш.
Качвал съм се откъм Банско до хижа Синаница, но беше преди 2-3 години...
Повечето ми излети са из Родопите и ако за там искаш съвети, не се колебай и питай, ще те затрупам с информация :D


Такива преходи да се тръгне рано сутрин и да се стигне вечерта не са за мен :)
Кажи какво е положението в Турция, че след седмица заминаваме на почивка и ми се е свило сърцето как ще пътуваме, какво ни чака по пътят и дали да не прежалим парите и да останем на нашето море на почивка.
катюша
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 321
Регистриран на: 02 Мар 2014, 16:52

Re: Общи положения ;-)

Мнениеот dakota_ » 20 Юли 2016, 18:24

катюша написа:
dakota_ написа:Изкачвал съм го няколко пъти до преди 4-5 години и не ми се занимава вече с такива изкачвания :)
Откъм поповото има доста чукари за преодоляване и си иска подготовка и да не те е страх като гледаш надолу :D
Последно съм качвал Дженгала като сме тръгвали от хижа Безбог. Прехода е доста дълъг и е добре да се стане рано сутрин, че да може да стигнете привечер горе и да имате време да се спуснете обратно надолу до мястото за лагеруване.
Всичките пъти сме си оставяли багажа долу при някой да го пази и сме се качвали на върха колкото да се снимаме, друго няма какво да се прави горе :)
Ако пак ходите към Пирин по-добре да отидете на Синаница, много е красиво и си заслужава ако не си ходила да го посетиш.
Качвал съм се откъм Банско до хижа Синаница, но беше преди 2-3 години...
Повечето ми излети са из Родопите и ако за там искаш съвети, не се колебай и питай, ще те затрупам с информация :D


Такива преходи да се тръгне рано сутрин и да се стигне вечерта не са за мен :)
Кажи какво е положението в Турция, че след седмица заминаваме на почивка и ми се е свило сърцето как ще пътуваме, какво ни чака по пътят и дали да не прежалим парите и да останем на нашето море на почивка.


Ти си вече стара и немощна жена, аз препоръчвам тези преходи за млади момчета и момичета ;)
Положението в Турция е такова каквото се опитаха да го направят американците ;)
Аз също ще почивам в братска Турция и нямам никакви притеснения относно пътуването. Най-важното е спре ли те полиция да изпълняваш безусловно указанията на проверяващите и всичко ще е ОК.
Нещата в Турция по отношение на проверки на пътя и полицейски разпореждания не са като в България да се спори, повишава тон и да се дава акъл на проверяващите. Такива неща в Турция обикновено завършват с ескорт до кауша ;)
Носенето на полицейска карта е предимство, но и това е според зависи. Носенето на мастика също отваря някои врати и прегради, но пак е според зависи :D
Кажи къде и кога ще почивате, ако е по едно време и ми е по път може да мина да ме запознаеш с др. Катюшков 8-)
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Общи положения ;-)

Мнениеот Lord » 20 Юли 2016, 18:38

катюша написа:Кажи какво е положението в Турция, че след седмица заминаваме на почивка и ми се е свило сърцето как ще пътуваме, какво ни чака по пътят и дали да не прежалим парите и да останем на нашето море на почивка.


В Турция в момента, а и в близко бъдеще има невероятни Покемони, каквито няма другаде! Просто не е за изпускане ловът им, е, има известни рискове, които са абсолютно неизвестни, но пък Покемоните са единствено там! ;) :D
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Общи положения ;-)

Мнениеот Border_Officer » 20 Юли 2016, 20:44

dakota_ написа:Носенето на полицейска карта е предимство, но и това е според зависи. Носенето на мастика също отваря някои врати и прегради, но пак е според зависи :D


Носенето на полицейска карта е предимство за говорещите турски :) Носенето на мастика доведе до това в Ямбол зор да се намира мастика по магазините, особено петъчен ден :D
За пътуване до турските курорти най-добре към момента е да се вземе ферибота от Чанаккале, след него до Измир са към 350 км или вече надолу по курортите. Почивката в Турция излиза по-евтина от почивката в България и човек обслужване, което по нищо не може да се сравни с обслужването в нашите морски курорти.
Border_Officer
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 221
Регистриран на: 03 Яну 2015, 20:18

Re: Общи положения ;-)

Мнениеот dakota_ » 20 Юли 2016, 21:59

Border_Officer написа:
dakota_ написа:Носенето на полицейска карта е предимство, но и това е според зависи. Носенето на мастика също отваря някои врати и прегради, но пак е според зависи :D


Носенето на полицейска карта е предимство за говорещите турски :) Носенето на мастика доведе до това в Ямбол зор да се намира мастика по магазините, особено петъчен ден :D
За пътуване до турските курорти най-добре към момента е да се вземе ферибота от Чанаккале, след него до Измир са към 350 км или вече надолу по курортите. Почивката в Турция излиза по-евтина от почивката в България и човек обслужване, което по нищо не може да се сравни с обслужването в нашите морски курорти.


Искаш да кажеш, аз съм българче обичам Турция :D
Лошото на почивката в Турция е, че и да искаш няма да може да ти сервира келнерка с кал под ноктите. Няма да видиш обслужващ персонал излязъл да пуши пред ресторанта и няма да ти приемат поръчката през едното рамо и да ти донесат нещо, което не си поръчал или да платиш за екстра категория, а да получиш свинщина ;)
Кофти е, че като ходиш няколко пъти на почивка в Турция свикваш с тия неудобства и вече не ти се иска да чуваш за почивка на курорт в България, но това да ни е проблема :mrgreen:
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

ПредишнаСледваща

Назад към Гранична полиция

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта