Общи положения ;-)

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Общи положения ;-)

Мнениеот dsuzunov » 28 Юни 2017, 17:37

На този лагер, се събирахме:
-раз. взвод от 42ТП
-раз. рота от 82МСП
-раз. рота от 12 МСП
-раз. рота от 53 МСП Грудово
-раз. батальон от Елхово
и имаше подразделение към щаба на дивизията.
По мое време 82-84г. н-к разузнавателен отдел към щаба на 7 МСД беше к-н Георгиев. К-р на нашата рота в 82 МСП беше ст. л-т Милан Камбуров, ПНЩР - к-н Иван Джебелянов. От ротатата в 12 МСП Елхово ротен беше Атанас Дженков, а старшината им ми беше съименник - Димитър Узунов.
От Танковия полк не помня кои бяха в командването на взвода. Спомням си, че преди да пристигна в Ямбол, тогавашния взводен е бил човека от ..."на гарата, преврат"
Димитър Узунов - БНТЛ Пловдив
Аватар
dsuzunov
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 701
Регистриран на: 01 Окт 2009, 17:18
Местоположение: Пловдив

Re: Общи положения ;-)

Мнениеот Border_Officer » 28 Юни 2017, 19:04

Значи по твое време трябва да си заварил подп. Алексов един от най-добрите в познавачи на танковата техника. Н-к щаб трябва да е бил подп.Стоянов, вече може да бъркам званията :) Всичко потъна в разруха и повечето от тия хора вече не са сред живите, а офицерите от запаса едва свързват двата края.
Border_Officer
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 221
Регистриран на: 03 Яну 2015, 20:18

Re: Общи положения ;-)

Мнениеот dsuzunov » 28 Юни 2017, 21:06

Ееее, златна ти уста, Бордер!
Подп. Алексов, или бай Алек, както си го знаехме, беше н-к бронетанкова техника в полка. Познаваше ни лично всички мех. водачи и беше еталон за познание по бронетехниката. Беше някъде от Северозапада.
Изключителен човек, енциклопедия за параметри на бойната техника.
Подп. Андрей Стоянов беше Н-к щаб и след пенсиониранетто му, Н-к щаб стана най-достойния за мен български офицер ген. майор Георги Ангелов Георгиев
https://scontent-otp1-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=59D53CC9
Димитър Узунов - БНТЛ Пловдив
Аватар
dsuzunov
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 701
Регистриран на: 01 Окт 2009, 17:18
Местоположение: Пловдив

Re: Общи положения ;-)

Мнениеот Border_Officer » 01 Юли 2017, 12:14

dsuzunov написа:Ееее, златна ти уста, Бордер!
Подп. Алексов, или бай Алек, както си го знаехме, беше н-к бронетанкова техника в полка. Познаваше ни лично всички мех. водачи и беше еталон за познание по бронетехниката. Беше някъде от Северозапада.
Изключителен човек, енциклопедия за параметри на бойната техника.
Подп. Андрей Стоянов беше Н-к щаб и след пенсиониранетто му, Н-к щаб стана най-достойния за мен български офицер ген. майор Георги Ангелов Георгиев
https://scontent-otp1-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=59D53CC9


От северозапада беше, но не помня точно от кое населено място. Колегите много го уважаваха и човек можеше да се учи от него на военно дело. За снимката благодаря, сърцето ми се сви като знам какво беше и какво е сега във военното училище, а генерала е достоен български офицер.
Border_Officer
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 221
Регистриран на: 03 Яну 2015, 20:18

Предишна

Назад към Гранична полиция

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта