Общи положения ;-)

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: СОБТ: БЪЛГАРСКИТЕ АНТИТЕРОРИСТИ

Мнениеот dakota_ » 28 Яну 2016, 11:21

PDP_89 написа:Мога да ти дам същия съвет катюша, като има вътрешни конкурси пускай документи и кой може да те спре. Иначе в гранична не е лоша службата, просто СОБТ си ми е мечта и искам да опитам.. В темата пишеше, че всеки последен четвъртък и петък от месеца има изпити за прием, това още ли важи или трябва да чакам конкурс?? (това за стажа сигурна ли си?)


На нея не й трябват конкурси, трябва й да получи резолюция "Да" ;) а при сегашното положение с кадрите, такава резолюция е трудна за получаване ;)
Освен това не съм сигурен дали "простотиите" в криминална са по-големи от простотиите в ГДГП. За разлика от гранична в криминална военни няма и военщината не съществува, а това е сериозен ограничител на простотията.
Ти задължително трябва да чакаш конкурс, дори да издържиш тестовете ще трябва да чакаш конкурс.
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: СОБТ: БЪЛГАРСКИТЕ АНТИТЕРОРИСТИ

Мнениеот малкия » 28 Яну 2016, 14:35

катюша написа:
PDP_89 написа:Здравейте! Наскоро станах полицай в ГДГП и много искам да опитам в СОБТ. Някой знае ли как да кандидатствам или най-добре да отида на портала пред поделението и да питам?


Направи една година като полицай и тогава опитвай, такива са изискванията за действащи служители.
След това трябва да следиш като се обяви конкурс за СОБТ да кандидатстваш. Като отидеш на портала на поделението може и толкова да не ти кажат :)
Аз пък гледам как да се махна от криминална и да се прехвърля в ГДГП, че ми писна от простотия и неуредици, но началника казва, че само през трупа му може да получа разрешение за преместване.


Хич не ти трябва!
Лудостта в Гранична няма граници.
Изводът не е мой, а на колега от НИКК, но и аз се подписвам под него.
_________________________________
Валентин Попов ГПУ - Благоевград
малкия
Синдикат
Синдикат
 
Мнения: 868
Регистриран на: 29 Авг 2009, 12:47

Re: СОБТ: БЪЛГАРСКИТЕ АНТИТЕРОРИСТИ

Мнениеот dakota_ » 28 Яну 2016, 15:49

малкия написа:
катюша написа:
PDP_89 написа:Здравейте! Наскоро станах полицай в ГДГП и много искам да опитам в СОБТ. Някой знае ли как да кандидатствам или най-добре да отида на портала пред поделението и да питам?


Направи една година като полицай и тогава опитвай, такива са изискванията за действащи служители.
След това трябва да следиш като се обяви конкурс за СОБТ да кандидатстваш. Като отидеш на портала на поделението може и толкова да не ти кажат :)
Аз пък гледам как да се махна от криминална и да се прехвърля в ГДГП, че ми писна от простотия и неуредици, но началника казва, че само през трупа му може да получа разрешение за преместване.


Хич не ти трябва!
Лудостта в Гранична няма граници.
Изводът не е мой, а на колега от НИКК, но и аз се подписвам под него.


И аз се подписвам под този извод :D
Кризата удари по рушвета в гранична полиция, а бежанската криза развали и рахатлъка в гранична полиция :D
Ако върнат гранични войски и построят отново заставите, тогава и аз на стари години бих подал рапорт за преместване на застава около Голям Дервент да си отживея в гранична поне до 60 годишна възраст 8-)
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: СОБТ: БЪЛГАРСКИТЕ АНТИТЕРОРИСТИ

Мнениеот Border_Officer » 28 Яну 2016, 19:28

dakota_ написа:
малкия написа:
катюша написа:
PDP_89 написа:Здравейте! Наскоро станах полицай в ГДГП и много искам да опитам в СОБТ. Някой знае ли как да кандидатствам или най-добре да отида на портала пред поделението и да питам?


Направи една година като полицай и тогава опитвай, такива са изискванията за действащи служители.
След това трябва да следиш като се обяви конкурс за СОБТ да кандидатстваш. Като отидеш на портала на поделението може и толкова да не ти кажат :)
Аз пък гледам как да се махна от криминална и да се прехвърля в ГДГП, че ми писна от простотия и неуредици, но началника казва, че само през трупа му може да получа разрешение за преместване.


Хич не ти трябва!
Лудостта в Гранична няма граници.
Изводът не е мой, а на колега от НИКК, но и аз се подписвам под него.


И аз се подписвам под този извод :D
Кризата удари по рушвета в гранична полиция, а бежанската криза развали и рахатлъка в гранична полиция :D
Ако върнат гранични войски и построят отново заставите, тогава и аз на стари години бих подал рапорт за преместване на застава около Голям Дервент да си отживея в гранична поне до 60 годишна възраст 8-)


Лоши неща си пожелаваш ;) Едно е да ходиш по застави само на лов и мохабет, друго е да служиш на застава. Едно е да си на 25г. и да си на застава, друго е да си на 2х25 и да служиш на застава :D
Рахатлък е да служиш РУ и да се разхождаш по асфалт, в гранична и ГПУ рахатлък не помня кога е имало, а спомените ми са от преди 89-та година ;)
Лоша застава си си избрал да служиш, ако се върне назад времето на гранични войски, бих си избрал да служа на "Шабаница" най-красивото място в Родопите.
Хайде, че се размечтахме, а не му е тук мястото и темата :)
Border_Officer
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 221
Регистриран на: 03 Яну 2015, 20:18

Re: СОБТ: БЪЛГАРСКИТЕ АНТИТЕРОРИСТИ

Мнениеот dsuzunov » 28 Яну 2016, 19:50

Ако е за Крайново, и аз се записвам ;)
Димитър Узунов - БНТЛ Пловдив
Аватар
dsuzunov
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 701
Регистриран на: 01 Окт 2009, 17:18
Местоположение: Пловдив

Re: СОБТ: БЪЛГАРСКИТЕ АНТИТЕРОРИСТИ

Мнениеот Lord » 28 Яну 2016, 19:51

Border_Officer написа:........................ Хайде, че се размечтахме, а не му е тук мястото и темата :)


Имате моята амнистия за нарушението, защото ви е харна приказката. ;) 8-)
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: СОБТ: БЪЛГАРСКИТЕ АНТИТЕРОРИСТИ

Мнениеот dakota_ » 28 Яну 2016, 21:24

Да се възползвам от амнистията и да добавя, че и Крайново попада в любимият ми Боляровски край :) Крайново беше застава "Залп" ако греша Бордера да ме поправи. Обиколил съм доста застави, имам незабравими спомени с колеги от гранични войски. Имах много добър приятел, доста по-голям мен, командир на застава. Над 30 години служба в гранични войски по Живково време, страшен ловджия и голям зевзек :) От него съм научил как се правят и поставят примки. От Родопите по-хубава планина не познавам и от родопската гайда и песен по хубаво няма :)
Голям живот беше по граничните застави и корави момчета бяха граничарите.
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: СОБТ: БЪЛГАРСКИТЕ АНТИТЕРОРИСТИ

Мнениеот Border_Officer » 28 Яну 2016, 23:26

dakota_ написа:Да се възползвам от амнистията и да добавя, че и Крайново попада в любимият ми Боляровски край :) Крайново беше застава "Залп" ако греша Бордера да ме поправи. Обиколил съм доста застави, имам незабравими спомени с колеги от гранични войски. Имах много добър приятел, доста по-голям мен, командир на застава. Над 30 години служба в гранични войски по Живково време, страшен ловджия и голям зевзек :) От него съм научил как се правят и поставят примки. От Родопите по-хубава планина не познавам и от родопската гайда и песен по хубаво няма :)
Голям живот беше по граничните застави и корави момчета бяха граничарите.


Няма да те поправям само ще те допълня. Този твой приятел, ако е служил на "Стоименов" значи познваш и сина му ;)
На хубави места те е научил да ловуваш, а Узунов щом избра Крайново знаи и той е стара кримка ;)
Към тия места ще добавя и Калкансьогют и надолу са най-добрите места за лов на диви прасета.
В един район ловуваме, грешно е да не се познаваме ;)
Border_Officer
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 221
Регистриран на: 03 Яну 2015, 20:18

Re: СОБТ: БЪЛГАРСКИТЕ АНТИТЕРОРИСТИ

Мнениеот dakota_ » 29 Яну 2016, 00:28

Сина му е колега и разбира се го познавам много добре :) Малко бяха по онова време подполковници командири на застави. Имаше апартамент в Ст. Загора и лятно време като минавах се събирахме и пеехме свири, свири щурче :D
Греха, че не се познаваме е лесно поправим грях ;) В твоят район ловувам, по сърни никога не стрелям и на лов с оптика не излизам :)
Ти да не си набор със С.Щ,И, че вие в гранична сте брадясали от служба :D
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: СОБТ: БЪЛГАРСКИТЕ АНТИТЕРОРИСТИ

Мнениеот dsuzunov » 29 Яну 2016, 09:30

а Узунов щом избра Крайново знаи и той е стара кримка

След две години в кашимерията на 7-ма Ямболска МСД и 32-ра в МВР трябва да съм станал "старо куче"
Аз съм служил в Ямбол (82МСП) и занятията ни се провеждаха в онези ловни полета. Турското село (Калкансьогют) го познавам от топографските карти. Всяка година, по Димитровден разузнавачите от полка имахме еднодневно занятие в близост до границата. Помня, че минавахме през Крайново и заставата.
Между другото, на 02 април тази година е поредната 3-та среща на служилите в под. 22290 Ямбол (82МСП) от 19.00ч. в ресторанта на х-л Тунджа. Там ще съм и аз.
Димитър Узунов - БНТЛ Пловдив
Аватар
dsuzunov
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 701
Регистриран на: 01 Окт 2009, 17:18
Местоположение: Пловдив

Следваща

Назад към Гранична полиция

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта