Общи положения ;-)

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Общи положения ;-)

Мнениеот dakota_ » 23 Фев 2016, 23:19

На твое място и аз бих си купил машина за трошене на клони, кастержа като е на далавера са най-добрите дърва ;).
Граничар дърва да купува е същото като мелничар брашно да купува. Може да го чуеш, но с очи никой не го е виждал ;) :D
За военният и милиционера си прав, бил е млад и глупав, вършел е черната на някой военен по заставите :mrgreen: Навлязъл е в години, дошъл му е акъла в главата и е разбрал, че по-добре да си пие ракията, отколкото да чисти на някой домашният комин :D
Военните в МВР и с друго сте се прочули, уж зор в МВР, зор в гранична, а най-дъртият пенсионирал се на пределна възраст е граничар :)
Другарят В.Г, не може да не го познаваш е ярък пример за дълголетие в МВР. Живот си живеехте по заставите и комендатурите ;)
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Общи положения ;-)

Мнениеот Border_Officer » 25 Фев 2016, 09:00

Явно си бил от правоимащите да си вземат дърва без пари от горското ;) Мина това време, когато можеше да не плащам за дърва за огрев, сега сиренето е с пари. Разбира се има и без пари, но е свързано със зависимости, а аз предпочитам да спя като младенец и да не завися от мошеници.
Познавам ВГ от много години, беше ЗКПЧ, после се прибра да служи на северна граница и така до пенсия. Познатите ти, ако не са ВКР-та, са ЗКПЧ-та :) Живот си си живял със силните на деня :D
Border_Officer
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 221
Регистриран на: 03 Яну 2015, 20:18

Re: Общи положения ;-)

Мнениеот dakota_ » 25 Фев 2016, 21:27

Без да съм граничар, въпроса с дървата за огрев е уреден за колеги, които се топлят на дърва. Ние съдействаме на горското при залавяне на извършители на незаконна сеч, директора на горското, в знам на благодарност съдейства на колеги отопляващи се с дърва да закупят по 5 кубика дърва на цена около 22 лв/куб.
Който има циркуляр като теб е добре, другите да му мислят :)
Надявам се няма да си изкривиш душата, че В.Г макар да е бил ЗКПЧ е читав и добър човек и колега.
Иначе и аз недолюбвам партийните другари, но има и изключения от правилото ;)
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Общи положения ;-)

Мнениеот vladimirov17 » 25 Фев 2016, 22:39

Намесвам се в разговора,въпреки,че съм доста по-млад от вас.Като бивш граничар и все още действащ полицай познавам ВГ лично.Почнах на южна граница в Елхово и после на "Паша дере" и се уволних на северна граница 1997год.Баща ми бе директор на вагонното депо тогава и помагаше за потдръжката на автопарка на ГВ,имаше също така много с ВГ,но при поредната ми войнишка издънка,ВГ пита баща ми..."ти ли ще го биешили аз"?Баща ми каза той да се оправя с мен и такъв бой изядох,че главата ми свиреше,като асамблеята на мира :D .Писахте за подполковник Монев...най-гадното копеле,което помня от войнишките ми години...
vladimirov17
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 36
Регистриран на: 01 Авг 2015, 15:41

Re: Общи положения ;-)

Мнениеот vladimirov17 » 25 Фев 2016, 22:48

Ще запомня ВГ,като еталон за думата "ОФИЦЕР"...уважаван от личния състав и мор са скатавките и некадърниците.До ден днешен го срещам и поздравявам,един истински човек и войн!
vladimirov17
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 36
Регистриран на: 01 Авг 2015, 15:41

Re: Общи положения ;-)

Мнениеот Border_Officer » 25 Фев 2016, 23:10

Здравей и на теб, намесвай се по-често за да стане по-интересно :) Ние от дума на дума се сетихме за толкова хора, къде хора, къде копелдаци. Монев е точно такъв и ще добавя страхливо копеле. На един лов се измъкна като мокра връв от страх да не пострада и остави един колега за малко да го разкъса диво прасе. Никога не казваше в очите на човек какво мисли за него, забиваше му ножа в гърба.
За ВГ се подписвам с двете ръце, че е прекрасен като човек и като офицер. Може да беше ЗКПЧ, но е човек с достойнство и до момента не съм чул колега да го спомене с лошо.
Бивши граничари няма, това е за цял живот :)
Border_Officer
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 221
Регистриран на: 03 Яну 2015, 20:18

Re: Общи положения ;-)

Мнениеот Border_Officer » 25 Фев 2016, 23:25

dakota_ написа:Без да съм граничар, въпроса с дървата за огрев е уреден за колеги, които се топлят на дърва. Ние съдействаме на горското при залавяне на извършители на незаконна сеч, директора на горското, в знам на благодарност съдейства на колеги отопляващи се с дърва да закупят по 5 кубика дърва на цена около 22 лв/куб.
Който има циркуляр като теб е добре, другите да му мислят :)
Надявам се няма да си изкривиш душата, че В.Г макар да е бил ЗКПЧ е читав и добър човек и колега.
Иначе и аз недолюбвам партийните другари, но има и изключения от правилото ;)


Голям реверанс ви е направил директора на горското, около тази цена върви цената на добитите дърва за огрев :D Могло е и по-тънко да минете, но може и съдействието да ви е било такова. Полицай от охранителна в гората е нещо като свиня в кочани да пуснеш, ослушва се, оглежда се и не дай Боже нещо да изскочи из шубрака, ще му падне сърцето в гащите :D
Който си няма пари за циркуляр, да си купи циНкуляр :lol:
Border_Officer
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 221
Регистриран на: 03 Яну 2015, 20:18

Re: Общи положения ;-)

Мнениеот vladimirov17 » 25 Фев 2016, 23:33

Имам и аз един ярък спомен с Монса на "Пашата"...гръмна войник на стойката за пълнене и празнене на оръжието поради недоспиване .Монса и дружинката тръгваха посока "Белеврен",така взе за бой с припълзявания,че ме напуши яко на смях.Е после ми се стъжни на мен и цялата застава.Него го сварих,като влязох в Елхово,като командир на учебния център.Обожаваше строевата и РХЗ при адските жеги :?
vladimirov17
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 36
Регистриран на: 01 Авг 2015, 15:41

Re: Общи положения ;-)

Мнениеот vladimirov17 » 25 Фев 2016, 23:42

Миналото лято ходих по желание командировка на ДГ,въпреки,че от нашия сектор рядко пращаха и ходеха предимно по-младите колеги.Бях на Грудово/така предпочитам да го наричам/ и давах на горно КСП точно в района на моята и съседните две застави.Жалка картина,сви ми се сърцето от разрухата и безхаберието на държавата.Видях и заставите и остатъците от прилежащите постройки...ужас,като знам,колко безсънни нощи съм изкарал там.Може на доста колеги да им се стори глупаво,но имам носталгия най-малко заради реда и организацията по охраната,която имаше тогава!Инъче за сдуханите фатмаци и дивите офицери нека не говорим :D ,това си бе част от пейзажа!
vladimirov17
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 36
Регистриран на: 01 Авг 2015, 15:41

Re: Общи положения ;-)

Мнениеот dsuzunov » 26 Фев 2016, 00:20

С леко отклонение, но е в тон с последния коментар за разрухата.
През 2007г водих дъщерята на море и кривнах през Ямбол, ей така, да си видя казармата. Града съм го забравил, но се ориентирах по хълма Боровец. Заобикаляйки го, минах през циганската махала и прословутия, вече бивш бл. 20. Спирайки на портала на вече бившия 82 МСП, останах без думи. Дъщерята се усети и ме задърпа към колата. Като тръгнахме, ме попита:
"-Криво ли ти стана?"
Не и отговорих. Подметна, че ако искам да си остана със живия спомен за онези години, никога не трябва да се завръщам в този град. Е, не спазих съвета и, а продължих да търся информация и намерих военнослужещ, служил до закриването му, понастоящем продължава да служи, даже сме съседи в квартала. Тази пролет, на 2-ри април ще се съберем за трети път в Ямбол, всички, служили в 82-ри мотострелкови полк.
п.п. Приятел ми се обади, че е открил БРДМ-а, който карах в разузнавателната рота на полка и е тук в Пловдив.
Димитър Узунов - БНТЛ Пловдив
Аватар
dsuzunov
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 701
Регистриран на: 01 Окт 2009, 17:18
Местоположение: Пловдив

ПредишнаСледваща

Назад към Гранична полиция

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 28 госта