Общи положения ;-)

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Общи положения ;-)

Мнениеот Border_Officer » 21 Юли 2016, 18:34

Толкова ги обичам, че чак ми се иска да възстановим 66 Арбр в Кабиле ;)
Мислех с жената да отидем през септември малко да разгелдисаме в Турция, но като гледам какво става май ще си изкарам отпуската по Странджа и по Стрелча :)
Border_Officer
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 221
Регистриран на: 03 Яну 2015, 20:18

Re: Общи положения ;-)

Мнениеот dakota_ » 21 Юли 2016, 21:03

Border_Officer написа:Толкова ги обичам, че чак ми се иска да възстановим 66 Арбр в Кабиле ;)
Мислех с жената да отидем през септември малко да разгелдисаме в Турция, но като гледам какво става май ще си изкарам отпуската по Странджа и по Стрелча :)


Ти си търсиш оправдание да не заведеш тронката в Турция ;) Като насочиш оръжие към някой нали знаеш, че и той ще ти отвърне със същото ;) като възстановим бригадата в Кабиле, нали и от другата страна ще възстановят дулата срещу нас 8-)
Не отлагай екскурзията в Турция, ще може да гледаш на живо междузвездни войни и злият император 8-) ;)
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Общи положения ;-)

Мнениеот Митев » 22 Юли 2016, 19:49

dakota_ написа:Лесно е само в леглото и на масата, в планината лесно няма :D
Хубав маршрут в Стара планина е от хижа Добрила до хижа Дерменка, яваш - яваш за пет часа да стигнете. Лек багаж, сандвичи и повече вода да си вземете.
Като си качвал вр.Ботев, хижа Тъжа е много добро място за отдих и хижата и кухнята са много добри :)


Благодаря за препоръката, ходихме с приятели на Русенски лом изкарахме добре, но доста неща не носихме, а ни потрябваха там.
Имаш ли неща, които носиш постоянно, нещо като списъче. Зная, че всеки човек ползва различни неща, но ей така от първа необходимост да не забравям да взимам с мен.
На русенски лом беше много хубаво, не бях ходил никога до сега, но ще отида отново там :)
Митев
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 42
Регистриран на: 22 Мар 2016, 21:17

Re: Общи положения ;-)

Мнениеот dakota_ » 22 Юли 2016, 21:08

Митев написа:
dakota_ написа:Лесно е само в леглото и на масата, в планината лесно няма :D
Хубав маршрут в Стара планина е от хижа Добрила до хижа Дерменка, яваш - яваш за пет часа да стигнете. Лек багаж, сандвичи и повече вода да си вземете.
Като си качвал вр.Ботев, хижа Тъжа е много добро място за отдих и хижата и кухнята са много добри :)


Благодаря за препоръката, ходихме с приятели на Русенски лом изкарахме добре, но доста неща не носихме, а ни потрябваха там.
Имаш ли неща, които носиш постоянно, нещо като списъче. Зная, че всеки човек ползва различни неща, но ей така от първа необходимост да не забравям да взимам с мен.
На русенски лом беше много хубаво, не бях ходил никога до сега, но ще отида отново там :)


Русенски Лом не е планина, но е красиво място за излет :)
Има неща, които са еднакви за повечето хора излизащи в планината. Първото и много важно е да не излизаш в планината без планинска застраховка, лична карта и пари.
Парите е добре да са на дребни банкноти, че редовният номер нямам да ти върна се прилага навсякъде :)
Зареден телефон с резервна батерия, който може и да няма къде да ползваш, но да го има. Карта, компас, челник, фенер с резервни батерии, здрава тояга, свирка, шапка /независимо от сезона/, чорапи /партенки/, втори чифт обувки, пуловер, тениски, дъждобран, кибрит /обезопасен с/у влага/, запалка, в една кутийка може да сложиш талаш за разпалка, може да вземеш едни малки тампони за махане на грим да ги ползваш мокри със спирт за разпалка, мед в пластмасова опаковка, игла /губерка и малка/ конци / здрав капрон и обикновен/ да може ако се скъса раницата да я зашиеш...
лекарства, марли, бинтове, спирт... канчета да може да се слагат на огън, транзистор да не си като глух и да слушаш прогнозата... Има и други неща, но ти може да ги допълниш след като си видял какво ви липсва :)
Хубаво е да имаш нещо контрастно и лесно виждащо се от въздуха на гърба си или раницата... ако паднеш някъде в някоя пропаст поне лесно да те открият от въздуха и да те погребат като хората ;) :mrgreen:
На Русенски Лом, а и из Родопите като се ходи е добре нощем да лягаш с гуменки или леки обувки... ако не се редувате нощем да има буден човек, може да те захапи чакал по пръстите на краката ;)
Може да ти се стори майтап, но имам пострадал приятел от такова нещо.
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Общи положения ;-)

Мнениеот dakota_ » 18 Авг 2016, 20:03

Border_Officer написа:Бяхме 14 човека класно, от тях трима бяхме офицери от МВР. Разработвахме оперативни планове до ниво управление на фронт. Изучавахме всички родове войски за да може да се запознаем с тях, да знаем как функционират и да може да се поставят задачи, да се отдават бойни заповеди и всичко необходимо за тяхното управление. Действия при мобилизации, бойна и оперативна готовност, управления при кризи и т.н.
Такава подготовка трябва да имат оперативните ръководители на ГДГП за да може да се каже, че е назначен професионалист, които познавам службата и ще може реално да ръководи ГДГП.


Прехвърли част от написаното тук да не оспамим другата тема.
По твое време в командирското класно имаше ли колега Р.Х, на твоите години е в момента.
Тия неща, които сте учили във военната академия имаха полза за МВР само по времето на гранични войски, защото си бяхте военни и при колеги от бившият 5-ти отдел и съответно 5-то отделение като звено в ОДМВР.
Преди години в една от дирекциите, в които служех можехме да мобилизираме от 3500 до около 4000 човека само МВР!
Сега към момента е пълен разпад и не можем да мобилизираме почти никой. Не ми се навлиза в детайли какви групи за бързо реагиране имахме, каква готовност поддържаха, за колко време се явяваха при тревога... нещата вървяха до времето на Илия Мустака като гл.секретар... след това почна едно буксуване и сега е умряла работа.
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Общи положения ;-)

Мнениеот Border_Officer » 19 Авг 2016, 13:44

Добре си го прехвърлил, теб не те сдържа да ни захапеш как сме военни и как това, което сме учили е нищо 8-) В момента липсват специалисти по управление и действия при кризи. При мен има инспектори, които не знаят за какво са назначени на работа. Елементарен план за работа не могат да направят и се лашкат като мухи без глави. Не действаt като команден състав, а се държат като изпълнители и чакат за всяко нещо да им се каже как да го свършат.

Р.Х е от любимите ти ВКР-та и е по-голям от мен с 4 години.Завърши академията в оперативно класно, но преди мен.
Пенсионира се преди поне 5-6 години и в момента е питохуец. Опита в охранителният бизнес да стане н-к на охрана, но го отсвириха по некадърност и се кротна на пенсия.
Border_Officer
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 221
Регистриран на: 03 Яну 2015, 20:18

Re: Общи положения ;-)

Мнениеот dakota_ » 26 Авг 2016, 22:03

Border_Officer написа:Добре си го прехвърлил, теб не те сдържа да ни захапеш как сме военни и как това, което сме учили е нищо 8-) В момента липсват специалисти по управление и действия при кризи. При мен има инспектори, които не знаят за какво са назначени на работа. Елементарен план за работа не могат да направят и се лашкат като мухи без глави. Не действаt като команден състав, а се държат като изпълнители и чакат за всяко нещо да им се каже как да го свършат.

Р.Х е от любимите ти ВКР-та и е по-голям от мен с 4 години.Завърши академията в оперативно класно, но преди мен.
Пенсионира се преди поне 5-6 години и в момента е питохуец. Опита в охранителният бизнес да стане н-к на охрана, но го отсвириха по некадърност и се кротна на пенсия.


Винаги съм се чудил, защо почти всеки като се пенсионира от МВР и решава да се пробва в охранителният бизнес и то не като обикновен охранител, а все н-к на охрана налитат да стават :D
Срещам един пенсионер от вашите прякора му беше "всё равно" също разочарован от охранителният бизнес, не го оценили като н-к на охрана 8-) В същото време хора, които наистина разбират от охрана предпочитат да работят нещо друго и бягат далече от охранителният бизнес.
Ти имаш ли мерак като се пенсионираш да се пробваш в охранителният бизнес 8-)
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Общи положения ;-)

Мнениеот Border_Officer » 27 Авг 2016, 15:20

dakota_ написа:
Border_Officer написа:Добре си го прехвърлил, теб не те сдържа да ни захапеш как сме военни и как това, което сме учили е нищо 8-) В момента липсват специалисти по управление и действия при кризи. При мен има инспектори, които не знаят за какво са назначени на работа. Елементарен план за работа не могат да направят и се лашкат като мухи без глави. Не действаt като команден състав, а се държат като изпълнители и чакат за всяко нещо да им се каже как да го свършат.

Р.Х е от любимите ти ВКР-та и е по-голям от мен с 4 години.Завърши академията в оперативно класно, но преди мен.
Пенсионира се преди поне 5-6 години и в момента е питохуец. Опита в охранителният бизнес да стане н-к на охрана, но го отсвириха по некадърност и се кротна на пенсия.


Винаги съм се чудил, защо почти всеки като се пенсионира от МВР и решава да се пробва в охранителният бизнес и то не като обикновен охранител, а все н-к на охрана налитат да стават :D
Срещам един пенсионер от вашите прякора му беше "всё равно" също разочарован от охранителният бизнес, не го оценили като н-к на охрана 8-) В същото време хора, които наистина разбират от охрана предпочитат да работят нещо друго и бягат далече от охранителният бизнес.
Ти имаш ли мерак като се пенсионираш да се пробваш в охранителният бизнес 8-)


Ами ще ти кажа защо, първо защото няма какво друго да работят, а вкъщи няма кой да ги държи без работа ;)
Второ, защото всеки мисли, че по-лесно от охраната няма и щом е работил в полицията значи е нещо повече от обикновен охранител и защо да не бъде началник :)
А пенсионираният колега е по-голям от мен и не сме се виждали от доста години. От теб чувам, че се е пробвал в охранителна фирма. Последно беше по Свиленград, но сега къде е не знам.
Лично аз не бих се пробвал в никой бизнес, пенсионирам ли се отивам на ранчото в планината и там ще си гледам старините, ако ми е отредено да поживея още години след пенсия.
Border_Officer
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 221
Регистриран на: 03 Яну 2015, 20:18

Re: Общи положения ;-)

Мнениеот dakota_ » 27 Авг 2016, 17:45

Държавата отпуска пенсия не да се работи, а да се оттегли човек в заслужена почивка ;)
Не смея да правя планове за като се пенсионирам, но ако е рекъл Бог да се случи не бих помислил за охранителни фирми и слугуване на някой. Пренасям се за постоянно на вилата и покрай пчеличките и кошерите :D
Колегата пенсионер го срещнах края на юли в Момчилград на празника Момчилград завинаги в сърцето ми.
Тарпана от хора, а едни чевермета навъртели на центъра....., сядам на една маса да ги опитам и някой ме потупа по рамото.. Убедих се за пореден път, че граничарите може да не разбирате от охранителна дейност, но за пиене нямата стигане 8-) :lol:
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Общи положения ;-)

Мнениеот Border_Officer » 29 Авг 2016, 20:53

Ако премахнат тавана на пенсиите ще се почива още по-добре :)
Миналата година имаше пехливански борби на празника на Момчилград и също много чевермета. Панаира наближава на Момчилград, ходя всяка година на гости на един колега от армията, много хора, много стока и сергии, но не се чувствам добре около мен като не се чува българска приказка.
Border_Officer
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 221
Регистриран на: 03 Яну 2015, 20:18

ПредишнаСледваща

Назад към Гранична полиция

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта