Репортажи от турската граница

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Репортажи от турската граница

Мнениеот efektive » 02 Юли 2015, 01:00

Тази сутрин тръгвам за турската граница в n-та командировка и смятам, живот и здраве, от там, след всяка моя смяна, да напиша тук какво е, що е. Ще бъда безкомпромисен и към колеги, и към управляващи. Само себе си ще изключа от това число :) А, сетих се че съм забравил да си взема брадвата. И сухия спирт. И безотчетните патрони. Чао засега.
efektive
Нов
Нов
 
Мнения: 25
Регистриран на: 10 Май 2015, 08:39

Re: Репортажи от турската граница

Мнениеот dakota_ » 16 Ное 2015, 19:37

Генерал Илия Илиев залови 34 бежанци, докато ловува!

http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=5114670

Генерал Илия Илиев, бивш главен секретар на МВР, е заловил 34 афганистанци по време на лов край град Средец.

"Бяхме в близост до селата Голямо Буково и Тракийци, когато на 15 метра от мен видях да минават бежанците", разказа пред "Труд" генералът, който ловува с дружинка от Средец.

Концесията на ловното поле е на общинският съветник от Бургас Георги Манев, негов близък приятел, който също бил на лова.

"Веднага ги респектирах. Те се подчиниха. На английски език ги запитах какви са по народност, отговориха ми, че са афганистанци. Обадихме се на граничарите и след 15 минути те пристигнаха и ги поеха", обясни генерал Илиев. 34-те афганци били мъже на възраст между 20 и 30 години.

От 1998 до 2001- ва година генерал Илия Илиев е бил началник на Бургаския граничен сектор.

Концесионерът на ловното поле Георги Манев пък заяви, че според него този участък от Странджа планина, който е известен като "Осман баир", непрекъснато гъмжи от трафиканти и сам той залавял група от над 30 души. Друг път група от 50 души се изплъзнали. По думите му, да бъдат заловени мигрантите не е лесно, защото вървели много бързо и били превъзбудени.


Голям кълцалник беше като главен секретар, но като ловджия много го бива :) Задържал е 34 тъмнозелени без рикошет във въздуха :mrgreen:
Синдикатите спокойно може да го удостоят с по една грамота за показното, което е направил как се охранява ДГ и как се задържат нарушители на ДГ 8-)
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Репортажи от турската граница

Мнениеот Border_Officer » 17 Ное 2015, 14:00

И като началник на РГС беше същият некадърник. Службата му минаваше от лов до лов, но си имаше вуйчо владика и се издигна :) Иска ми са да го видя нощем дали така лесно ще респектира група от 34 пришълци.
Border_Officer
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 221
Регистриран на: 03 Яну 2015, 20:18

Re: Репортажи от турската граница

Мнениеот osata » 17 Ное 2015, 18:15

Аз си мисля, че групата сама се е предала....ама хайде ;) .
Като четох из новините, 34, млади, здрави..... а той сам с една пушка?
Ако имаха други намерения, щяха да го намерят след време в някой храст.
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Репортажи от турската граница

Мнениеот dakota_ » 17 Ное 2015, 19:38

Ловната дружинка на Средец е заловила пришълците, но Илиев обра овациите ;)
Преди време "Муйович" му изяде главата... сега поне да му се чуе името с нещо положително свършено :D
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29


Назад към Гранична полиция

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта