ХЕЛИКОПТЕР

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: ХЕЛИКОПТЕР

Мнениеот grafmontekristo » 02 Апр 2010, 12:06

Колеги не се радвайте много на този хеликоптер.Бас слагам ,че няма да се охранява границата с него.Я помислете разумно,то няма гориво за автомобилите,а пък за хеликоптера откъде,особено в тая криза.Има един новосъздаден отряд за видеонаблюдение.Още сега им виждам работното време на пичовете-2 часа в месеца полет и през другото време само ще го лъскат,мият обслужват и ще си мислят,че имат хеликоптер.Просто ще си имат един скъп паметник за поддръжка.Това ще е , бъдете сигурни. :o
grafmontekristo
Нов
Нов
 
Мнения: 1
Регистриран на: 02 Апр 2010, 11:46

Re: ХЕЛИКОПТЕР

Мнениеот Raptor » 03 Апр 2010, 22:22

Няма никакво новосъздадено звено! До 2006г. се наричаше САО /специализиран авиационен отряд/ и беше в щата на Жандармерията. По-известен е като авиоескадрилата или авиоотряда на МВР и през различните периоди е бил на различни места в щата. Вертолети винаги си е имал - най-малко по два Ми-2 и Ми-17 с екипажи към тях, и разбира се наземния персонал! Имат си и район на поделението - по Ботевградско шосе, в дясно след първата "детелина" преди кв. Враждебна.
Това, че не са осигурявани достатъчно средства за ремонт, поддръжка и обслужване, е друга тема ...
МИ-2 определено е по-голям от тази италианска изгъзица, за Ми-17 не може да става сравнение!
Общо взето полицията в Европа използва Пуми и Кугари, а това чудо наистина прилича на ... полицейско Порше-кабриолет! Веднъж вече от ЕС-то ни се учудиха на полицейския кабриолет в центъра на София, няма да е чудно и сега да ни избъзикат и за луксозното италианско хеликоптерче.
http://www.xnetbg.com/

"E pluribus, unum!"
От многото, едно цяло!(лат.)
Аватар
Raptor
КОМИСАР
 
Мнения: 925
Регистриран на: 02 Сеп 2009, 10:18

Re: ХЕЛИКОПТЕР

Мнениеот cz75bdpolice » 11 Апр 2010, 17:32

http://images.google.bg/imgres?imgurl=h ... s%3Disch:1 Това е една интересна статия за началото на Авиоотряда на МВР.Интересна е има снимков материал.Заслужава си да се прочете и да се види ,как в България хеликоптерите на МВР са летели и наистина са работили.
,,СТРАХЛИВЕЦЪТ УМИРА ВСЕКИ ДЕН,А СМЕЛИЯ-САМО ВЕДНЪЖ,,-ДЖОВАНИ ФАЛКОНЕ
http://www.youtube.com/watch?v=pMG8SN4Kzug
cz75bdpolice
Полицай
Полицай
 
Мнения: 175
Регистриран на: 29 Сеп 2009, 11:21

Re: ХЕЛИКОПТЕР

Мнениеот osata » 11 Апр 2010, 18:05

cz75bdpolice написа: Това е една интересна статия за началото на Авиоотряда на МВР.Интересна е има снимков материал.Заслужава си да се прочете и да се види ,как в България хеликоптерите на МВР са летели и наистина са работили.


:D Наистина е много интересно, особено ми харесва снимката със стоп палката :shock: и после проверката на документи :shock: , а хеликоптера спрян с "аварийни светлини" :D

Изображение
Изображение
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: ХЕЛИКОПТЕР

Мнениеот cz75bdpolice » 11 Апр 2010, 22:43

Подобно спиране бях гледал само в германския ТВ сериал ,,ТРЕВОГА ЗА КОБРА 11,, :lol: .Е ако сега имаше подобна практика по АМ нямаше да има толкова джигити.Дано един ден да се върне това време и хеликоптерите в МВР да са фактор в борбата с престъпността.
,,СТРАХЛИВЕЦЪТ УМИРА ВСЕКИ ДЕН,А СМЕЛИЯ-САМО ВЕДНЪЖ,,-ДЖОВАНИ ФАЛКОНЕ
http://www.youtube.com/watch?v=pMG8SN4Kzug
cz75bdpolice
Полицай
Полицай
 
Мнения: 175
Регистриран на: 29 Сеп 2009, 11:21

Re: ХЕЛИКОПТЕР

Мнениеот osata » 11 Апр 2010, 23:09

cz75bdpolice написа:Подобно спиране бях гледал само в германския ТВ сериал ,,ТРЕВОГА ЗА КОБРА 11,, :lol: .Е ако сега имаше подобна практика по АМ нямаше да има толкова джигити.Дано един ден да се върне това време и хеликоптерите в МВР да са фактор в борбата с престъпността.


И някой като Лечков да мине през хеликоптера, щото не го видял :lol: :lol:
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: ХЕЛИКОПТЕР

Мнениеот cz75bdpolice » 12 Апр 2010, 08:58

osata написа:
cz75bdpolice написа:Подобно спиране бях гледал само в германския ТВ сериал ,,ТРЕВОГА ЗА КОБРА 11,, :lol: .Е ако сега имаше подобна практика по АМ нямаше да има толкова джигити.Дано един ден да се върне това време и хеликоптерите в МВР да са фактор в борбата с престъпността.


И някой като Лечков да мине през хеликоптера, щото не го видял :lol: :lol:

Като нищо. :lol: .
,,СТРАХЛИВЕЦЪТ УМИРА ВСЕКИ ДЕН,А СМЕЛИЯ-САМО ВЕДНЪЖ,,-ДЖОВАНИ ФАЛКОНЕ
http://www.youtube.com/watch?v=pMG8SN4Kzug
cz75bdpolice
Полицай
Полицай
 
Мнения: 175
Регистриран на: 29 Сеп 2009, 11:21

Re: ХЕЛИКОПТЕР

Мнениеот BARETATA » 22 Май 2010, 13:28

МВР обявява конкурс за пилоти и бордни инженери на вертолетив Главна дирекция “Гранична полиция”
Няма възрастово ограничение за кандидатите
МВР обявява конкурс за 8 пилоти, 2 бордни инженери, 2 бордни техници и 6 авиомеханици. Присъединяването на България към Шенген е свързано с изпълнение на редица препоръки, касаещи осигуряване на надежден контрол и наблюдение на външните граници на ЕС, включително и чрез прилагане на наблюдение от въздуха. В изпълнение на проект по програма PHARE и сключен договор с фирма AGUSTA WESTLAND – Италия, в Главна дирекция “Гранична полиция” – МВР вече е доставен един хеликоптер от лек тип AW 109 Power за изпълнение на задачи по осъществяването на въздушен контрол и наблюдение на държавната граница. През месец ноември 2010г. ще бъдат доставени още три хеликоптера по инструмента Шенген – един хеликоптер среден тип AW 139 и два хеликоптера лек тип AW 109 Power.
За кандидатстване на обявените длъжности няма възрастово ограничение. Освен основните изисквания за работа в МВР, кандидатите за летателните длъжности трябва да притежават валидно медицинско свидетелство за летателна годност, да притежават специалност “летец-пилот на вертолет” и да имат минимум пролетени 300 часа на вертолет, да владеят английски език на ниво не по-ниско от В2, съгласно Общата европейска езикова рамка, което ще се установи чрез изпит в Академия на МВР.
Съгласно сключения договор с фирмата-доставчик на новите хеликоптери пилотите, които ще летят на тях, ще преминат курс на обучение във фирма AGUSTA WESTLAND - Италия. С тази квалификация като служители от Специализирания отряд “Въздушно наблюдение” в ГДГП те ще могат да участват в международни операции на ФРОНТЕКС, в които ще имат възможност да обменят опит и най-добри практики с колегите си от граничните власти на страните-членки на ЕС.
Краен срок за подаване на документи - 22.06.2010г. в отдел “Човешки ресурси” – Главна дирекция „Гранична полиция” на бул. “Мария Луиза” № 46 в стая 309. Повече информация кандидатите могат да получат на тел. 982 – 33 – 97 и на интернет адрес http://www.dhr.mvr.bg
http://press.mvr.bg/News/news100522_02.htm

Изображение
Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

Re: ХЕЛИКОПТЕР

Мнениеот osata » 22 Май 2010, 20:15

Интересно ми е на каква длъжност ще бъдат, вероятно ДС кат. Г, вероятно ще са първите пилоти в света с 400 евро заплата :lol:
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: ХЕЛИКОПТЕР

Мнениеот BARETATA » 22 Май 2010, 20:32

Освен кагегория " Г " , има и за категория " Д " и " Е " , така че нищо ново с твоето твърдение за 700 - 800 лева и по - ниско . Само провери на страницата на " Човешки ресурси " , какви са изискванията . Според мен такива хора с подобна квалификация , дали ще дойдат в МВР , съмнявам се . :)
Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

ПредишнаСледваща

Назад към Гранична полиция

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron