ВОЕНЩИНАТА.............

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: ВОЕНЩИНАТА.............

Мнениеот BARETATA » 12 Сеп 2010, 21:44

Ясно , смях в залата няма да се оправим така никога , ако я караме така занапред ...
Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

Re: ВОЕНЩИНАТА.............

Мнениеот малкия » 12 Сеп 2010, 22:37

Останки от военщината има навсякъде. Къде повече, къде по-малко. И ще ги има, докато дефиницията за "субординация" е същата, като навремето в руската армия - "Я начальник - ты дурак, ты начальник - я дурак".
_________________________________
Валентин Попов ГПУ - Благоевград
малкия
Синдикат
Синдикат
 
Мнения: 868
Регистриран на: 29 Авг 2009, 12:47

Re: ВОЕНЩИНАТА.............

Мнениеот SYNOPTIK » 12 Сеп 2010, 22:53

Военщината !
Тя е и начин на мислене и поведение !
Критикуват се и се дават примери с ръководни кадри,но и сред подчинените има доста такова.
Предупреждават колега,че ще бъде наказан. Той изобщо няма вина,но заявява :"Е,ми щом трябва...!!!"
Той живее с мисълта,че по подразбиране е виновен,и е по-добре да приеме нещата тихомълком,вместо да разясни,как седят нещата...
Има и други примери.
Често си мисля,за някои,че ако им кажат "Легни и лази !",няма да се бавят много...
За моя радост,при нас не е така,и т.н. "военщина",изчезна преди около 2 години. Не на 100%,но най-малко на 90 %.
Принос за това имат многото млади колеги,които бяха назначени-и със средно и със висше образование.
Дисциплина има ! Самият аз,много държа на това,и съм много критичен към колегите си,а както знаете повечето,не съм дори Командир на екип.
Ако изобщо не се движиш, оковите почти не се усещат.
Щастието е единственото нещо, което при делене се умножава.
Аватар
SYNOPTIK
PoliceBG
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 18 Авг 2009, 14:41
Местоположение: София Завинаги един от ВАС

Предишна

Назад към Гранична полиция

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта