ВОЕНЩИНАТА.............

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: ВОЕНЩИНАТА.............

Мнениеот Lord » 15 Дек 2009, 23:13

Субординация има и прокуратурата, и в съда, и ДАНС, и навсякъде, където има административен ръководител, нормално е да има йерархия в подобни структури. Аз не схванах проблем или грешно съм възприел темата?!

Ако е така, моля за доуточнение. Благодаря!
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: ВОЕНЩИНАТА.............

Мнениеот NANIOX » 16 Дек 2009, 00:25

Как да ти кажа,поработи в Жандармерия или Гранична и ще разбереш.................Никой не отрича дисциплината,субординацията и порядките.....Говорим за неща от рода,ние се събрахме и аз реших,покажи си иглата и конеца,гребенчето и тефтерчето............Нали сие опитваме да въвеждаме кооперативна система??????????????
Който иска,може.Който казва че не може,не иска.

http://www.youtube.com/watch?v=fag9c50wJE0

http://www.vbox7.com/play:02526cce
Аватар
NANIOX
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 667
Регистриран на: 26 Авг 2009, 21:18
Местоположение: Смолян

Re: ВОЕНЩИНАТА.............

Мнениеот BARETATA » 16 Дек 2009, 00:28

Какви игли бе,какви са тия простотии,виждал съм ги на живо и аз де.Минавах веднъж с един мой човек от СОБТ,понеже Жандармерията я дели една ограда и видяхме,как наистина това показаха.Сега за тефтера ясно,не може без него,ама другите глупости,не съм съгласен.За Гранична да се повторя,доста простотия,ама много даже
Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

Re: ВОЕНЩИНАТА.............

Мнениеот малкия » 16 Дек 2009, 12:12

Субординация има и прокуратурата, и в съда, и ДАНС, и навсякъде, където има административен ръководител, нормално е да има йерархия в подобни структури.


Лорд, проблемът е, че в Гранична твърде често субординацията е от типа "Я начльник, ты - дурак; ты начальник, я - дурак".
А освен това (писал съм го и друг път) проблемът се задълбочава от странното явление хора, нямали нищо общо с армията да добиват кашишки навици и начин на мислене след относително малко стаж в Гранична. Изобщо в Гранична продължава доста силно да намирисва на партенки...
_________________________________
Валентин Попов ГПУ - Благоевград
малкия
Синдикат
Синдикат
 
Мнения: 868
Регистриран на: 29 Авг 2009, 12:47

Re: ВОЕНЩИНАТА.............

Мнениеот Raptor » 16 Дек 2009, 13:52

Не е само в Гранична или в Жандармерията!
Кашишко-фатмашкия управленски стил се харесва на много хора, дори в чисто административни служби! И наистина е странно - много бързо и лесно се усвоява от хора, нямащи нищо общо с армията!
Чак ме е срам да кажа какво съм завършил, като гледам какви генералски навици и обноски са придобили някои цивилни началници!
Ама аз ако им стана началник, малиииии! Ша ги скъсам от строеви прегледи и проверки на бойната готовност! И по два часа строева и устави на седмица за затягане на служебната дисциплина! :evil: :evil: :evil:
http://www.xnetbg.com/

"E pluribus, unum!"
От многото, едно цяло!(лат.)
Аватар
Raptor
КОМИСАР
 
Мнения: 925
Регистриран на: 02 Сеп 2009, 10:18

Re: ВОЕНЩИНАТА.............

Мнениеот малкия » 16 Дек 2009, 19:20

Феноменът "цивилен кашик" наистина си заслужава вниманието. По принцип е ясно защо и как стават нещата, ама чак пък до такава степен... Дали пък не ни е останало от деди и прадеди - зер едно време са ни викали "прусаците на Балканите"? От друга страна, при толкова откровено кашишки уклон, що ли никой не стопля, че трудно се набива със строева крачка на бос крак... Как беше - "Празна раница не пази граница!"... Леле, докъде ме докараха - да цитирам комунистически лозунги! Опс - тогава още не са се водели комунисти май.
Ама я стига пишман народопсихология в навечерието на Коледа! Да вървим да си изпием кубинките, да замезим със зимната специална, пък после - нова година, нов късмет.
_________________________________
Валентин Попов ГПУ - Благоевград
малкия
Синдикат
Синдикат
 
Мнения: 868
Регистриран на: 29 Авг 2009, 12:47

Re: ВОЕНЩИНАТА.............

Мнениеот kuka5 » 16 Дек 2009, 21:11

На последък военните са на мода, погледнете само назначенията на новите ръководители почти всички са завършили най- висшето училище т.е висшето военно. Случайно ли е, незнам.
kuka5
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 96
Регистриран на: 17 Ное 2009, 22:35

Re: ВОЕНЩИНАТА.............

Мнениеот Raptor » 16 Дек 2009, 22:07

Момчета, зарежете я тази тема!
Винаги се стига до това какви боклуци са едните и какви готини пичове са другите, но под "общ знаменател" за по-лесно!
Ако ви кажа аз защо не завърших АМВР/ВСШ/ВИПОНД, няма да ви стане приятно!
Така че зарежете я тази насока!
Да се държиш фатмашки, след като станеш началник, не е задължително да си учил нещо конкретно!
http://www.xnetbg.com/

"E pluribus, unum!"
От многото, едно цяло!(лат.)
Аватар
Raptor
КОМИСАР
 
Мнения: 925
Регистриран на: 02 Сеп 2009, 10:18

Re: ВОЕНЩИНАТА.............

Мнениеот NANIOX » 16 Дек 2009, 22:18

Ама тя темата не визира висшите учебни заведения...........Може да си завършил АМВР и да си пълен фатмак,или обратно да си бил в Търново пък да си полицай.Темата лесно ще я зарежем,но проблема си е факт........ ;)
Който иска,може.Който казва че не може,не иска.

http://www.youtube.com/watch?v=fag9c50wJE0

http://www.vbox7.com/play:02526cce
Аватар
NANIOX
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 667
Регистриран на: 26 Авг 2009, 21:18
Местоположение: Смолян

Re: ВОЕНЩИНАТА.............

Мнениеот Lord » 18 Дек 2009, 21:18

Raptor написа:...Да се държиш фатмашки, след като станеш началник, не е задължително да си учил нещо конкретно!

Така е, Рап. ;) Но пък подобно поведение е сигурен белег, че избора на дадения субект за шеф на дадено ниво и 100% грешка на предложилия го! :evil:
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

ПредишнаСледваща

Назад към Гранична полиция

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта