ВОЕНЩИНАТА.............

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: ВОЕНЩИНАТА.............

Мнениеот SFS » 18 Дек 2009, 21:38

Липсата на конкретни и точни задължебния за изпълнения на конкретното работно място, дава условия за военщина и работа с командни административни мерки. Това са два различни типа системи единният от които е вида от близкото ни минало от който някои немогат да се измъкнат защото не сикат а други им помагат защото незнаят какво значи втория. Малцината, които познават новия вид, който трябва да мени тоталитарния се избутват винаги в ъгала и лишават от информация по субордината и следва изхвърляне.
Ревизор - Одитор

"Комунистът е семе от дявола.Трудно ще бъде изкоренено".
Аватар
SFS
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1307
Регистриран на: 30 Авг 2009, 17:26
Местоположение: Земята,С.Америка,Канада, Квебек,Монтреал, Ласал H8R 2Z4

Re: ВОЕНЩИНАТА.............

Мнениеот SFS » 18 Дек 2009, 21:46

dinkovm написа:Твърдо "ЗА" военните порядки в МВР съм.Щом е по-старши от мен му давам "козир". На сана уважение правя. На Районния съдия също. На кмета на общината също.Избран е от Негово Величество Народът. Единоначалието и спазването на субординация са много важни за система , като нашата. Вярно ,че не само това са признаците на добрата дисциплина, но от там се започва. Нали знаете ,че "дисциплината е основен фактор за постигане на високи резултати в МВР".


Това е обратно на онова, което се иска в момента прияте. Командно административния модел е показал, че е грешен и неспособен да се справи с предзвикателствата в съвременния свят. Дори в армията, натовската няма такава отношения, каквито има в нашата милиция все още. Вие не сте способни да осмислите смисъла и от там идва и объркването ви.
Никой от народа не е раздавал длъжности и звания. Те са си там и всеки тярбва по равни критерии да ги изкачи и заеме и а стова и да поеме точните задължения, които да изпълнява. Ако е административна функцията му да гради, подържа системата, подпомага и дава условията на онези, които са изпълнители, това не го прави изобщо някакъв вид командир. Команди не са нужни а спазване на законовите изисквания и подмормативни разпоредби за да се движи топката.
Но това още ви е далече от главата. Ще ви светне някой ден.
Ревизор - Одитор

"Комунистът е семе от дявола.Трудно ще бъде изкоренено".
Аватар
SFS
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1307
Регистриран на: 30 Авг 2009, 17:26
Местоположение: Земята,С.Америка,Канада, Квебек,Монтреал, Ласал H8R 2Z4

Re: ВОЕНЩИНАТА.............

Мнениеот Joreca » 10 Сеп 2010, 15:45

С риск да подпаля нови страсти по тая тема кой съгласен кой не с войникатлъка... само с тва набиване на крак кат видиш началник ли е цялата военщина за вас,незнам как са порядките в гранична полиция но ми е интересно да узная какво от военщината е останала там,споделете моля ви
Добре,че неслужите в другите страни на изток където тъй наречената милиция буквално са си военни с полицейски униформи ;),строеви прегледи,строявания ежедневно,вдигане и спускане на знамето и т.н. :)
Joreca
Нов
Нов
 
Мнения: 5
Регистриран на: 03 Авг 2010, 02:08

Re: ВОЕНЩИНАТА.............

Мнениеот BARETATA » 10 Сеп 2010, 16:53

Нещо бъркаш ПОЛИЦИЯТА с АРМИЯТА , къде служиш и като такъв , та даваш такива умни заключения.Като се разворивх във форума , се оказа че не служиш никъде ,а прояввяш желание за МВР , нали така ??? Никой не е казал , че не трябва да има дисциплина , но такава ,а не комплексарски истории ... с елементи на ВОЕНЩИНАТА ...
Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

Re: ВОЕНЩИНАТА.............

Мнениеот SYNOPTIK » 10 Сеп 2010, 17:17

Подкрепям мнението на BARETATA !
Отдавна няма такива неща !
Ако изобщо не се движиш, оковите почти не се усещат.
Щастието е единственото нещо, което при делене се умножава.
Аватар
SYNOPTIK
PoliceBG
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 18 Авг 2009, 14:41
Местоположение: София Завинаги един от ВАС

Re: ВОЕНЩИНАТА.............

Мнениеот PAOLON » 10 Сеп 2010, 20:08

SYNOPTIK написа:Подкрепям мнението на BARETATA !
Отдавна няма такива неща !
Какво по-точно няма.При нас развода се провежда на плаца ,строени.Има и :-Първата редица две крачки напред.Хоодом марш.Аз се поозъбвам,ама от 16 човека един ,трудно ми е.
Някои хора са като 1 стотинка. Двулицеви са и не струват нищо.
PAOLON
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 522
Регистриран на: 24 Авг 2009, 20:17

Re: ВОЕНЩИНАТА.............

Мнениеот BARETATA » 10 Сеп 2010, 20:26

И в моето звено се строяваме , но няма " Ходом Марш ", а просто си разпределяме задачите за определена дейност и то това за строя се прави много рядко , защото не сме Армия , а Полиция , разбирате ме нали ?
Както съм казвал и преди в Гранична този проблем с "Ходом Марш " е от 1000 години - образно казано :mrgreen:
Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

Re: ВОЕНЩИНАТА.............

Мнениеот NANIOX » 10 Сеп 2010, 21:38

Честно да ви кажа,в Гранична отдавна вече ги няма тези неща,поне в звеното където аз РАБОТЯ,пък и колегите не споделят подобни проблеми.......................Задачите ги разпределяме в класното ,под формата на разговор... ;)
Който иска,може.Който казва че не може,не иска.

http://www.youtube.com/watch?v=fag9c50wJE0

http://www.vbox7.com/play:02526cce
Аватар
NANIOX
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 667
Регистриран на: 26 Авг 2009, 21:18
Местоположение: Смолян

Re: ВОЕНЩИНАТА.............

Мнениеот BARETATA » 10 Сеп 2010, 21:52

:lol: :lol: :lol: , да и нив в помешението за Инструктаж го правим , но понякога навън под формата на някакъв строй :lol: , а не строй се преброй се :lol: на хубаво време допълнителни разяснения , ама весело да е , зашото се получава смях голям...
Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

Re: ВОЕНЩИНАТА.............

Мнениеот PAOLON » 10 Сеп 2010, 23:37

Вие не ме взимате на сериозно май. :roll:
Някои хора са като 1 стотинка. Двулицеви са и не струват нищо.
PAOLON
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 522
Регистриран на: 24 Авг 2009, 20:17

ПредишнаСледваща

Назад към Гранична полиция

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта

cron