ВОЕНЩИНАТА.............

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: ВОЕНЩИНАТА.............

Мнениеот osata » 11 Сеп 2010, 10:46

PAOLON написа:Вие не ме взимате на сериозно май. :roll:


При строеви преглед за лятно/зимно се появяват на много места такива "команди от старото време".
Навици на началниците, аз също се чудя защо на Директора се козирува и докладва сутрин от постовите като идва на работа... ще му докладва дежурния, то ако е имало нещо са щели да му се обадят.... отживелици, ама все още се правят.
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: ВОЕНЩИНАТА.............

Мнениеот NANIOX » 11 Сеп 2010, 16:40

Че то както върви,ще се онаже че в Гранична,военщината е най-малко.Да не кажа че вече хич я няма.......... :D
Който иска,може.Който казва че не може,не иска.

http://www.youtube.com/watch?v=fag9c50wJE0

http://www.vbox7.com/play:02526cce
Аватар
NANIOX
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 667
Регистриран на: 26 Авг 2009, 21:18
Местоположение: Смолян

Re: ВОЕНЩИНАТА.............

Мнениеот SFS » 11 Сеп 2010, 17:52

Единствения начин да ви контролират директно за нуждите на разбойническите сили е системата да има военен принцип, тайни, секрети и единоначалие. Само така могат да се изкривяват дейностиоте ви от същинската работа.
Ревизор - Одитор

"Комунистът е семе от дявола.Трудно ще бъде изкоренено".
Аватар
SFS
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1307
Регистриран на: 30 Авг 2009, 17:26
Местоположение: Земята,С.Америка,Канада, Квебек,Монтреал, Ласал H8R 2Z4

Re: ВОЕНЩИНАТА.............

Мнениеот osata » 11 Сеп 2010, 19:52

Добре де, сериозно, какъв е смисъла след като сме девоенизирани, при минаване на колата на Директора на ОД и по-висш да се козирува от униформените?
Защо при делегации катаджията отдава чест при преминаване на автомобилите на баш баша?
Защо при идване сутрин на работа постовите пред ОД козируват и рапортуват на директора? Ама смешното е, че директора идва в 08.20 да кажем, а постовият е застъпил в 07.00 или в 08.00 часа. Направо е смешно.
Сигурно има още много примери, ама лично аз тези съм забелязал.
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: ВОЕНЩИНАТА.............

Мнениеот PAOLON » 11 Сеп 2010, 21:38

osata написа:Добре де, сериозно, какъв е смисъла след като сме девоенизирани, при минаване на колата на Директора на ОД и по-висш да се козирува от униформените?
Оправдават се с йерархията.Идваме на развод и следва:-Хайде строите се .Или на шефчето жена му ,не му дала или в къщи е по-нисък от масата.И се почва, строи се по маршрути и т.н.Както казах ,няколко пъти ревах,шефчето ми се сърди като малко дете.Ама от 16 само един,нали се сещате,че е кауза пердута.А имаше и разговор насаме.:-Ти ми уронваш авторитета,спри се малко ,че ще почна по друг начин.Имаше и такива опити ,ама някак си се оправих.С повече работа.
Някои хора са като 1 стотинка. Двулицеви са и не струват нищо.
PAOLON
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 522
Регистриран на: 24 Авг 2009, 20:17

Re: ВОЕНЩИНАТА.............

Мнениеот BARETATA » 11 Сеп 2010, 21:44

Веднага задавам друг въпрос, защо не те подкрепят . Да си отговоря сам или им харасва , а най-вероятно ги е страх , или какво ??? Отговори ми , братко ???
Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

Re: ВОЕНЩИНАТА.............

Мнениеот PAOLON » 11 Сеп 2010, 22:53

BARETATA написа: а най-вероятно ги е страх
Верен отговор.Следната ситуация.Като е студено се събираме в стая.Шефчето седи на стол, ние прави.Според мен не е редно.
Някои хора са като 1 стотинка. Двулицеви са и не струват нищо.
PAOLON
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 522
Регистриран на: 24 Авг 2009, 20:17

Re: ВОЕНЩИНАТА.............

Мнениеот BARETATA » 12 Сеп 2010, 09:48

Много ясно , че не е редно или и той прав , или като е седнал и Вие седнали , какви са тия простотии . От тия глупости не остава време за служба ... както трябва
Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

Re: ВОЕНЩИНАТА.............

Мнениеот Lord » 12 Сеп 2010, 18:00

PAOLON написа:...........Като е студено се събираме в стая.Шефчето седи на стол, ние прави.Според мен не е редно.

Това е недопустимо! Явно "шефчето" не е чело дебелите книжки, което говори зле за него. По-правилното е, той да е прав, а Паолон и колегите му да са седнали.

Иначе преждекоментираното ставане на крака, когато влезе човек с по-висш ранг е нормално и е цивилизован знак за уважение. Винаги ми е правило впечатление, че когато американския президент дава пресконференция по какъвто и да е повод, всички журналисти, репортери или оператори стават прави, когато президента влезе.
Отдаване на чест с ръка на униформен при преминаване на каквато и да е делегация през някое кръстовище намирам за смешно и ненужно, освен, ако не става въпрос за гвардейци на параден вход.
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: ВОЕНЩИНАТА.............

Мнениеот PAOLON » 12 Сеп 2010, 19:48

Lord написа:Това е недопустимо! Явно "шефчето" не е чело дебелите книжки, което говори зле за него.

Това шефче идва от контролно- методическия.Дали не знае кое е редно?А и лека ,по-лека и аз спирам да рева.Няма подкрепа на момента,но след това всички реват.
Някои хора са като 1 стотинка. Двулицеви са и не струват нищо.
PAOLON
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 522
Регистриран на: 24 Авг 2009, 20:17

ПредишнаСледваща

Назад към Гранична полиция

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта