КАТ-Пътна полиция

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: КАТ-Пътна полиция

Мнениеот osata » 01 Сеп 2011, 22:45

BARETATA написа:Именно затова ти говоря,не да се мачкат пътните полицаи , а да им се даде "кард-бланш" , за нормална работа,но какво значи нормална работа,а ?

Амиии... сякаш "кард-бланш" ...
Не искам да пиша това което мисля. Просто не е за тук.
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: КАТ-Пътна полиция

Мнениеот kkarakashev » 02 Сеп 2011, 08:53

BARETATA написа:Именно затова ти говоря,не да се мачкат пътните полицаи , а да им се даде "кард-бланш" , за нормална работа,но какво значи нормална работа,а ?

За мен онзи ден беше показно как да се работи :)
Смолян. При заобикаляне на неправилно паркирано МПС закачих правилно паркирано МПС :evil: Резил.
Обаждаме се и след около 5 мин. идва АП на "ПП" Огледаха ситуацията и взеха отношение. Направиха ми тест с дрегер. Огледаха щетите, попитаха имам ли претенции и започнаха с изготвянето на АУАН. След като попълниха документите ни извикаха с колегата и ни обясниха всичко, което са записали за какво е и на какво основание написано.
И да бях малоумен тези двама полицаи така обясниха всичко по законова гледна точка че бих ги разбрал.Ако всички се държаха като тях, никой нямаше да има възражения срещу АУАН. (предполагам)
Когато гледаш работата си съвестно, знаеш как да подходиш към хората срещу теб, няма как да не получиш уважение. Поне аз така мисля.
http://www.vbox7.com/play:7f4f0694 - В памет на служителите на МВР, загинали при изпълнение на служебният си дълг.
http://www.vbox7.com/play:46376107dc - Химн на гр.Пловдив
Аватар
kkarakashev
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1261
Регистриран на: 10 Юли 2010, 15:32
Местоположение: Пловдив

Re: КАТ-Пътна полиция

Мнениеот osata » 02 Сеп 2011, 18:20

kkarakashev написа:....
Ако всички се държаха като тях, никой нямаше да има възражения срещу АУАН. (предполагам)
Когато гледаш работата си съвестно, знаеш как да подходиш към хората срещу теб, няма как да не получиш уважение. Поне аз така мисля.


Мечтай си. Жалбите се пишат именно срещу такива като тях. Защото като си свикнал да си баровец с кола за 100 000лв, и някой те спре и те унизи пред мацката вдясно като те глоби и забави 15 минути, а не да вземе 20-тачката и ти с гордост да кажеш "гледай ги гладните въшки"....
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: КАТ-Пътна полиция

Мнениеот kkarakashev » 02 Сеп 2011, 20:56

osata написа:
kkarakashev написа:....
Ако всички се държаха като тях, никой нямаше да има възражения срещу АУАН. (предполагам)
Когато гледаш работата си съвестно, знаеш как да подходиш към хората срещу теб, няма как да не получиш уважение. Поне аз така мисля.


Мечтай си. Жалбите се пишат именно срещу такива като тях. Защото като си свикнал да си баровец с кола за 100 000лв, и някой те спре и те унизи пред мацката вдясно като те глоби и забави 15 минути, а не да вземе 20-тачката и ти с гордост да кажеш "гледай ги гладните въшки"....


Аз имам актове. Всеки ден си икарвам хляба на пътя и греша. Но този акт просто ме "накефи". Лично за мен като по учебник. Ето такива ми са иска да са всички от "ПП" - Идват Обясняват констатират и обосновавайки се пишат. Лека служба и на двамата ви колеги.
http://www.vbox7.com/play:7f4f0694 - В памет на служителите на МВР, загинали при изпълнение на служебният си дълг.
http://www.vbox7.com/play:46376107dc - Химн на гр.Пловдив
Аватар
kkarakashev
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1261
Регистриран на: 10 Юли 2010, 15:32
Местоположение: Пловдив

Re: КАТ-Пътна полиция

Мнениеот Lord » 08 Сеп 2011, 19:48

Патрулите на КАТ ще сменяват местата си, за да няма корупция

Постоянна смяна на екипите от пътни полицаи и на местата, на които патрулират, за да се намали рискът от корупция. Това е залегнало сред мерките, с които правителството отговаря на критиките в последния доклад на Европейската комисия за съдебната реформа и борбата с корупцията и организираната престъпност.

Графикът с обещанията на кабинета за неотложни действия до края на годината беше приет от министрите в сряда, но огласен днес. От него става ясно, че до декември трябва да се изработи система, по която да се въртят катаджиите. Според графика това ще се прави в чувствителните области. Подобна схема на ротация се прилага в Гранична полиция.

Група от мерките са посветени на етичното поведение на полицаите и на сигналите срещу тях. Предвижда се този месец етничният кодекс в МВР да бъде осъвременен.

В графика е влязла мярка, която е формулирана като "завишаване на критериите за контрол на Висшия съдебен съвет за конфликт на интереси и имущественото състояние". Навярно тя е написана заради скандала с избора на Владимира Янева за председател на СГС. Целта е ВСС да е задължен преди всяко повишаване на магистрат или назначаването му за началник да прави проверки на декларациите му пред Сметната палата, да се срещат със съдии и прокурори от неговия район, да се проверят съмнения за корупция.

Създаването на административно-наказателен кодекс е друга от мерките. Той трябва да обедини санкциите за всички нарушения, които не са обявени за престъпления, а писането му трябва да започне през декември и ще върви паралелно с работата по новия Наказателен кодекс, като в средата на следващата година двата кодекса трябва да са готови.


http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=772742
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: КАТ-Пътна полиция

Мнениеот Lord » 18 Сеп 2011, 11:10

Край на десетачките в шофьорските книжки

Край на десетачките, пъхнати в шофьорската книжка. Този революционен финал ще настъпи, когато електронното управление влезе в МВР, съобщи КРОСС.

Катаджийските патрулки ще се оборудват скоро с миникомпютри, свързани със сървър. В него пък ще е цялата информация за автомобилите и техните собственици. Така полицаите просто ще вкарват номера на колата в системата, а на дисплея ще се изписва всичко за книжката. Няма да се налага дори вдигане на палка, защото резултатите от проверката ще се предават на следващия патрул или нарушителите ще се викат с електронна призовка.

"Това първоначално ще се въведе там, където има ТЕТРА система - в големите градове, по границите, по магистралите", съобщи в интервю за вестник "Стандарт" премиерът Бойко Борисов. Той видял как действа системата в Естония. "Ето това е реформа в МВР", категоричен беше министър - председателят.


http://society.actualno.com/news_360876.html
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: КАТ-Пътна полиция

Мнениеот Atanas » 11 Мар 2012, 14:43

Искам да ви попитам човек който е карал курс на автомобил автоматик после има ли право да кара автомобил с ръчни скорости.Защото доколкото знам това се отразява в книжката ако е карал на автоматик ??? Благодаря предварително.
Аватар
Atanas
Нов
Нов
 
Мнения: 21
Регистриран на: 27 Фев 2012, 19:22

Re: КАТ-Пътна полиция

Мнениеот Lord » 11 Мар 2012, 16:06

Atanas написа:Искам да ви попитам човек който е карал курс на автомобил автоматик после има ли право да кара автомобил с ръчни скорости.


Ако притежаваш СУМПС имаш право да управляваш всякакви МПС от посочената в него категория, независимо колко степенна е скоростната кутия и дали си карал курса на само на първа или само на задна. :mrgreen:
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: КАТ-Пътна полиция

Мнениеот Atanas » 11 Мар 2012, 16:16

Lord написа:
Atanas написа:Искам да ви попитам човек който е карал курс на автомобил автоматик после има ли право да кара автомобил с ръчни скорости.


Ако притежаваш СУМПС имаш право да управляваш всякакви МПС от посочената в него категория, независимо колко степенна е скоростната кутия и дали си карал курса на само на първа или само на задна. :mrgreen:


Аз неговоря за степени на скоростната кутия говоря за човек който е карал курса на кола автоматик и няма право да кара кола с ръчни скорости на мен инструктора като карах миналата година ми го каза това нещо който се е учил на автоматик няма право да кара ръчка и затова реших да попитам благодаря за инфото.
Аватар
Atanas
Нов
Нов
 
Мнения: 21
Регистриран на: 27 Фев 2012, 19:22

Re: КАТ-Пътна полиция

Мнениеот Meteor » 11 Мар 2012, 16:20

На бензин ли бе колата в курса ?
Смяташ ли,че нямаш право да караш дизел ?
Аватар
Meteor
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 44
Регистриран на: 21 Ное 2009, 14:17

ПредишнаСледваща

Назад към Охранителна полиция

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта