КАТ-Пътна полиция

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: КАТ-Пътна полиция

Мнениеот Atanas » 24 Май 2012, 21:16

Може ли някой да ми помогне понеделник ще регистрирам мпс (лек автомобил) интересуват ме цените на цялата регистрация и какви документи трябва да имам.Благодаря предварително ! :)
Аватар
Atanas
Нов
Нов
 
Мнения: 21
Регистриран на: 27 Фев 2012, 19:22

Re: КАТ-Пътна полиция

Мнениеот Raptor » 28 Май 2012, 21:25

Самата регистрация не е кой знае какъв проблем дори и във финансово отношение. Би трябвало да си ги предвидил още при решението да си купиш кола. Има разлики в таксите и необходимите документи и те зависят от това по какъв на1ин и каква точно кола си купил. Най лесно и евтино е с новите и с тези, които вече са регистрирани в БГ в същия район, За т. нар. "нов внос втора ръка" е малко по пипкаво, но ако е от фирма за внос на коли втора употреба, би трябвало всичко да е наред ако са коректни вносители.
Разходите за данъци и ЗЗГО са различни според типа и характеристиките на конкретната "лека кола".
Напр - за 1,4 куб бензинов таралясник "нов внос" ще ти излезе около 80-100 лв само за регистрацията и продуктовата такса - отделно заданъка и ЗЗГО около 250 лв /мин/.
http://www.xnetbg.com/

"E pluribus, unum!"
От многото, едно цяло!(лат.)
Аватар
Raptor
КОМИСАР
 
Мнения: 925
Регистриран на: 02 Сеп 2009, 10:18

Re: КАТ-Пътна полиция

Мнениеот Atanas » 31 Май 2012, 01:38

Raptor написа:Самата регистрация не е кой знае какъв проблем дори и във финансово отношение. Би трябвало да си ги предвидил още при решението да си купиш кола. Има разлики в таксите и необходимите документи и те зависят от това по какъв на1ин и каква точно кола си купил. Най лесно и евтино е с новите и с тези, които вече са регистрирани в БГ в същия район, За т. нар. "нов внос втора ръка" е малко по пипкаво, но ако е от фирма за внос на коли втора употреба, би трябвало всичко да е наред ако са коректни вносители.
Разходите за данъци и ЗЗГО са различни според типа и характеристиките на конкретната "лека кола".
Напр - за 1,4 куб бензинов таралясник "нов внос" ще ти излезе около 80-100 лв само за регистрацията и продуктовата такса - отделно заданъка и ЗЗГО около 250 лв /мин/.


Благодаря за инфото.
Аватар
Atanas
Нов
Нов
 
Мнения: 21
Регистриран на: 27 Фев 2012, 19:22

Re: КАТ-Пътна полиция

Мнениеот K_Kostadinov » 01 Юли 2014, 17:50

Колеги,работя като мл.автоконтрольор,видях да обсъждат въпроси от компетенцията на "ПП" в ба4ката. Понеже там се нахвърлят върху всеки,който пише нещо различно от форумните "разбирачи".Питам тук,как се постъпва при такъв казус http://www.police.ba4ka.com/viewtopic.php?f=17&t=6736
Обръщам се и специално към колегите dakota_ и Lord,ако обичате кажете си мненията по въпроса.
K_Kostadinov
Нов
Нов
 
Мнения: 6
Регистриран на: 01 Юли 2014, 17:38

Re: КАТ-Пътна полиция

Мнениеот dakota_ » 01 Юли 2014, 18:51

K_Kostadinov написа:Колеги,работя като мл.автоконтрольор,видях да обсъждат въпроси от компетенцията на "ПП" в ба4ката. Понеже там се нахвърлят върху всеки,който пише нещо различно от форумните "разбирачи".Питам тук,как се постъпва при такъв казус http://www.police.ba4ka.com/viewtopic.php?f=17&t=6736
Обръщам се и специално към колегите dakota_ и Lord,ако обичате кажете си мненията по въпроса.


Здравей колега Костадинов.Обръщащ се към мен и към колегата Lord,прегледах темата в сайта police.ba4ka и видях,че колегата Corleone е отговорил на зададения въпрос.
Кое точно те притеснява в цялата тема? При движение по автомагистрала скоростите са високи и начина,по който се извършва това изпреварване е носи много рискове /изгледай клипа прикачен в темата/ и създава непосредствена опасност за движещите се по автомагистралата.
Водача се наказва по чл.179 ал.1, т.5,п.7 във връзка с чл.41, ал.1 от ЗДвП.
Това е моя отговор на твоя въпрос.Имай предвид,че не всеки,който облича полицейска униформа,препасва каиш и обува кубинки,разбира от работа по ЗДвП :D Има много кълцалници с униформи,които хабер си нямат от тази работа,но това не им пречи да спорят и да казват какво може и какво не може.Не се впечатлявай от такива хора,трябва да има и кой да ни разсмива по форумите :D
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: КАТ-Пътна полиция

Мнениеот K_Kostadinov » 01 Юли 2014, 19:52

dakota_ написа:
K_Kostadinov написа:Колеги,работя като мл.автоконтрольор,видях да обсъждат въпроси от компетенцията на "ПП" в ба4ката. Понеже там се нахвърлят върху всеки,който пише нещо различно от форумните "разбирачи".Питам тук,как се постъпва при такъв казус http://www.police.ba4ka.com/viewtopic.php?f=17&t=6736
Обръщам се и специално към колегите dakota_ и Lord,ако обичате кажете си мненията по въпроса.


Здравей колега Костадинов.Обръщащ се към мен и към колегата Lord,прегледах темата в сайта police.ba4ka и видях,че колегата Corleone е отговорил на зададения въпрос.
Кое точно те притеснява в цялата тема? При движение по автомагистрала скоростите са високи и начина,по който се извършва това изпреварване е носи много рискове /изгледай клипа прикачен в темата/ и създава непосредствена опасност за движещите се по автомагистралата.
Водача се наказва по чл.179 ал.1, т.5,п.7 във връзка с чл.41, ал.1 от ЗДвП.
Това е моя отговор на твоя въпрос.Имай предвид,че не всеки,който облича полицейска униформа,препасва каиш и обува кубинки,разбира от работа по ЗДвП :D Има много кълцалници с униформи,които хабер си нямат от тази работа,но това не им пречи да спорят и да казват какво може и какво не може.Не се впечатлявай от такива хора,трябва да има и кой да ни разсмива по форумите :D


Обърнах се към теб и колегата Lord,защото сте в час с нещата.В сектора сме разглеждали такъв казус и Н-ка ни дава точно такъв отговор като твоя.Съставял съм АУАН в случаи като този в казуса,издавано е НП от Началника по същия член от ЗДвП и няма паднало НП в съда.
Притеснявам се от това ограденото е червено,но вече няма да се притеснявам,ще се забавлявам като теб :lol: Благодаря ти за отговора.
K_Kostadinov
Нов
Нов
 
Мнения: 6
Регистриран на: 01 Юли 2014, 17:38

Re: КАТ-Пътна полиция

Мнениеот dsuzunov » 01 Юли 2014, 20:21

Аз обаче, мисля да поспоря.
Според ЗДвП може и да е нарушение, но от моя гледна точка, нещата изглеждат другояче.
Всичко се свежда до това, дали има маневра "изпреварване".
Представете си следното:
-движите се по автомагистрала, в средната лента със скорост от 130км/ч.
Настигате автомобил, движещ се в крайна лява лента със скорост 120км/ч.
Съответно го задминавате, според мен, а според друга гледна точка, го изпреварвате.
И тук се повтаря сценария от клипа, когато автомобилът отляво свива към вашата лента и се удряте.
Според мен, повтарям, според мен се касае за неправилно престрояване от страна на водача, движещ се отляво, тъй като, той променя посоката на движение спрямо другия водач, който продължава направо.
Димитър Узунов - БНТЛ Пловдив
Аватар
dsuzunov
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 701
Регистриран на: 01 Окт 2009, 17:18
Местоположение: Пловдив

Re: КАТ-Пътна полиция

Мнениеот dakota_ » 01 Юли 2014, 20:41

Доводите ти са правилни.Всичко е в ръцете на контролния орган,който е на автомагистралата,вижда какво се случва и взима отношение в тази връзка.
Ето какво казва текста на чл.179 ал.1, т.5,п.7 от ЗДвП

Чл. 179. (1) (Предишен текст на чл. 179 - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г.) Наказва се с глоба от 50 до 150 лв.:

5. (доп. - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г., изм. - ДВ, бр. 60 от 2012 г., в сила от 07.08.2012 г.) който не спазва предписанието на пътните знаци, пътната маркировка и другите средства за сигнализиране, правилата за предимство, за разминаване, за изпреварване или за заобикаляне, ако от това е създадена непосредствена опасност за движението;

Подчертавам с червено същественото "ако от това е създадена непосредствена опасност за движението".
При съставянето на АУАН актосъставителят пише, че лицето "Х" създава непосредствена опасност за движението...
Разбира се,водача има право да жали НП в съда и да иска отмяна на наложеното наказание...
Практиката ми показва,че ако АУАН е написан грамотно и са спазени всички задължителни реквизити по ЗДвП и ЗАНН,НП се потвърждава от съда.
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: КАТ-Пътна полиция

Мнениеот K_Kostadinov » 01 Юли 2014, 21:17

dsuzunov написа:Аз обаче, мисля да поспоря.
Според ЗДвП може и да е нарушение, но от моя гледна точка, нещата изглеждат другояче.
Всичко се свежда до това, дали има маневра "изпреварване".
Представете си следното:
-движите се по автомагистрала, в средната лента със скорост от 130км/ч.
Настигате автомобил, движещ се в крайна лява лента със скорост 120км/ч.
Съответно го задминавате, според мен, а според друга гледна точка, го изпреварвате.

И тук се повтаря сценария от клипа, когато автомобилът отляво свива към вашата лента и се удряте.
Според мен, повтарям, според мен се касае за неправилно престрояване от страна на водача, движещ се отляво, тъй като, той променя посоката на движение спрямо другия водач, който продължава направо.


Колага dsuzunov,при описаното положение единия автомобил се движи със 130 км/ч,а другият автомобил се движи със 120 км/ч,относителна скорост на движение между двата автомобила е твърде малка и това изпреварване,ще продължи твърде дълго и не бих определил тази маневракато безопасна за двамата водачи на МПС и за останалите,които са около тях на автомагистралата.Това за мен е непосредствената опасност,за която пише коегата dakota_ и е посочена в споменатия по-горе член за определяне на наказание по ЗДвП.
Работя приоритетно на автомагистрала и нямам проблеми при санкционирането на такива водачи.
K_Kostadinov
Нов
Нов
 
Мнения: 6
Регистриран на: 01 Юли 2014, 17:38

Re: КАТ-Пътна полиция

Мнениеот dsuzunov » 01 Юли 2014, 21:35

Посочих тези стойности на скоростта на двата автомобила произволно, за да може левият автомобил да се движи по-бавно. Ако разликата в скоростите им е двадесет километра, то маневрата ще протече достатъчно бързо и при една необмислена маневра от страна на движещият се в лявата лента, съприкосновението помежду им е неизбежно и последиците ще са доста по-лоши.
Аз съм експерт-криминалист и контакта ми с вашата работа е при ПТП-тата. Има и друго нещо - при всяко едно ПТП, което посещавам, освен действията ми при огледа, много внимателно наблюдавам пораженията по автомобилите (автомонтьор съм) и си изграждам и допълнително мнение. Никога не си позволявам да изказвам мнение за вина при катастрофите, не е моя работа. Даже, нашите РП в сектор ПП правеха забележки на колега, който при изготвянето на фотоалбума пише на титулната страница:
-"Лек автомобил ....отнема предимството и блъска ...." Не сме ние хората, които да определяме това.
Димитър Узунов - БНТЛ Пловдив
Аватар
dsuzunov
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 701
Регистриран на: 01 Окт 2009, 17:18
Местоположение: Пловдив

ПредишнаСледваща

Назад към Охранителна полиция

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта