УНИФОРМИ ИЛИ ДА???????

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: УНИФОРМИ ИЛИ ДА???????

Мнениеот SYNOPTIK » 10 Яну 2010, 17:19

Как си го представяш,след като сегашните,са на тази цена ?
Ако изобщо не се движиш, оковите почти не се усещат.
Щастието е единственото нещо, което при делене се умножава.
Аватар
SYNOPTIK
PoliceBG
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 18 Авг 2009, 14:41
Местоположение: София Завинаги един от ВАС

Re: УНИФОРМИ ИЛИ ДА???????

Мнениеот BARETATA » 10 Яну 2010, 20:54

Еми да действат,какво се мотаят,само се приказва,а на яве само простотии.Омръзна ми да прося за Обувки и да отделям пара за разни неща,които трябва да са от Службата.
Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

Re: УНИФОРМИ ИЛИ ДА???????

Мнениеот hapi » 13 Юни 2010, 20:55

Няма ли някой компетентен, който да отговори на колегите на въпросите относно униформите..? Ако все пак някой се осмели да пише имам и аз един въпрос.Униформите да не се шият на принципа комплект/ по незнаен стандарт, а да се има на предвит че не сме правени на матрица../ Зная ще има реакция от съотвентине фирми,че няма друг начин.. хм. същност има на всички да се вземат актуални мерки и тогава да се поръчват, удачно и всеки ще си получи дрешка по размер.Така няма да ходим като ,,шотладски гойди"..За качеството на плата е всеизвестно,че е под всякаква критика, да се надяваме,че някой ще обърне вминамние на лятната униформа да е лятна а не спарваща и зимната да може да служиш при минус 14 градуса без да трепериш кат циганче и да се чудиш када да сгрееш кости... Изумявам се,че охранителите имат много добри униформи , вгледай те се в тях и после в нашите колеги .. абсурд но действителен . Да видим на есен какво ще ни раздават може би лятни...
hapi
Нов
Нов
 
Мнения: 6
Регистриран на: 07 Юни 2010, 23:58

Re: УНИФОРМИ ИЛИ ДА???????

Мнениеот SYNOPTIK » 13 Юни 2010, 21:43

Заявки за дрехи се правят предварително от предишната година.
Там всеки посочва размери и номера на дрехи и обувки. Наистина това не се спазва,но причината е безпаричието-дрехите се заявяват на фирмата-изпълнител,но плащане няма,и съответно тя изпълнява поръчката донякъде... Ако вещевото е 1000-1300 лева,със сигурност визията ще е по-различна.
При охранителите не е по-различно в момента от нашето положение.
Ако изобщо не се движиш, оковите почти не се усещат.
Щастието е единственото нещо, което при делене се умножава.
Аватар
SYNOPTIK
PoliceBG
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 18 Авг 2009, 14:41
Местоположение: София Завинаги един от ВАС

Re: УНИФОРМИ ИЛИ ДА???????

Мнениеот Lord » 14 Юни 2010, 21:09

hapi написа:....Униформите да не се шият на принципа комплект/ по незнаен стандарт, а да се има на предвит че не сме правени на матрица../ Зная ще има реакция от съотвентине фирми,че няма друг начин.. хм. същност има на всички да се вземат актуални мерки и тогава да се поръчват, удачно и всеки ще си получи дрешка по размер....


Униформите никога не са шити "по незнаен стандарт", а както всяка друга конфекция си имат размер по единен стандарт! Това, че има служители, които въпреки че носят службата в униформено облекло са си позволили да заприличат на човечето от рекламата на "Мишлейн" си е техен проблем, лошият момент е, че негативите ги носим всички.

Относно качеството на плата, шевовете, както и качеството на кубинките ни, автопарка или въоръжението ни - напълно съм съгласен, че проблема е реален, но тук според мен е ролята на множеството синдикални формации в МВР и участието им при обществените поръчки, независимо от какво естество в МВР.
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: УНИФОРМИ ИЛИ ДА???????

Мнениеот osata » 14 Юни 2010, 21:36

hapi написа:....Униформите да не се шият на принципа комплект/ по незнаен стандарт, а да се има на предвит че не сме правени на матрица../ ....


Lord, аз мисля, че hapi има друго предвид - униформите са комплект - примерно зимното кяе + панталон, при които панталона е що годе точен по размера от етикета, докато якето е доста по-дълго, идва доста надолу и затруднява достъпа до колана и оборудването.
Може и е по-логично панталон и яке да са отделен ... "артикул" :D . Защото един има дълги крака, друг по-къси и т.н.
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: УНИФОРМИ ИЛИ ДА???????

Мнениеот Lord » 14 Юни 2010, 21:50

Възможно е да си прав, приятел, знам ли..., но аз до нетолкова отдавна бях униформен и нямах подобни проблеми. Просто вещевака ми премерваше обиколката на врата и после всичко се беше, като по поръчка, същото беше с р-ра на обувките, ама дори и да има колеги с проблем, едва ли е масов, не ми се вярва...
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: УНИФОРМИ ИЛИ ДА???????

Мнениеот BARETATA » 14 Юни 2010, 22:39

Днес като ме преназначиха и на новата служба , питам "колежката" , има ли униформи и тя " За някои има,за някои няма " , знам какво означава това,но ако беше някой нов колега,как ли щеше да я разбере ... :twisted:
Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

Re: УНИФОРМИ ИЛИ ДА???????

Мнениеот hapi » 17 Юни 2010, 23:39

Господа да уточня какво имах предвит,.. да не се правят по незнайни стандарти.." При всяко ходене имам различна мярка в раменете и ханша.. уточнявам...не съм МИШЕЛИНКА " якето ми е 60 номер в раменете добре но ми стой като рокличка а панталона 60 номер както е в компректа е да влезнем вътре заедно с комисара и ще ни е широко нося 48..И се почва ходене по мъките със началника на вещевата разправий всяка година,не става да се поправя просто е страшно голяма разликата а и за 20 години никой не се сети да оправи тези проблеми не съм един единствен повярвайте ми .. започват упреци вие сте пили химия и вижте на каква сте заприличали как да ви облечем.. и се стига да си купя плат и да го нася на шивач да го направи на униформа...и това са пари..За жалост имате колеги които държат на физическата си форма, за колани и останали атрибути е смешно да говорим просто си ги купуваме..иначе бяха 60 лв но ... неможело да ги получим тъй като са за колегите ходещи на мисия.Мойте извинениея към тях но и ние случайно служим и ползваме помощните средства а не само да ги разнасяме..
Колеги явно йерархията си казва думата за това има разлика в мненията ни, за качеството на плата... чисто нов летен компрест изпира се на РЪКА и става синкаво червеникав отенък...Ако колегата не вярва ще му го пратя за моя сметка, разнасям го из вещевата но вдигат само..рамена е по боксерки ли да тръгна. Не виждам защо да пиша, същото е като във вътрешния.. бля бля бля
hapi
Нов
Нов
 
Мнения: 6
Регистриран на: 07 Юни 2010, 23:58

Re: УНИФОРМИ ИЛИ ДА???????

Мнениеот osata » 18 Юни 2010, 18:01

hapi написа:..... Не виждам защо да пиша, същото е като във вътрешния.. бля бля бля


Ако си си мислел, че тук пише Министъра и Гл. секретар и други.... че да има разлика :lol: ;) , то ако става въпрос и новините по ТВ са "бля бля бля", защото са от типа "казана дума, хвълен камък". Само че понякога камъка уцелва нещо и променя физическото му състояние :mrgreen:
Форумът е форма на общуване - един се съгласява с написаното, друг не и така.... :)
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

ПредишнаСледваща

Назад към Охранителна полиция

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта